TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Čecká počta


[1] Vložil(a): Lukyn.cz [web], 2003-10-13, 16:56 Solo | MuteČtenáři: ---

Občas zažívám něco podobného (když jsem náhodou doma). Pošťačka vždycky zazvoní, ale než stačim vylézt, odejde. :( Já už pak ve schránce najdu jenom oznámení o doručení zásilky, pro kterou si mohu nejdříve v 17:00 hod. :( Pošťačka celej den lítá po městě s mojí zásilkou, kterou už jsem mohl mít hned ráno.

[2] Vložil(a): crw, 2003-10-13, 16:59 Solo | MuteČtenáři: ---

Jediný, co ti můžu poradit je písemná stížnost. Bydlím na konci cca 200 metrů dlouhé cesty ve jednom "Liškodobrounocově". Nejdřív nám pošta vnutila schránku u silnice (matka podepsala ten správný papír, po slovní masáži pošťačky, i když nemusela - ale výhrůžky platbou zabraly). Pak ji zrušili, když jsme si (po dohodě) přidělali schránku na sousedův plot - ten od nás bydlí jen 70 metrů, a nic nepodepsal, takže problém neměl... Ale když se třikrát za sebou ve schránce objevil papírek s oznámení "adresát nezastižen", i když matka byla prokazatelně doma (nemá pravidelnou pracovní dobu), moje sestra se poněkud... ...ehm... ...nasrala měrou vrchovatou, pak vychladla, prošla si nějaké papíry s paragrafama (kdoví kde to sehnala) a napsala vedení oné pošty slušný dopis. A najednou je všechno v pořádku. Chce to mít na papíře, křičet do větru nemá cenu.

To celé sestra udělala, protože a) poštu máme daleko za horama a zajet si pro doporučený dopis autem znamená 40 minut času včetně návštěvy pošty + 3 litry benzínu (spíš víc) b) pošťačka si usnadňovala práci natolik, až to bylo nemravné, protože stejně jezdí autem c) když objevíme výše zmíněný papírek ve schránce, tak jako tak musíme čekat, až se pošťačka vrátí na základnu a dopis zařadí tam, kde ho jiná úřednice najde...

Jsem se nějak rozpovídal, sakryš... 8-)

[3] Vložil(a): Jarda, 2003-10-13, 17:34 Solo | MuteČtenáři: ---

Já myslím, že už dneska existují firmy, které konkurují (a dost dobře) české poště. Pravda, u obálek se to asi nevyplatí, ale pokud jde o balíky, stojí určitě za to si to spočítat. Jen jde o to, jestli společnosti které balíky odesílají, umožňují odesílat balíky konkurenční společností. U nás jich existuje hned několik.

[4] Vložil(a): Jirka, 2003-10-13, 17:37 Solo | MuteČtenáři: ---

Bydlím taky na Kladně, cca 400m od pošty (272 08) a stává se mi to samé, doručovatelka nemůže zaznovit kr**a!!! Ještě víc mě ale štvou různí roznašeči novin a letáků... někdo zazvoní, jak idiot koukam z okna, nakonec otevřu, pak 10 minut čekám, že někdo přijede nahoru a nakonec zjistím, že je to jenom IDIOT, který si přivydělává roznášením spamu >:-/

[5] Vložil(a): dld, 2003-10-13, 18:21 Solo | MuteČtenáři: ---

Je tak clovek drepi doma a najde leda listek ... kolikrat chztne postacku, jak to rve do schranky a kdyz ji rekne, ze ten balicek chce ... tak se dozvi, ze vcera nebyl doma a ze ji to dal balikar, ktery se ovsem ani nesnazi nic dorucovat .... a vo tom to je ....

[6] Vložil(a): Richard, 2003-10-13, 20:07 Solo | MuteČtenáři: ---

Tuhle jsme se o tom bavili a dozvedel jsem se, ze statni posta ma do urcite vahy monopol. Balik tedy muze prepravit soukromnik, dopis nikoli.

Dost me to prekvapilo.

[7] Vložil(a): Jirka B., 2003-10-13, 23:19 Solo | MuteČtenáři: ---

Něco podobného (doporučený dopis, když jsem byl doma) se mi stalo taky. Šel jsem tedy na poštu a u přepážky se zeptal, co mám udělat, jestliže chci podat stížnost na postup doručovatelky. Slečna zavolala vedoucí směny, té jsem otázku zopakoval, ona se mě zeptala, jestli chci podat stížnost ústní nebo písemnou. Odpověděl jsem, že písemnou, načež mi bylo vysvětleno, že mám popsat okolnosti, které (ne)doručení provázely, atd.

Sesmolil jsem tedy stránkovou stížnost, ve vedlejším copycentru si nechal udělat kopii a tuto od vedoucí směny potvrdit.

Za týden mi přišel dopis (s hezkým razítkem "věc vedoucí pošty" či tak nějak), v němž bylo konstatováno, že pošťačka je na dovolené, a že to s ní bude konzultováno, až se vrátí. Asi čtrnáct dní na to mi přišel další dopis, že moje stížnost byla projednána s doručovatelkou a že nebylo shledáno žádné pochybení.

Za nějakou dobu se situace pochopitelně opakovala. Vletěl jsem na poštu, nechal si rovnou zavolat vedoucí směny a dost nevybíravě ji seřval. Ta si mě už pamatovala, dokonce se mi omluvila a nabídla doručení v náhradním termínu.

Od té doby mi nic doporučeného nepřišlo, takže nevím, jaký úspěch to celé mělo. Nicméně známý, kterému pošta pravidelně nedoručovala předplacený časopis (poté, co se spojil s redakcí a zjistil, že byl prokazatelně odeslán) jim na poště - dle vlastních slov - "udělal takový vítr, že se teď pošťačka klepe, aby se náhodou s tím časopisem něco nestalo". Takže za pokus to možná stojí.

[8] Vložil(a): ofr, 2003-10-14, 07:27 Solo | MuteČtenáři: ---

Kámoš pracuje na poště jako "balíkář" - nepředře se - když chce, balík doručí, když ne - dá oznámenku. Nic, ale opravdu nic je nenutí pracovat jinak - když mají kontrolu, tak všichni den dopředu ví, za kým kontrolor pojede. Oni jsou spokojeni, konkurence ještě dloooouho nebude....

[9] Vložil(a): vrabcak, 2003-10-14, 08:00 Solo | MuteČtenáři: ---

Posta konkurenci ma, staci si jen spocitat, jestli se to vyplati :-) Ona konkurence je sice mocne zaklinadlo, ale u nas ma ve vetsine odvetvi spis podobu jednookeho kratkozrakeho a barvoslepeho krale slepcu. :-(

Nevim jak duchodci, ale maminy by urcite e-bankingy a podobne vymozenosti vyuzivaly, ale kdyz u nas sedi hned dve zaby na prameni (mame nejdrazsi pristup na internet v Evrope a temer nejdrazsi bankovni poplatky v Evrope) tak je to tezke.

[10] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-14, 09:48 Solo | MuteČtenáři: ---

Ja myslim, ze by posta ten genialni system mohla jeste zdokonalit. Jenom by vam v Praze dali do schranky oznameni, ze u dodavatele XY v Brne si mate vyzvednout zasilku. Odpadly by jim zbytecne transporty baliku z jedne posty na druhou a zpet, protoze lidi, kteri na to vyzvedavani kaslou, pribyva :-)

Pro podnikatele plati zlate pravidlo: "Kdo se spoleha na Ceskou Postu, do roka zkrachuje." Prvni, co me u dodavatele zajima, je: "Jakym zpusobem mi zbozi dorucite?" Pokud vyjimecne rekne, ze postou, obracim se ihned na konkurenci. Ale v posledni dobe se to moc nestava :-)

[11] Vložil(a): isicu, 2003-10-14, 10:47 Solo | MuteČtenáři: ---

Nejvice me "pobavi" oznameni ve schrance (umistene v dome), ze zasilku nebylo mozno dorucit z duvodu uzamceneho domu. Uz se neobtezuji zazvonit ani s normalnim dopisem. To jsou sluzby :-(

[12] Vložil(a): Vilém Málek [web], 2003-10-14, 11:50 Solo | MuteČtenáři: ---

Co na to rici, nez jedine souhlasit se spotem? Ja osobne vedu jiz radu let vleklou valku s postaky v Brandyse nad Labem - na to, ze mi zasilky nedorucuji nebo ze je predavaji jinym lidem v panelaku, i kdyz jsem doma, na to uz jsem si zvykl, ale ze mi casopis za nekolik dolaru zlomi natrikrat vcetne vlozenych CD a pak ho narvou do schranky, kam by se vesel i slon, to mne furt jeste vytaci ;-(

[13] Vložil(a): Mlicko, 2003-10-14, 14:38 Solo | MuteČtenáři: ---

Skoro myslím že jde o specifický problém větších měst, kde je pošťák jakási "anonymní" osoba. Na co doručit zásilku adresátovi, když vyplnit oznámení je rychlejší... Přece nebudou čekat, až si proto někdo přijede z 10 patra, pak musej vyndat pero, svoje nějaký papíry, hledat to, podepsat to, pak si dotyčnej zapomene občanku, pak jim dopíše tužka, cestou si zlomí hůl a narazí rameno atd... Prostě hoděj papír do schránky a tím hoděj práci na někoho jinýho na poště a na adresáta. A pak si jedou užívat volna.

To u nás na vesnici to naštěstí funguje jinak. Za 3 roky pamatuju jen jednou, že jsem byl doma a pošťačka se nedozvonila. Naopak rozvoz zboží, který zajišťuje "městská" pošta klíďo přijede s lístečkem a ani se nenamáhá zazvonit. Pak to všechno vyložej na místní poště a jedou asi nejspíš na koupaliště, v zimě jsem u nich jednou zahlíd brusle... :o))

[14] Vložil(a): Pája, 2003-10-14, 15:18 Solo | MuteČtenáři: ---

Za totáče v Teplicích, potom v Praze a teď v Jablonci - a vždy a všude byla Pošta k pos**ní. Dva z osmi balíků doručí a šest odbude lístečkem ani nezkusí zazvonit. Toliko statistika za 3 roky, co je žena doma na rodičovské almužně.

Jenom čekám, kdy přestanou balíky doručovat v 8:30 ráno, kdy pracující člověkové už nejsou doma a začnou je vozit třeba v době večerníčku (už slyším stížnosti hospodských štamgastů, že v tu dobu zrovna už nejsou doma!). Normální dopisy, pohlednice a časopisy ať roznášejí, kdy chtějí, ale se zásilkami vydávanými oproti podpisu by měli chodit/jezdit v takovou dobu, kdy je statisticky nejvíc lidí (všichni, ne jenom důchodci) zrovna doma - no po půlnoci to taky neni nejlepší termín.

Připadá mi jako ideální interval 16.-20. hodina, ale nevím kolika % lidí by to vyhovovalo a kolika ne.

Chodit na jabloneckou hlavní poštu - to je o zdraví, protože v létě se tam nevětrá a v zimě už teprve ne a kromě horka je tam asi jen 5% kyslíku. Výdej balíků jen jedno okýnko a vůbec nepomůže, že tam občas obsluhují i dvě baby najednou, výdej dop. a pruhovaných obálek jedno okýnko a jedna baba. Vše ostatní přísně separováno, listovní přepážka nedělá Poštovní spořitelnu, Poštovní spořitelna neprodává známky a nepřijímá složenky, terminál Sazka dělá jenom sázení - zkrátka jde-li někdo na poštu v Jablonci s několika různými "úkoly", musí počítat s vystáním patřičného počtu front. Proč sakra nejde na každé přepážce poslat dopor. psaní, poslat nebo vyzvednout hotovost, podat příkaz k úhradě, koupit známky, zaplatit SIPO akdovícovšechnosedádělatnamizernýpoště najednou při jednom vystání jedný fronty? Ještě že složenky i SIPO za mě vyřeší eBanka. Až začne finanční úřad se sociálkou posílat pouhé informační dopisy bez modrých pruhů, nebudu muset do té hrůzy snad vůbec.

[15] Vložil(a): Lukáš Mižoch [web], 2003-10-14, 16:19 Solo | MuteČtenáři: ---

[1]: Lukyne, to máš dobré. Já najdu ve schránce doručenku a musím na dopis či balík čekat do dalšího dne. Takže přijdu třeba v 16:00 a i když má pošta do 18:00 otevřeno, dopis/balík tam prostě není a nikdo mi ho ten den nedá. :(

[16] Vložil(a): Jakub, 2003-10-14, 16:31 Solo | MuteČtenáři: ---

Nejvic me dostalo, kdyz po tydnu a par dnech cekani na balik mi na poste rekli, ze nic neprislo a druhy den rano sem nasel ve schrnace druhou upominku, abych si ten balik uz konecne vyzvedl.

[17] Vložil(a): the [web], 2003-10-14, 16:35 Solo | MuteČtenáři: ---

no panove ted jste me uplne dostali... ja do dneska netusil, ze posta ma baliky dorucovat domu! me vzdycky prijde listecek do schranky a hotovo. no a potom az mam cas nastartuju a jdu si vystat frontu na postu pro balik... no to sou mi veci... jeste, ze o tom nekdo neco napsal jinak bych umrel v domeni, ze pro baliky se chodi na postu.

[18] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-10-14, 20:16 Solo | MuteČtenáři: ---

Vrcholným trikem České pošty je ovšem fakt, že vám bez mrknutí oka naúčtuje 100 Kč měsíčně za to, že vám vůbec bude cokoli (včetně dopisů) doručovat. Pravidelně si takhle každé léto zvedám krevní tlak. Stálá doručovatelka odejde na dovolenou a brigádnici nedá klíč od vchodu. Brigádnice nechá ležet dopisy na zemi, já si na ni jdu stěžovat. Je mi sděleno, že na zemi je asi nechat ležet neměla, ale že je to těžké, protože oni nemají klíč a stálá doručovatelka ho má "načerno". Nabídnu, že jim kopii klíče od vchodu milerád poskytnu, pan vedoucí mi odpoví, že si ho ode mne rádi vezmou, ale že za to budu platit 100 Kč měsíčně. Na můj nechápavý výraz mi vysvětlí, že je to tak v zákoně a že si to vymysleli poslanci. Na to vytáhnu příslušný zákon a ukážu mu, že se tam píše něco úplně jiného: že já mám právo dát jim klíč od budovy a oni mají povinnost ho ode mne převzít a používat (o stokoruně nebo placení jako takovém ani slovo). Pan vedoucí vidí, že přestřelil, a usoudí, že to tedy asi nebude zákon, ale trvá na svém, tentokrát se odvolávaje na sazebník České pošty. A tady se zasekneme, protože s tím prostě nehnu - oni si ze své zákonné povinnosti udělali placenou službu a jsou přesvědčeni, že je to v naprostém pořádku. Naposledy mi dokonce na přímou otázku (poté, co jsem ji položil asi pětkrát) odpověděl, že skutečně raději poruší zákon než interní nařízení ředitelství České pošty.

Ad [1]: za svého studia jsem kdysi dělal doručovatele coby brigádu. Takže mohu zodpovědně prohlásit, že doručovatelka s dopisem nikde neběhá. Stálé doručovatelce, zejména v panelákových obvodech, trvá roznáška maximálně dvě hodiny. Poté, co se vrátí, vyřídí během dalších půl hodiny papírování a dopis předá dál. Takže za takové dvě, nejvýš tři hodiny už ten doporučený dopis na poště dávno je a může být bez problémů vydán. Odmítne-li vám ho úřednice u přepážky vydat, je to jen její svévole a žádné skutečné důvody (kromě toho, že se jí nechce zvednout se a dojít pro něj) k tomu nemá.

[19] Vložil(a): pachollini [web], 2003-10-15, 21:32 Solo | MuteČtenáři: ---

Musím poštu maličko hájit: u nás mají sice rovněž skóre asi tak 80% oznámení a 20% doručeno, ale na oznámení je telefon (tedy číslo), na kterém se dá domluvit opakované doručení, tedy u doporučených zásilek určitě, ale myslím, že i u balíků. Tak tam vždycky zavolám a mám to jenom s jednodenním zpožděním... (Takhle funguje pošta Sportovní na Praze 10, hádám, že by měly i ostatní, jenom to možná z nějakých důvodů nepropagují ;-)


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]