TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Televizní vlny


[1] Vložil(a): Agarwaen, 2003-10-15, 12:28 Solo | MuteČtenáři: ---

Nekdy neni az tak spatne nemit kabelovku, to se pak lip vybira :DDD (ale nekdy ani to nepomuze) :))).

[2] Vložil(a): Petr, 2003-10-15, 12:34 Solo | MuteČtenáři: ---

Hm, me to netankuje, nemam televizi...

[3] Vložil(a): mudd [web], 2003-10-15, 12:46 Solo | MuteČtenáři: ---

Podle mně je to boj o sledovanost. Tajny agent v jedne TV praskne druhe TV, kdy bude jaka hitovka a tak druha TV Zaradi taky hitovku.

[4] Vložil(a): Brbla [web], 2003-10-15, 12:59 Solo | MuteČtenáři: ---

Nezbývá, než pořídit silnou armádu videorekordérů a všechny ty chuťky nahrát. No, a v dobách vysílací Sahary pouštět ony magické pásky do omrzení 87)

Případně se na to vyfláknout, vybrat jeden (pokud za to stojí) a shlédnout ho, nebo zcela nejlépe - vyrazit do lesů...

[5] Vložil(a): Petr, 2003-10-15, 14:19 Solo | MuteČtenáři: ---

Takto se podařilo Primě zřejmě trefit do hluchýho místa s příšerným seriálem Chlapci a chlapi (či jak se přesně jmenuje). Nemaje jinou volbu cca 10 minut jsem vydržel (víc už to nešlo) než jsem tu bednu vypnul ;-)

[6] Vložil(a): pixy, 2003-10-15, 14:58 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [5]: Ano ctvrtek vecer je oblibene hluche misto... I kdyz se to strida - obvykle je nejhorsi patek a nedele; ted se to nejak trochu upravilo (a vede utery a ctvrtek), ale obavam se, ze to je jen docasne a tupe patky se zase brzy vrati...

Ad [3]: Jasne ze jo, ale stejne mam pocit, ze to je hodne blba strategie. Pretlacovat se top programem je casto dost sysifovske - a lepsi by podle me bylo nasadit spicku do hluchych mist (jako to dela Prima v utery a ctvrtek). Asi je lepsi jeden den totalne konkurenci prevalcovat, nez si jiny den polepsit o par procent.

Osobne bych, kdybych zjistil, ze Nova dava vecer Titanic, zaradil reprizu detektivky a jiny trhak, ktery mam, dal druhy den, kdy vycucnuta Nova bude mit jen karuzosou (nebo jak se to jmenuje) a na CT pobezi Bananova Halina...

[7] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-10-15, 15:26 Solo | MuteČtenáři: ---

Za dob Vovky Velikého skutečně bylo zvykem v situacích, kdy ČT uvedla pořad, u kterého hrozilo, že by mohl překročit sledovanost Novy, zařadit něco ještě atraktivnějšího. Z podobných pohnutek také několikrát upravil vysílací časy některých svých pořadů, aby vždy byly přesně proti konkurenci na ČT (která se pokusila uhnout). Sám se tím několikrát chlubil v té své show. Nevím ale, jestli v této politice hodlá současné vedení pokračovat.

Ad [5]: Na "Chlapce a chlapy" je dobré se podívat - už jen proto, aby divák na vlastní oči uviděl, co všechno se kdysi dalo natočit a vysílat. Na druhou stranu je třeba kriticky přiznat, že stejně nevěřícně by asi divák v roce 1988 reagoval na některá "vrcholná díla" tvorby dnešní

[8] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-10-15, 15:29 Solo | MuteČtenáři: ---

Největší šok mi ale připravila ČT tím, že se nespokojila s plagiátorstvím Novy (mršení titulků), ale rozhodla se ji překonat tím, že dává titulky se zpravodajstvím přímo přes filmy. Zřejmě tak supluje funkci teletextu pro diváky, kteří ho nemají...

[9] Vložil(a): HoP, 2003-10-15, 19:23 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [8]: Nápodobně. Nechápu, na co si ČT hraje. Evidentně je to krok nového ředitele "zpravodaje" Janečka. Je mi jinak poměrně sympatický, ale tohle je fakt síla. Člověk se na něco dívá a najednou bum, velmi kontrastní bíly pruh s běžným, ničím výjimečným zpravodajstvím. Mohu říci, že je to velmi rušivé a totálně ztratím nit. Mám však pocit, že to pouštějí jen v pozdějších večerních hodinách, jindy jsem si toho zatím nevšiml.

[10] Vložil(a): pixy, 2003-10-15, 19:37 Solo | MuteČtenáři: ---

Jasně, dělají to jen večer - ale taky mi to docela vadí. A vždycky když to tam naskočí, tak se leknu, protože tohle se vždycky dělalo, když se stal nějaký průser... Nemyslím si, že by se řádné zpravodajství mělo takhle násolně montovat do běžného programu. Když je to mimořádka, je to v pořádku - ale ne pro běžný přehled zpráv. To ať si dělají v Dobrém ránu.

A btw, ČT si takhle sama podřezává větev: až zase bude nějaká mimořádná situace, budou muset přitvrdit, protože lidi si časem zvyknou tyhle proužky ignorovat... :(

[11] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-10-15, 20:08 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [10]: dodnes si vzpomínám na to úžasné načasování, když jsem se s tím setkal poprvé. Zrovna běžel seriál "Všichni starostovi muži" (taková oddechovka, není třeba u toho přemýšlet, dokonce divákovi dají najevo, kdy se má smát). Starosta New Yorku vložil do mikrovlnné trouby kovovou konvičku, zapnul ji, zajiskřilo se a zhasla světla. Asi o pět sekund později naskočil titulek, že v oblasti New Yorku došlo k výpadku sítě elektráren. Dokud jsem se po skončení nepodíval na web, myslel jsem si, že to patřilo do toho pořadu... :-)

[12] Vložil(a): lamer, 2003-10-16, 09:45 Solo | MuteČtenáři: ---

TV program pouzivam jen jako inspiraci, co bych si mohl stahnout v DivX a podivat se na to, az budu mit naladu.

DivX - vase domaci kino :) Je to i krapet levnejsi nez HBO

[13] Vložil(a): mudd [web], 2003-10-16, 15:12 Solo | MuteČtenáři: ---

ad pixy [6]: Podle mne je docela dobre mozne, ze tahle strategie je dana metodikou vypoctu tech "kolacu", cili podilu sledovanosti. Jinak receno, kdo se snazi radeji strefit do der, vyjde pak v nejakem koeficientu hur a dostane min penez za vysilani reklam. Ale podlozene to nemam.

[14] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-10-16, 17:29 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [13]: v případě Železného to byla především otázka prestiže, prioritou bylo, aby až na neovlivnitelné přírodní katastrofy (jako třeba finále MS v hokeji s naší účastí) neměla ČT v žádném okamžiku větší sledovanost než Nova. A to i za cenu toho, že v absolutním počtu divákohodin tím nejspíš něco málo prodělal. Pokud se to někdy nepovedlo (třeba když ČT získala Star Wars), dokázalo ho to rozběsnit k nepříčetnosti.


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]