TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Ještě vylepšenější CSS tlačítka


[1] Vložil(a): Lubomír Gombos, 2003-05-24, 15:44 Solo | MuteČtenáři: ---

Někdo tu kdysi psal o kaskádové samohaně:o) Jaký smysl má pro čtenáře zveřejňování těchto ikonek na každé stránce? Nesou ty ikonky nějakou důležitou informaci?

[2] Vložil(a): Marabu, 2003-05-24, 20:14 Solo | MuteČtenáři: ---

Tlacitka nepouzivam, vetsinou hyzdi design. Imho cloveku ktery web pouziva (klientovi) je jedno zda je to validni - nemluve o faktu ze by to validni byt melo, od toho nazev standard ;)

[3] Vložil(a): pixy, 2003-05-24, 21:00 Solo | MuteČtenáři: ---

Kdo rika, ze to musi nutne byt informace o validite stranek? Ucel muze byt libovolny - treba odkaz na mailovy kontakt, link na sponzora stranek, cokoli...

A u svych stranek jaksi z principu povazuji validni kod a tedy i sdeleni o ni za podstatne...

[4] Vložil(a): habrda, 2003-05-24, 21:02 Solo | MuteČtenáři: ---

Jiste, tyto tlacitka sama o sobe jsou dle meho nazoru samoucelna a uplatni se pouze na strance webdesignera, ktery chce ukazat, ze to umi.

Ale jako priklad je to skvele, dodnes jsem nevedel, jak oramovat a nadefinovat vypln pro inline elementy v MSIE5, ted uz to vim :))

p.s. nechodi mi to v Netscape 6.1, kde se tlacitka zobrazuji jako blokove elementy

[5] Vložil(a): Marek Prokop [web], 2003-05-25, 08:20 Solo | MuteČtenáři: ---

Ačkoli by se zdálo, že ikony označující validitu HTML/CSS jsou samoúčelné, plní ve skutečnosti několik užitečných cílů.

1) Propagují webové standardy. Nejde o to ukázat, že autor stránek umí vytvořit validní kód. Jde o to ukázat, že to vůbec jde. Před třemi lety by šlo validní stránky na Webu spočítat na prstech jedné ruky. To, že dnes standardy dodržují tisíce osobních stránek a začaly s tím i některé velmi významné projekty, je zásluhou mohutné a vytrvalé kampaně, jejíž součástí jsou i tyto ikonky.

2) Usnadňují autorovi často aktualizovaných stránek udržovat validní kód. Nejde jen o to, že si může sám kliknout a validitu rychle ověřit, ale dělají to i jeho čtenáři a na chybu ho upozorní. Díky validačním ikonám nezůstane na Sově v síti žádná chyba déle než pár hodin. Vždy si ji někdo všimne a napíše mi rozhořčený email, proč se vytahuju validním kódem, když v něm mám chyby.

3) Validační ikony chápu i jako určitou formu poděkování W3C za to, že webové standardy vyvíjí, spravuje a propaguje.

Validační ikony se ovšem nehodí pro všechny typy stránek. Např. v elektronickém obchodě asi opravdu nemají co dělat. Další věc ovšem je, že tlačítka podobného typu lze použít pro plno jiných účelů. Třeba ikonu RSS resp. XML hledám na stránkách weblogu či webzinu, který mne zaujme, jako jednu z prvních. Stejně tak může návštěvníka zajímat ikona GeoURL.

Samostatnou skupinu pak tvoří ikony produktů, které jste na stránkách použili a jejichž použití je právě umístěním ikony podmíněno (různá počítadla, bezplatné publikační systémy, atd.).

[6] Vložil(a): Tomik, 2004-07-19, 03:23 Solo | MuteČtenáři: ---

Tyhle tlacitka jsou fajn vec, akorat se mi nelibilo ze je to u vsech sedy dyz na to najedu krysou. Nejjednodussi je upravit si definovany vlastni barevny schemata pridanim hover s barvama opacny strany, pak to vypada docela cool, nekamenujte me ze tu zverejnuju takovou trivialnost :-)

.blue { background: #06c; color: White; }
.blue:hover { background: White; color: #06c; }
.blue em { background: White; color: #06c; }
.blue:hover em { background: #06c; color: White; }


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]