TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Vosa zešílela


[1] Vložil(a): Vosa na jazyku [web], 2003-05-09, 10:08 Solo | MuteČtenáři: ---

Ano, všechno to je pravda. Nejsem ani trošku webdesigner a jsem za to rád... :-) CSS mám jen proto, že ho používá B2, stroj, na kterém blog běží. Den před startem Vosy jsem nevěděl, co CSS je. A radši bych to nevěděl dodnes... :-)Včera jsem se pokusil přejít na trojsloupcový design, který se zdarma nabízí na fórech b2 ("obšlehnutý", jak píšete). Má to evidentně spoustu dětských much. Některé z nich budu schopen opravit. Některé ne. Velký problém je s menšinovými prohlížeči, na které si obzvlášť potrpí lidé, kterým jde víc o formu než o obsah... Jestli se mi to nepodaří zlepšit během víkendu, bez sebemenší stopy lítosti tam vrátím starý design.

[2] Vložil(a): Vosa na jazyku [web], 2003-05-09, 10:34 Solo | MuteČtenáři: ---

Omlouvám se, píšu ještě jednou. Mám rád upřímnost. Já prostě momentálně nevím, jak vycentrovat to logo jinak než "prehistorickými" postupy... Ani nevím, jak na ty odstavce... Možná se to naučím, ale možná taky ne, protože si nemůžu dovolit mrhat časem na tyhle drobnosti. Dělám ten web z trošku jiných důvodů, než abych měl kam plácnout ikonky o validitě a pak o tom půl roku žvanil a plácal se s přáteli přes rameno, jak nám to krásně kreslí rámečky... Každý to své... Od začátku jsem chtěl držet formu primitivní a asi v tom ještě přitvrdím, protože mi intuice i zájem lidí říká, že tak je to lepší.

[3] Vložil(a): kvezt, 2003-05-09, 12:43 Solo | MuteČtenáři: ---

vosa je zpravidla první blog na kterej vždycky lezu a nemyslím, že nějakej hodinovej výpadek vůbec stojí za komentář ->pixy, ty rejpale (míněnov dobrémm:)) ne každej do všeho vidí a je to 100% kodér.

jinou otázkou však zůstává, zda by byl takovej problém vyhlásit konkurz na layout vosy a pak tam ten nejlepší (nejpřístupnější, nejvalidnější, nejkratší, nejhezčí a bla bla bla bla... klidně i nejdogmatičtější:)) plácnout...

třeba.

[4] Vložil(a): pixy, 2003-05-09, 13:11 Solo | MuteČtenáři: ---

Aby bylo jasno: ja nemam vubec nic proti jednoduchemu designu, nemam nic proti starym metodam, je mi sumafuk, jestli ma nekdo na svem soukromem webu W3c ikonky, validni kod, nebo jestli to ma cely v tabulkach.

Mne vadi, ze kdyz je cosi ze stranky placnuty nesmyslne pred body, tak mi nekterej prohlizec nezobrazi, ze kdyz jsou tam blbe definovany fonty, v nekterych ze svych browseru to neprectu, protoze misto cestiny vidim jen sypany caj; a ze nevidim pravy sloupec protoze je zcasti schovany pod obsahem.

Nejsem rejpal bezduvodne a nechci po kazdem autorovi, aby umel HTML do mrte. Ale kdyz to neumi, mel by si nechat poradit - chyby v HTML, CSS a jinych zviratkach mi vadi jen od te chvile, kdy zpusobi, ze si tu stranku nemuzu normalne precist. A u takovych webu jako je Vosa je obsah primarni.

[5] Vložil(a): Vosa na jazyku [web], 2003-05-09, 13:35 Solo | MuteČtenáři: ---

Díky. Rád si nechám poradit, zejména s tím, aby mi pravé menu nepřekrývalo text a aby třísloupcový layout fungoval... Ty fonty jsem už předefinoval, snad je to lepší. Za vůbec nejlepší pokládám kveztův nápad vypsat na design Vosy veřejnou soutěž. Udělám to.

[6] Vložil(a): pixy, 2003-05-09, 13:56 Solo | MuteČtenáři: ---

Par rad jsem poslal Vosakovi mailem.

[7] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-05-09, 19:32 Solo | MuteČtenáři: ---

Znovu upozorňuji na nepravdivost tvrzení, že fonty bez "CE" nezobrazí nic mimo Windows. Na žádném unixovém systému jsem se nesetkal s tím, že by absence "CE" něčemu vadila, ani s tím, že by použití "CE" něčemu pomohlo. Vzhledem k principům správy fontů v grafickém prostředí X Window je něco takového prakticky vyloučeno - dalo by se toho docílit pouze cíleným a pracným přealiasováním fontů.

[8] Vložil(a): rony [web], 2003-05-09, 20:18 Solo | MuteČtenáři: ---

pixy vyvinul css konstrukcie pre fonty, neradno sa s nim moc priet.

ak chce niekto blogovat a moc sa nevyzna, nech pouzije kompletne obslahnuty design - nikto mu to nebude vycitat. Podmienkou je ale aj poriadny redakcny system. Design aj software si moze dat postavit niekym inym, myslim, ze taketo drobotiny zvladne niekto za autora Vosy. Takze ak sam prejavi zaujem, moze vyhlasit "tender" na dodavku systemu "za hubicku".

Ako som kukal Vosu, myslim, ze by mu stacil aj GreyMatter, ten by zvladol nainstalovat aj sam. Upravit design sablony uz nie je velky problem.

Vosak, chapeme, ze nie si html odbornik, radi ti pomozeme (dufam, ze nehovorim len sam za seba) ;-)

[9] Vložil(a): jezis [web], 2003-05-22, 22:32 Solo | MuteČtenáři: ---

Podle specifikace XHTML 1.0 je v ramci DTD HTML-1.0-Transitional tag 'center' povolen ... Opravte si, prosim, vas clanecek.


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]