Test písma

Rád bych vás poprosil o provedení následujícího testu zobrazování písem ve vašem prohlížeči. Projděte, prosím, všechny následující ukázky, vyberte u kazdé možnost, která nejvíce vystihuje, jakým písmem je zobrazen zkušební text. Nakonec tyto údaje odešlete na server tlačítkem ODESLAT.

Pevně doufám, že od sebe dokážete jednotlivá písma dobře odlišit. U každého z nich je připojen obrázek s ukázkou písma, které by mělo být použito. Pozor na podobná písma: Arial je oproti Helvetice tenčí a širší, konce nožiček (např. "t") má špičatější. Geneva je oproti Helvetice mírně širší a má výrazné háčky nad "ď" a "ť". Verdana je celkově větší než Arial a nemá zatočenou spodní nožičku u "y". Times New se od Timesu liší především tím, že je tenčí a má větší háčky nad "ď" a "ť". Georgia je mohutnější než Timesy a má výrazné háčky nad písmeny (např. "č", "ř", "ň"). New York je ještě mohutnější.

Věřím, že tento test vyplníte co nejpečlivěji a pomůžete tak českým webdesignérům vytvořit co nejkompatibilnější definice písem pro české webové stránky. Prosím vás o vyplnění obou testů - jak pro kódování windows-1250, tak i pro Unicode. Je to důležité. Mnohokrát děkuji.

Petr Staníček (aka -pixy-)


Testování bylo ukončeno. Děkuji všem za pomoc.