TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Chlastala vista, bejby!


[1] Vložil(a): Vilém Málek [web], 2003-10-24, 08:57 Solo | MuteČtenáři: ---

Chtěl bych se trochu zastat ČT, která se své pořady snažila prostřednictvím internetu poskytovat, nicméně narazila na značný odpor právníků, především z organizací RIAA a jí podobných. Coby veřejnoprávní instituce má ČT poněkud horší pozici než soukromé televize a nemůže si dovolit spustit nějakou službu jen ak a později se o její provoz soudit, k tomu bylo například nedávno s NOVou...

[2] Vložil(a): Jan Vaněk jr. [web], 2003-10-24, 12:17 Solo | MuteČtenáři: ---

RIAA ať klidně ustoupí, tady jde právě o to "SVÉ pořady", tedy ty, ketré daná televize vyrábí sama a logicky na ně má veškerá práva včetně zpřístupnění na internetu... kdyby se jí chtělo.

[3] Vložil(a): rookie, 2003-10-24, 13:27 Solo | MuteČtenáři: ---

no Noga, Skrucany a spol. mi uz zacali liezt na nervy... zeby sa v tomto novom programe tak zlepsili? no skusim si ich Vox Papuli niekedy pozriet... cest praci a robote pokoj.. :)

[4] Vložil(a): pixy, 2003-10-24, 14:20 Solo | MuteČtenáři: ---

rookie> no tezko rict - mozna je spis mam jenom (na rozdil od tebe) neokoukane a je to pro me zase neco trosku noveho ;) Ale zkus to, na Markize to ide jednú za mesác.

[5] Vložil(a): Vilém Málek [web], 2003-10-24, 14:37 Solo | MuteČtenáři: ---

Add [2]: Vtip je v tom, že i ve vlastních pořadech ČT používá například doprovodný zvukový materiál (rozuměj hudbu), která není její. Od patřičného subjektu má přitom práva pro její zveřejnění, pokrývající výhradně distribuci pro Českou republiku. Právníci RIAA and spol. argumentují tím, že internetové vysílání je přístupné odkudkoli (včetně kosmického prostoru), takže ČT musí koupit speciální a podstatně dražší licenci. Zatím přes tuhle a dlaší podobné kličky zkrátka nejede vlak ;-(

[6] Vložil(a): Filip Rožánek [web], 2003-10-24, 15:10 Solo | MuteČtenáři: ---

Nu, zdá se, že Nova to má vychytané lépe než Česká televize - ovšem kroky autorskoprávních organizací nijak ČT neomlouvají v případě, že neposkytuje ani stoprocentně VLASTNÍ tvorbu, například Fakta a podobně.

[7] Vložil(a): Filip Rožánek [web], 2003-10-24, 15:13 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad Vilém Málek) Hudba se většinou nekupuje na území konkrétní země, ale paušálně pro nějaké využití. Teritorium vysílání s tím nemá nic společného.

IMHO RIAA (??? - to je AMERICKÁ organizace, která v Česku nemá žádné pravomoce, u nás má na starosti zastupování autorů OSA, která s RIAA spolupracuje) neprotestuje proti použití té hudby, ale proti vysílání pořadů, zakoupených pro území ČR - tzn. filmů a dokumentů. To má mnohem větší logiku a kvůli tomu zrušila Nova své živé vysílání.

[8] Vložil(a): fuxo, 2003-10-24, 16:08 Solo | MuteČtenáři: ---

Pixy> "na Markize to ide jednú za mesác"

Nieee prosim nieee nesnaz sa rozpravat slovensky, nevies to a znie to hrozne a mna to uraza ked to takto pomelies.

Na Markize to ide raz za mesiac. :-)

[9] Vložil(a): pixy, 2003-10-24, 16:45 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [8]> čekal jsem, že se někdo ozve, ale že to bude zrovna Slovák, kdo se nesmíří se záhoráčtinou, to mě teda FAKT dostalo... :(

Myslím, že slovensky umím celkem slušně - ale mám hodně rád záhoráčtinu a výhodňarčinu (a měl jsem za to, že Slováci sami ji znají podstatně líp než já). To kdybych napsal, že "na markiže tu daváju raz do mešice", tak to taky nikdo nepozná...?

[10] Vložil(a): fuxo, 2003-10-24, 18:05 Solo | MuteČtenáři: ---

Zahoractina? :-) To mi nic moc nehovori, sorrac :-) Vychodňare su oblubeňejsi, ta ňe? ;-)

[11] Vložil(a): Arcao [web], 2003-10-25, 07:46 Solo | MuteČtenáři: ---

Ach jo ja bych ty stranky markizy hodil do pr...

Jak muzou na prehravani videa pouzit jen tag OBJECT??? bema se nahodou doplnit tagem EMBED, te bo ze by se snzili proklamovat IE only???

[12] Vložil(a): pixy, 2003-10-25, 17:36 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [11]> Arcao, trosku se pletes, ze? Objekty do stranek se vkladaji tagem OBJECT a nijak jinak.

Zatimco tag "OBJECT" existuje v HTML i XHTML a je urcen presne pro tyto ucely, tak zadny tag "EMBED" neexistuje a zadna specifikace o nem nemluvi... Kde's o nem slysel? V jakem jazyce se to ma pouzivat? V zadnem popisu HTML (ani 3.2, ani 4.0, ani 4.01), ktery mam k dipozici, jsem nic jako "EMBED" nenasel... Nevymyslel sis ho?

Jasne, muj prohlizec to video taky nezobrazi ve strance, ale chapu, ze to neumi - nabidne mi ten soubor ke stazeni a prehraju si ho jinak. To je normalni problem meho prohlizece, ze neumi vsechno - ta stranka je ale v poradku.


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]