TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Na svobodě! Anabáze pokračuje...


[1] Vložil(a): Arthur Dent [web], 2003-07-28, 10:22 Solo | MuteČtenáři: ---

Svata pravda. Policajti maji milion triku. Namatkou:

Policajt: "Tak co se delo tam a tam tehdy a tehdy?"

Vy: "Nemusim vypovidat..."

P: "Pravo nevypovidat mate, kdyz jste obzalovany. Ale my po vas pouze chceme Podani Vysvetleni!"

V: "Chci se poradit s pravnikem..."

P: "Neni treba, my od vas nechceme svedeckou vypoved, my chceme pouze PODANI VYSVETLENI..."

V: "Bez porady s pravnikem nebudu odpovidat."

P: "Dobre, ale uvedomte si, ze vas muzeme obvinit z mareni vysetrovani a ulozit vam pokutu ve vysi az 50.000 Kc!"

V: "Na to nemate pravo!"

P: "Ale mame! Je to paragraf 1234 odstavec 3 provadecich predpisu policie a tam se tohle pise!" (policajt saha za sebe a bere nejakou knizku, ktera se mu sama otvira na inkriminovane strance)

A pokud se policajt zacne ohanet paragrafama, tak pouze pravne vzdelany clovek trva na svem. My ostatni sklapneme a udelame to co po nas chce...

BTW, tak mne napada - co kdyby se dotycny, ktery byl pozvan k PODANI VYSVETLENI proste zvedl, rekl "ja zadne vysvetleni nikomu podavat nebudu" a odesel... Byly by ty p*cy policajtsky schopny mu tu pokutu dat?

[2] Vložil(a): Ondra Kněžour, 2003-07-28, 11:45 Solo | MuteČtenáři: ---

>Arthur Dent : Říct mi četník to, co jsi naznačil, opáčil bych asi následující:

Podle paragrafu 12, odstavce 3 Zákona o Policii ČR odpírám v této věci podat vysvětlení. O tom, že na to mám právo jste mě měl poučit současně s výzvou k podání vysvětlení, což jste neudělal, ačkoliv Vám to odstavec 5 stejného paragrafu ukládá, čímž jste se podle mě dopustil trestných činů zneužití pravomoci veřejného činitele a útisku, takže v této věci sepíšeme trestní oznámení a poté budu nucen Vaši společnost opustit, protože mám i jiné věci na práci.

Takže stačí prohlásit odpírám podat vysvětlení protože (vybrat si vhodný důvod z §12, odst. 3,4), nechat si o tom vystavit zápis (jinak tě přístě předvolají znovu a těžko budeš vysvětlovat, proč ses nedostavil) a odejít. Pokud po tobě nic jiného nechtějí a ty jsi se dostavil k podání vysvětlení (i když jsi ho odepřel), tak tě nemůžou zadržet. Pokud tě zadrží, mají hafo povinností a dost těžko by se jim taková buzerace vysvětlovala viz Trestní řád, hlava IV, oddíl druhý - zadržení.

[3] Vložil(a): Arthur, 2003-07-28, 12:26 Solo | MuteČtenáři: ---

>Ondra: Nojo... Ovšem tohle ví málokdo... A když tohle povíš policajtovi, má další oblíbený trik:

V: "Podle zákona jste povinen toato"

P: (podává sbírku zákonů) "Ukažte mi, kde je to tam napsané..."

[4] Vložil(a): Ondra Kněžour, 2003-07-28, 13:06 Solo | MuteČtenáři: ---

> Arthur: Jsa poučen přicházím připraven a v tomto případě briskně nalézám zákon ČNR 283/1991 Sb. ze dne 21. června 1991 o Policii České republiky §12, odstavec 5.

Pokud jsem náhodou nepřipraven, ale mám alejspoň hrubou představu o povinnostech příslušníkových odvětím něco jako "Inspekce MV nebude na základě mého oznámení zkoumat mou schopnost nalézt popis Vaší práce ve Sbírce zákonů, ale to, zda jste se jím řídil."

V situaci, kdy se četníka bojim, neznám svoje práva a nejsem schopen je hájit mi nezbývá, než se nechat buzerovat. Nikoho nepřekvapí, že pro jízdu autem má ovládat dopravní předpisy, ale u jiných důležitých věcí se člověk často doslechne "já nevěděl, neznám zákony, ...".

Ovšem nic z výše uvedeného nemění nic na tom, že i když jsi doktor práv, tak se můžeš dostat do podobné situace jakou nám tu popsal Pixy a nepomůže ti ani škapulíř proti uhranutí po babičce. Ve státě, kde každý může všechno a nikdo za nic neodpovídá se není co divit.

[5] Vložil(a): Arthur, 2003-07-28, 13:16 Solo | MuteČtenáři: ---

Přesně tak. Tu poslední větu bych ale rozšířil na:

"Ve státě, kde každý může všechno a někteří ještě víc..."

[6] Vložil(a): Richard [web], 2003-07-28, 15:29 Solo | MuteČtenáři: ---

Já pro jistotu bojkotuju policii ve všem co dělá, neřeknu jim nic ani kdyby se ptali kolik je hodin. Asi to neni správný ale kolik si tenhle stát vychová anarchistů, tolik jich bude mít.

[7] Vložil(a): Vita [web], 2003-07-28, 16:51 Solo | MuteČtenáři: ---

to Ondra Knezour: vis, to je sice pekne ale priznejme si ze to ma jeden hacek. Nasich zakonu je TOLIK ze i kdybych kazdy den precetl deset stran tak to nemam sanci precist kvuli frekvenci novel.

Kdybych se soustredil jen na trestni pravo, porad je toho dost. A faktem je ze i to je nerealne. Ono kdyz se kazdy zakon odkazuje na jiny, jsou tam ruzne vyjimky dle jinych zakonu atd. tak stejne potrebujes vse. I na internetu kde je to prolinkovane je to potiz.

Neznalost neomlouva ale je potreba zvazit co je v realnych moznostech. Vezmi si treba takovy zakon o nevyzadane reklame. Ono toho moc neni a pritom kdyz te spamuje Ales 'kurva' Slaby (momentalne pres Pandoru) tak s tim taky nic nenadelas. Muzes podat podnet k setreni a nikdo ti neodpovi. Kdyz po dvou mesicich vzneses dotaz s tim ze ti maji do mesice odpovedet takze uz mesic marne cekas tak ti prijde oznameni ze to bylo predano osobe ktera se tim zabyva a o mesic pozdeji ti poslou pozadavky na upresneni - tri mesice po rozeslani spamu. Co chteji proboha DNES jeste dokazovat? Imho navic cloveku o kterem je to znamo - o jeho spamovani vi prakticky kazdy blogger, pulka portalu od Zive, Lupy pres Root, Britske listy. Na idnesu kdyz zadate http://www.majasoft.cz tak to tu adresu rovnou domrsi, na novinkach je take proflakly... ale urad ktery by ho mel postihnout nic nedela. K cemu mi pak je znalost zakonu kdyz stejne nejsou vymahatelne?

[8] Vložil(a): Ondra Kněžour, 2003-07-28, 22:54 Solo | MuteČtenáři: ---

> Vita:

Jistě, netvrdím, že v tomhle státě není bordel, kam se podíváš, ale je to relativně svobodná země, takže máš na výběr - buď budeš bojovat nebo trpět.

Navíc nemáš potřebu vědět všechno, informace, že některé organizační složky policie mohou používat operativní techniku, krycí doklad nesmí být vystaven na žijící osobu nebo že policista může za jistých okolností držet drogy jsou v běžném životě stejně potřebné jako dohoda Vlády České republiky a Vlády Spolkové republiky Německo o zamezení dvojího zdanění.

Myslím, že informace, které můžeš potřebovat aktuálně by se mohly vejít na 1 - 2 strany A4 (od toho, co po tobě může chtít policajt až k tomu, jak vyřizovat reklamaci), zbytek těžko někdy budeš potřebovat akutně a když to má čas, tak si můžeš najmout právníka. Stejně, jako když někdo potřebuje rychle zveřejnit informaci na netu - akutně to přes noc spíchne ve Wordu a na kvalitní řešení si pak může najmout odborníka.

Co se týče toho spamu - platí stejné pravidlo - buď bojuj nebo trp. Pokud například mě oblaží nějaká firma nabídkou, která se tváří jako spam (nejsem ovšem hysterka, tím myslím něco jako třeba tvujdum svého času, slušné cílené nabídky adresované přímo mě beru jako návrh ke spolupráci a pokud mě nezajímá, pak prostě poděkuju a odmítnu), pak je upozorním, že se dost možná dopouští nezákonného jednání, používám text jako na adrese http://www.weboutsourcing.cz/antispam/reply2.txt

Jestliže si myslím, že jednání spamera překročilo všechny meze, pak si prostě stěžuju, viz http://www.weboutsourcing.cz/antispam/stiznost.pdf

Pokud orgán státní správy nebo samosprávy nekoná, ačkoliv by konat měl, je možné stěžovat si dál, ovšem mně se více osvědčila fráze: "Dobře, s Vámi už to dál řešit nebudu, jenom mi ještě prozraďte, kde si na Vás můžu stěžovat" - většina znechucených úřednic typu od toho tu nejsem, tohle není v naší kompetenci se rázem změní ve velice ochotnou osobu, která radostně řeší tvojí prosbu.

Nic z toho ovšem neřeší nejsmutnější fakt, jehož následky jsou vidět v příběhu, který tu předložil Pixy: stát nemá termíny, když je má a překročí je, tak stejně není dovolání (neberu 10 let trvající soudní spor jako spravedlnost) a především - úředníci mají větší pravomoci než odpovědnost.

Malá ilustrace na konec - už přes rok se soudim s bankou - při polykání IPB asi ČSOB některé platby trochu zaskočily a nemůže je dohledat, podala na mě tedy žalobu o vydání platebního příkazu - soud v mé nepřítomnosti za cca měsíc příkaz vydal, já podal odpor, nebudu přeci platit 2x ani malou sumu okolo 700 korun, přiložil důkazy (potvrzení z mé současné banky o provedení platby) a teď už 14 měsíců čekám, až soud nařídí jednání. A hyn dumaj, kde si stěžovat na nezávislou soudní moc.

[9] Vložil(a): met, 2003-07-29, 08:15 Solo | MuteČtenáři: ---

>neberu 10 let trvající soudní spor jako spravedlnost

Pokud si dobre pamatuji, tak zrovna nedavno jedne zene musela CR vyplatit par milionu jako odskodne za to, ze jeji rozvodove rizeni trvalo vic jak tech 10 let.

Ta zena si na to stezovala u mezinarodniho soudu (a vlastne tak zalovala Ceskou republiku :-) a vyhrala to.

Jenze to uz je extrem, ze? A hlavne uz to, ze se musela obratit na mezinarodni soud je ostudne. Ach jo...

[10] Vložil(a): Trillian [web], 2003-07-29, 09:27 Solo | MuteČtenáři: ---

moje maminka se rozvadi 8 let kontinualne... jeste ted se slzou v oku a nostalgii v srdci vzpominam na dobu, kdy podala zadost a do dnes neni vyreseno soudni deleni majetku ;o)

nehlede na to, ze soud neni schopen zajistit si veci jako, kde ma tata ucet, kolik tam ma/mel, apod.

takze moje mila a naivni maminka se pres noc stala bytnou, protoze tatu nemuze ani vystehovat a on si vesele zije z jejich spolecnych penez... pritom jsem si kdesi v zakone cetla, ze soud ma pravomoc se dotazat banky, zda ma u nich ucet pripadne na dalsi informace... jenze co s tim? reknou ji, ze kdyz nevi jake banky se ptat, tak se preci nebudou ptat vsude...

no, a to, jakou pani advokatku celou dobu mela a co vsechno ta pani po*****, o tom ani nemluvme...

a pak verte na spravedlnost... nemel by stat a spolecnost branit ty, kteri to sami nezvladnou?

[11] Vložil(a): jAsPEr, 2003-07-29, 19:00 Solo | MuteČtenáři: ---

>Myslím, že informace, které můžeš potřebovat aktuálně by se mohly vejít na 1 - 2 strany A4

A nemel by nekdo zajem to sepsat a poslat mi odkaz kde to najdu? I kdyby tech stranek bylo 50, tak by to za to stalo, zvlast kdyz by to bylo podano polopaticky.

[12] Vložil(a): Ondra Kněžour, 2003-07-29, 20:38 Solo | MuteČtenáři: ---

> jAsPEr

Ono těch několik věcí asi nebude problém najít, ovšem je k tomu potřeba několika věcí:

- vědět, co se hledá, o co má kdo zájem

- najít a uspořádat předpisy, které to upravují

- zjistit, jestli se na něco nezapomělo

Takže by bylo nutné prodiskutovat, co tam má být, snosit to na hromadu, přebrat a hlavně pak zjistit, jestli se nezapomělo na něco důležitého.

Otázkou zůstává, jak to provést.


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]