TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Další zloděj (aktualizováno 2x)


[1] Vložil(a): Lubos, 2003-10-27, 13:46 Solo | MuteČtenáři: ---

Rad by som si Vas email pre toho autora precital, nech sa necham inspirovat aj ja :)

[2] Vložil(a): Dave G. [web], 2003-10-27, 14:10 Solo | MuteČtenáři: ---

Toto je hodne závažné téma, ke kterému si musí každý najít svůj postoj, co je ochoten přejít jen tak, co už ne, a jak potom vůbec vzniklou situaci řešit.

Tyhle "limity" budou u kazdeho jine, nekdo se citi dotcen tim ze jen nekdo trapne a neumele web napodobi, jiny naopak muze kopirovani sveho webu povazovat za jistou satisfakci - spatne weby se prece nekopiruji, ze?

I já (myslím jako jednotlivec) jinak budu snaset, kdyz mi nekdo zkopiruje podareny web, a kdyz nekdo ukradne nejaky mene povedeny.

Nicmene, pokud jde o neziskovy sektor, asi bych se nad necim takovym vubec nepozastavoval. Zcela jinak bych to ale chapal v pripade, kdyby zlodej z kopie profitoval nebo snad dokonce me tim zpusobil ztratu.

Kopirovanim se clovek uci. Je dobre, ze dotycny zlodej si pri kopirovani alespon udrzel dobry vkus :-)

[3] Vložil(a): Robert [web], 2003-10-27, 14:17 Solo | MuteČtenáři: ---

Pixy, do nej !!!!

Tohle si prece nenechas libit...

[4] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-27, 14:29 Solo | MuteČtenáři: ---

Ale ten lempl se snazi zivit tvorbou webu!!!

Kdyby si aspon trochu pozmenil ty barvy... to je fakt provokace. Co mu provedem? ;-)

[5] Vložil(a): Malis [web], 2003-10-27, 14:33 Solo | MuteČtenáři: ---

Je to ostuda, ale co naděláš... Zrovna dneska jsem objevil mnou vyrobené stránky, s cizím obsahem. A to u autora, kterému jsem na ně dal link se slovy "snad tě to inspiruje", když žádal o zhodnocení svého výtvoru. Inspirovalo ho to opravdu mnohem víc, než jsem sám očekával. Na stranu druhou - je to patnáctiletý kluk a svůj plagiát nevydává tak úplně za svůj, ale uznává, že se "nechal velmi silně inspirovat". Takže to nakonec beru jako poklonu své tvorbě a nechávám to plavat, ani sarkastickou poznámku v diskuzi na těch stránkách jsem nenechal, tak jsem byl dojat :) ...

Něco jiného je, když to samé udělá "pan inženýr", kór inženýr, který má svůj titul za počítače, nikde Tě jako autora neuvede a navíc to udělá na svých stránkách na kterých nabízí jakékoliv webové produkty... To už je fakt na ránu... Ale neuděláš s tím také nic.

[6] Vložil(a): pixy, 2003-10-27, 15:00 Solo | MuteČtenáři: ---

Jasně. Když si nějaký kluk zkopíruje třeba celý můj web, ať si, když z toho bude mít radost. Ale tohle a) je "profesionál" - tedy kdosi, kdo o sobě prohlašuje, že je webdesigner, a jeho stránky jsou tím pádem jeho profesní reklamou - a v tom případě se na mě přiživuje; b) nejenže to převzal, ale dokonce se tam výslovně prohlásil za autorem a pro dovržení všeho si změnil copyright na své jméno. A to bych netoleroval ani u toho školáka - ať si klidně zkopíruje všechny moje stránky, ale musí vědět, že coypright si měnit nesmí. Povědomí o autorských právech je u nás už tak na chabé úrovni, takže podobné jednání tolerovat nehodlám. Změnit copyright u jakéhokoli autorského díla je nezákonné a každý by měl vědět, že to "(c)" není jen ozdobný symbol.

[7] Vložil(a): Dave G. [web], 2003-10-27, 15:27 Solo | MuteČtenáři: ---

[6] presne tak jsem to myslel, Pixy, spatne jsem pouzil slovo "nicmene". Ten clovek spada do kategorie "profitovani" urcite!

Ale stejne nevim, jak tuto situaci vyresit, pokud to onen clovek neudela sam.

Ted me napada, ze i to upozorneni na nej, je svym zpusobem kontraproduktivni, protoze mu zvysi pagerank a navstevnost :-(

[8] Vložil(a): pixy, 2003-10-27, 15:34 Solo | MuteČtenáři: ---

Ale já zatím ani nehodlám dělat nic jiného než teď - tj. udělat mu ostudu, veřejně napsat "Dušan Hlavatý je zloděj" a doufat, že to Google pěkně zaindexuje ;)

[9] Vložil(a): Marek Prokop [web], 2003-10-27, 16:59 Solo | MuteČtenáři: ---

Petře, na to je ideální Google bomba. Udělej stránku, která bude mít v titulku "Dušan Hlavatý je zloděj", případ na ni stručně popiš a pak vyzvy ostatní blogery, ať ji zalinkují s textem "Dušan Hlavatý" v odkazu. Na dotaz "Dušan Hlavatý" v Googlu (ale i Jyxu), pak na první pozici vyleze ta tvoje strána s tím hezkým titulkem a jeho potenciální klienti, kteří si ho progůglují, budou vědět, na čem jsou.

[10] Vložil(a): BoB, 2003-10-27, 17:00 Solo | MuteČtenáři: ---

Třeba se jen chtěl vytáhnout před nějakou babou... :-)

Ale spíš bych sázel na to, že se chlubí zákazníkům...

...a to je zlé!

Každopádně mi to vyrazilo dech :(

[11] Vložil(a): fantomas, 2003-10-27, 17:41 Solo | MuteČtenáři: ---

Dúfam že ste sa už všetci dostatočne "vyřádili" na jeho adresu a že sa teraz cítite oveľa lepšie. Dušana totiž osobne poznám a tak mi dovoľte pár slov aj z druhej strany barikády. Pokiaľ ide o skopírovanie designu pixyho stránky, nešlo o nič viac ako o recesiu. Nebol za tým úmysel nikoho poškodiť ani si tým zvyšovať nejaký rating alebo lákať zákazníkov; a už vôbec nie na tom zarábať. Dokonca som ho sám na pixyho článok upozornil (uznávam, že s tým copyrightom to možno trochu prehnal, ale zas je to len vec pohľadu) a prisľúbil mi že čoskoro zjedná nápravu. Bohužiaľ sa vyskytli problémy s prístupom na server, kde je stránka umiestnená a preto to nebolo možné spraviť okamžite. Verím že sa tak čoskoro stane a sám vám napíše na túto tému ešte pár slov...

[12] Vložil(a): Michal, 2003-10-27, 17:58 Solo | MuteČtenáři: ---

[11] Sorry, ale okopčit web a považovat je za svůj a ještě z něj udělat komerční web je fakt hnůj - já si recesi představuju naprosto jinak.

[13] Vložil(a): Marek Prokop [web], 2003-10-27, 18:01 Solo | MuteČtenáři: ---

-> 11: Jestliže někdo z recese krade, vidíte nějaký důvod, proč o něm z recese nerozhlásit, že je zloděj?

[14] Vložil(a): pixy, 2003-10-27, 18:23 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [11]> jo, kdyby tam bylo nějaké "hele, pixy mi hacknul stránky búehehehehe :D", tak to asi mohla být recese... Navíc je tam ten design minimálně víc dva měsíce (datum poslední změny CSS je 19. srpna) - podstata tohoto druhu recese mi asi uniká...

[15] Vložil(a): Arthur Dent [web], 2003-10-27, 18:28 Solo | MuteČtenáři: ---

[ironie]Teda Pixy, takhle krást! Že se nestydíš! Ukradls mu design a použils ho dokonce ještě dřív než on! Už o tom píšu na blogu! :) [/ironie]

BTW, jen doufám, že ten člověk ví, co to je "aka"...

Hele, když ukradnu Tvůj design, budu mít pak taky validní XHTML stránky? ;)

[16] Vložil(a): Multipas, 2003-10-27, 18:32 Solo | MuteČtenáři: ---

Problem je v tom, ze spousta lidi si mysli, ze na internetu (asi kvuli zdanlive anonymite) je povoleno vse. Mozna je nacase zacit je aktivne presvedcovat, ze tomu tak neni a tudiz za sve jednani nesou odpovednost i zde. V tomto pripade se jedna o profesionala, ktery by si toho mel byt vedom dvojnasob. Preji bombe mnoho uspechu :-) Jeje, to mi pripomnelo Dr. Strangelove...

[17] Vložil(a): wolf, 2003-10-27, 18:44 Solo | MuteČtenáři: ---

precetli jste si ten web? tohle okopirovani designu prece jasne vysvetluje odstavec - cituji: "Mojím zatiaľ najväčším dielom, sú stránky o Lucii Vondráčkovej. Keďže som jej fanúšikom a pri tvorbe stránok mi z reproduktorov znie prevažne jej hudba.". Musim k tomu neco dodavat?

Jenom skoda, ze do nabidky tvorby webu zapomnel pridat "Kategória: Ukradnutá".

[18] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-27, 18:58 Solo | MuteČtenáři: ---

Nejvíc mě zaráží, že tomuhle ukázkovému výpotku inženýrského vkusu v uvozovkách tak vytrvale říkáte "design".

[19] Vložil(a): Roman [web], 2003-10-27, 19:02 Solo | MuteČtenáři: ---

Fantomas to nie je ziadna recesia ved to je totalna hamba! Vzdelany clovek a hento si dovoli? Trapas. :-)

[20] Vložil(a): pixy, 2003-10-27, 19:21 Solo | MuteČtenáři: ---

Bivoj je určitě freestajlovej desigňák, kool šohaj a hustej týpek, to se hnedka pozná...

[21] Vložil(a): Jiří Kyliánek [web], 2003-10-27, 19:51 Solo | MuteČtenáři: ---

To je teda síla, já začínám s webem, ale tohle by mně ani ve snu nenapadlo. Vaše prosba byla splněna. Jako inspirace možná, ale ne pro výdělek a totální copy. Držím palce PIXY, dejte mu co proto.

Doufám, že bomba zafunguje. Hoj

[22] Vložil(a): Alfa [web], 2003-10-27, 20:05 Solo | MuteČtenáři: ---

No, moc lidí mi na web nechodí, ale odkaz jsem tam dala. Třeba z recese... (jak jinak, že?) :-)

[23] Vložil(a): Vít Dlouhý [web], 2003-10-27, 21:36 Solo | MuteČtenáři: ---

to pixy: Je to hezkej rip, ale na druhou stranu, co vlastně zcizil? Barevný schéma, rozložení prvků a styl loga -- v podstatě za nic z toho bys ho žalovat nemohl...

Což ale pochopitelně nic nemění na tom, že je to svinstvo!

to pixy: nějak se s těma tvýma "příbuzenskýma" stránkama roztrhl pytel -- co budeš dělat, až naražíš na rip, kterej bude lepší, než tvoje dílko? ;-)))

[24] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-27, 22:12 Solo | MuteČtenáři: ---

pixy: Ty výrazy neznám, bohužel. Co se "designu" tohoto webu týče, je pěkné, že funguje. To se málokdy vidí. Přesto je ale sterilní, vykostěný a bezpohlavní. I když ne úplně, vymyká se fotka v pozadí. Ta sterilní není, ta je z rodu nočních můr.

Je prostě vidět, že autor nade vše klade XHTMLBFLMPSVZ validitu.

[25] Vložil(a): sencha_kkh2, 2003-10-27, 22:18 Solo | MuteČtenáři: ---

Hmm, to teda vypada dost podezrele. Ono to ani nevypada jako kopie ale spis jako nepodarena napodobenina. Ale tim ze slo o udajnou recesi jasne dokazuje ze podobnost neni nahodna. Protoze jsem si rikal ze urcite existuje spustu pripadu kdy lide nezavisle nasobe udelaji design stejnehorazu. Tohle ovsem neni ten pripad.

[26] Vložil(a): pixy, 2003-10-27, 22:34 Solo | MuteČtenáři: ---

Ach jo, Bivoji. Dělat takové dalekosáhlé závěry jen z toho, že máme rozdílný vkus... Já jsem utilitarista a mně se to prostě líbí - ten styl s tou "fotkou" i těch pět dalších. Vážně si myslíš, že se tomuhle blogu nedá udělat bujarý design pouhou výměnou CSS? Ale já kladu na první místo ne validitu, ale taky ne kewl design - ale použitelnost, praktičnost. Aby se to dobře četlo, protože to je primární účel.

Podívej se na http://blesk.cz nebo http://deniksport.cz - pokud na ně máš stejný názor jako na tyhle stránky, pak je to jasné: máme prostě jen odlišný vkus. Ale všechny tyhle weby jsou úplně stejně validní XHTMLBFLMPSVS. To je pouze cesta, nikoli cíl - jen jsem si už ověřil, že to je k mému cíli cesta nejpřímější a nejpohodlnější. Jasně, mám tady Dreamweaver, Golive, Flash a hromadu dalšího softu, na který se už roky práší. A uměl jsem se s nimi pěkně ohánět. Jenže cesta s nimi - ač na pohled pohodlnější - je delší, kostrbatější a někdy i slepá...

Mohl bych klidně zkusit vypsat soutěž na ten nejbombastičtější design pro tyhle stránky a naimplantovat ho sem - ale po zkušenostech už vím, že by si ho stejně vybralo menšinové procento čtenářů. Většině vyhovuje to nejpraktičtější, nikoli to nejvíc ohromující. A já se snažím to ctít.

Kromě toho: pokud se ti nelíbí základní layout a ta "fotka" tě děsí ve spaní, je tam k dispozici pár dalších stylů, které vesměs tu fotku neobsahují - a je tam i možnost styly úplně vypnout. A mimochodem - s blbým kódem by to nešlo.

Takže prosím: nedělej hluboké závěry z toho, že se nám oběma líbí odlišné věci. A podepisuj se - nerad komunikuji s anonymy.

[27] Vložil(a): pixy, 2003-10-27, 22:40 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [25]> sencho, to je víc než to. Poznám vlastní kód, způsob jeho formátování, pojmenovávání proměnných atd. - a kromě toho i nestranný laik prostým porovnání kódů obou webů pozná, že to je prosté copy&paste.

[28] Vložil(a): Michal Illich [web], 2003-10-28, 00:18 Solo | MuteČtenáři: ---

Mimochodem: to, co vytvarite, *neni* Google bomba. Ta by to byla, kdybyste s textem "zlodej" odkazovali na prave stranky Dusana Hlavateho. Pak by ti, kdo hledaji 'zlodej' nasli DH na prvnim miste. Takovou bombu udelat je pomerne narocne - bylo by potreba mnoho odkazu. To, co delate je obycejne SEO - snazite se svou stranku dostat pro urcity dotaz na prvni misto vyhledavani. Pro takhle nekonkurencni dotaz je to trivialni a jiste se vam to behem par dni podari.

[29] Vložil(a): Marek Prokop [web], 2003-10-28, 01:22 Solo | MuteČtenáři: ---

-> 28: To máš sice, Michale, pravdu, jenže ta Petrova "bomba" poslouží v tomto případě lépe. Potenciální klienti pana Hlavatého asi nebudou hledat "zloděj", nýbrž "Hlavatý".

Mimochodem, udělat opravdovou Jyxo bombu moc náročné není, nebo alespoň nebylo v době, kdy ji vrhl Martin Kopta ze Sovy na Radima Hasalíka. A to si to přitom ještě ztížil tím, že o ni nikomu neřekl (ani mně ne :-). Taky v Googlu nefungovala, jen v Jyxu.

[30] Vložil(a): DuDDo [web], 2003-10-28, 08:40 Solo | MuteČtenáři: ---

Bol som obvinený zo skopírovania designu stránok www.pixy.cz. Áno priznávam. Aj keď som sa v žiadnom prípade nechcel priživovať na cudzej práci, alebo dokonca z nej profitovať - nikdy to nebol môj úmysel. Ale to asi nikomu nevysvetlím.

Celé sa to stalo približne takto. Prerábal som stránky na beztabulkový design a ako "svojho učiteľa" som si vybral Pixyho, pretože ho považujem za odborníka. Zobral som jeho CSS-ko a menil ho, experimentoval, jednoducho som sa z neho učil. To čo z toho vzniklo nemalo nikdy opustiť môj harddisk. Ale stalo sa ! Nebol za tým úmysel niekoho poškodzovať.

Akokoľvek, je to len a len moja vina a nechcem sa z toho nijako vyzúvať. Celá záležitosť ma mrzí. Je to pre mna poučenie do budúcnosti.

Týmto sa ospravedlňujem p. Petrovi Staníčkovi za akúkoľvek ujmu, ktorú som mu mojím nezodpovedným správaním spôsobil.

DuDDo

[31] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-28, 09:16 Solo | MuteČtenáři: ---

pixy: Já jsem čtenář, mne nezajímá co lze udělat, mne zajímá co uděláno je. Že je možné CSS přepnout vím. Nikdy jsem netvrdil, že web není čitelný, ale říkat něčemu, co je jenom čitelné a nic víc "design"... O fotce se mi nezdává, zatím mám naštěstí jenom celkem snesitelné sny o hromadách krvelačných pavouků. Blesk s Sport jsou normální tuctové stránky, ale ty by takové měly být. Tohle je osobní web, předpokládal bych tedy osobitost. A co se podpisů týče... to tě není hodno. Není Hlavenka tvůj brácha?

[32] Vložil(a): nn, 2003-10-28, 09:23 Solo | MuteČtenáři: ---

kliid duddo - vsak on pixy taky ruzne prvky proste obslehl od jinych webu...nebo bude pixy tvrdit ze je tento web ciste jeho vytvorem ? ;)

[33] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-28, 09:42 Solo | MuteČtenáři: ---

Ty, Bivoji, a tak nam konecne ukaz nejakou tvou super pohlavni, nevykostenou a infikovanou stranku bez fotek v pozadi!

At se to pixy konecne nauci poradne delat.

Jinak si vsichni budeme myslet, ze se nejaky tvuj kamos za tebe vydava a snazi se te tady ztrapnit.

[34] Vložil(a): kato, 2003-10-28, 10:01 Solo | MuteČtenáři: ---

Ach jo.Nejakej mladej kluk se uci webdesign tim, ze upravuje cizi zdrojaky a css.A vy na nej takhle.Bezte do prdele.

[35] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-28, 12:04 Solo | MuteČtenáři: ---

Roj: Mou? Já stránky nedělám. Ale zkus třeba http://chocho.chytrak.cz/

[36] Vložil(a): Jožko, 2003-10-28, 12:12 Solo | MuteČtenáři: ---

Uplne suhlasim s katom, myslim ze ste to trochu prehnali. Dalo sa to cele vybavit inteligentnejsie a nejakym normalnym sposobom ho na to upozornit. Namiesto toho sa tu na nom vsetci vybijate a takymto prizemnym sposobom donho navazate a este navyse tie vase tzv. "bomby" (o ich ucinku velmi silno pochybujem). Aj vynadat niekomu sa da v medziach inteligencie, no na tu som zatial v tejto diskusii nenarazil.

[37] Vložil(a): pixy, 2003-10-28, 12:17 Solo | MuteČtenáři: ---

kato> to není "nějakej kluk, co se učí webdesign". To je člověk, který dělá stránky pro druhé, tedy webdesigner.

A upřímně: hlavní důvod, proč tohle všechno, je jen jeden - že je u nás tak prachšpatné povědomí o autorském zákonu a máme tak neuvěřitelně vysokou toleranci kriminality: jsme prostě jedno velké přimhouřené oko. A to mi vadí. Já prostě chci, aby lidi konečně chápali smysl autorského zákona a pochopili, co a k čemu je ten copyright. Bohužel, jak je vidět, ani Duddo sám to nepochopil - sice se tu horempádem omlouvá, ihned ze svých stránek odlinkoval jeden CSS soubor a přitom je ta stránka dál tvořena mým kódem s jeho copyrightem...

Abychom si rozuměli: sere pes na nějaký kód, já o něj nestojím - kdo mě zná, dobře ví, že jsem nikdy neudělal žádný komerční software a zásadně všechno rozdávám jako freeware. Ať si to zkopíruje a použije kdo chce a jak chce, spánembohem. Ale ať to proboha nepodepisuje jako vlastní výtvor a už vůbec si to nepřelepuje vlastní ochrannou známkou (tedy copyrightem). To by měl vědět i školák, notabene profesionál. Kdyby to samé udělal Pepik Novák na stránkách své 5.A ZŠ Dolní Lhota, vlítnu na něj úplně stejně - a naopak když by mi zkopíroval design/kód/obsah třeba ***** (nebudu jmenovat) a nechal původní copyright, nanejvýš mě to pobaví (upřímně, nic proti tomu stejně nemůžu dělat).

Autorská díla jsou vesměs kopírovatelná bez újmy na originálu (stejně jako hudební cédéčka - když si je někdo zkopíruje, v zásadě nikomu žádná újma nevznikne - argumentovat nižšími zisky oficiálního prodejce je sporné, protože už se dnes ví, že z těch kopírovačů by si originál jinak koupilo celkem malé procento). A protože jakoukoli kopii díla si může kdokoli zkopírovat, hodnota díla samotného, tedy majetek autora, nemůže být v tom nosiči či jedné z kopii díla, ale výhradně v tom prohlášení autorství. Pokud někdo zcizí *tohle*, je to teprve ta pravá čórka.

Když si vezmete třeba nějaký fejeton Karla Čapka a otisknete ho v MFDnes s podpisem "Karel Čapek, poprvé otištěno v LN 15. 9. 1932", je to naprosto košer. Když uděláte totéž, ale nepodepíšete to, košer to není - ale je to jen menší přestupek. A konečně, když to otisknete a podepíšete "Michael Wajvéch, 3. 11. 2004", je to normální zlodějina. Ano, odborník pozná Čapkovu práci na první pohled, a budou to považovat za dobrou švandu (on je mladý, učí se teprve psát, tak ho nechte...). Ale 90% řadových čtenářů to nepozná a budou si říkat, jak to ten Wajvéch pěkně napsal. A jeho nový román si následně koupí o tisíc lidí víc.

Bohužel u nás až příliš panuje obecné povědomí ve stylu "no bóže, tak co - toho Čapka nijak neubude, nahrabáno má beztak dost; vaše starosti bych chtěl mít". Čapka možná pro jednou neubude, ale po stopadesáté už asi ano. A jedním fejetonem to začíná a vyčórovaným románem/scénářem končí (možná jednou napíšu esej na téma "Proč nemám rád Paola Coelha").

Mně to prostě vadí a nehodlám to tolerovat. Tečka.

[38] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-28, 12:23 Solo | MuteČtenáři: ---

A Bivoji, to pohlavi stranky je dosazena tim ruzovym hovněm nebo tím hnedym hovněm? A souvisi nejak vykostenost s obsahem sprostych slov? A abych se zbavil sterility, musim mit na strance zvracejici ksicht?

Zkus mi to nejak polopaticky vysvetlit.

Ja jsem tady nejhloupejsi, takze kdyz to pochopim ja, mas jistotu, ze to pochopili vsichni.

[39] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-28, 12:30 Solo | MuteČtenáři: ---

Pixy [37]: Ktere Vieweghovo dilo je zminovano? :-)

[40] Vložil(a): pixy, 2003-10-28, 12:41 Solo | MuteČtenáři: ---

Roj [39]> Jaké Viewghovo? Kdo je to Viewegho? Já jsem jen jako příklad uváděl zcela fiktivního autora Michaela Wajvécha. Co s tím má nějaké Viewegho společného?

[41] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-28, 13:03 Solo | MuteČtenáři: ---

Pixy [40] Ach so, pri zmince o Pepikovi Novakovi z 5.A ZŠ Dolní Lhota jsem mel jistou asociaci. Uz je to pryc :-)

[42] Vložil(a): ledik, 2003-10-28, 13:06 Solo | MuteČtenáři: ---

Jo. Odlinkoval CSS, priznal si chybu, verejne (na svych strankach) se omluvil. Co jeste chcete ? Mam pocit, ze vam nejde o zadnej princip, ale dela vam dobre delat nekomu zle.

BTW: Jak poznas ze ten kod je tvuj. Pouziva tytez znacky div, p, body, ... - jak si to jen mohl dovolit ?

[43] Vložil(a): pixy, 2003-10-28, 13:26 Solo | MuteČtenáři: ---

ledik> odlinkovanim CSS ani omluvou se nic nevyresilo. Prosim, vazeni - ja s Dusanem Hlavatym komunikuji mailem a rozhodne ne vse, na cem se dohodneme, ventiluji tady.

Rozhodne mi nejde o to, delat nekomu zle, ale prave o princip. Mozna vy jste ho jen pochopili spatne (stejne jako Dusan Hlavaty) - zatimco odstranil CSS, podstata problemu (muj kod s jeho copyrightem) na strankach zustala.

A "lediku": videl jsem za ty roky uz tisice a tisice kodu, a svuj mezi nimi opravdu poznam. Samozrejme ne par nahodne vytrzenych radek, nebo neco obecneho - ale kod stranek, ktere peclive ladim nekolik mesicu ano. A krome toho - ani pan Hlavaty nepopira, ze ten kod je opravdu muj. Ano, bez toho shodneho CSS bych si ho asi ani nevsiml - ale v tomto pripade uz jsme trochu jinde a jde mi ted prave o ten kod.

[44] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-28, 14:21 Solo | MuteČtenáři: ---

Roj: 1. Obojím 2. Ano 3. Nikoli nezbytně, avšak neuškodí. Podívej, tady není co vysvětlovat, buď to v sobě máš nebo ne.

Pixy: O princip... Z lidí, kterým "jde o princip", mám strach.

[45] Vložil(a): pixy, 2003-10-28, 14:33 Solo | MuteČtenáři: ---

Bivoj> OK, tak se boj.

[46] Vložil(a): ledik, 2003-10-28, 14:38 Solo | MuteČtenáři: ---

Pixy[43]: No ja jsem se na ten kod dival, a jedine co jsem videl je cistej XHTML kod. To snad nemyslis vazne, ze mas na cistej kod copyright ! To se potom 90% (dobre napsanejch) stranek v XHTML podoba tym vasim. Kazda stranka ktera ma menu a vycentrovanej obsah (s takovym poradim v XHTML), je potom ukradena.

Proste tady delate hon na carodejnice.

[47] Vložil(a): ledik, 2003-10-28, 14:38 Solo | MuteČtenáři: ---

Pixy[43]: No ja jsem se na ten kod dival, a jedine co jsem videl je cistej XHTML kod. To snad nemyslis vazne, ze mas na cistej kod copyright ! To se potom 90% (dobre napsanejch) stranek v XHTML podoba tym vasim. Kazda stranka ktera ma menu a vycentrovanej obsah (s takovym poradim v XHTML), je potom ukradena.

Proste tady delate hon na carodejnice.

[48] Vložil(a): ledik, 2003-10-28, 14:40 Solo | MuteČtenáři: ---

A za tu GOOGLE-bombu sa muzete stydet.

[49] Vložil(a): Launcher, 2003-10-28, 15:06 Solo | MuteČtenáři: ---

A já se tak styděl, když jsem si na (nejenom) Pixyho stránkách pročítal "jak to vlastně funguje". Ani ve snu by mě nenapadlo, že má někdo (natož ing v oboru) na něco takového dost silný žaludek.

Zároveň nechápu, jak někdo může nabízet vytváření webových stránek, když i ty svoje musí někde ukrást..

A ta google bomba byla skvělý nápad - také mě to napadlo když jsem si četl titulek =)

Btw - to pixy - holt jsi český (X)HTML guru, něco podobného muselo přijít =)

[50] Vložil(a): Launcher, 2003-10-28, 15:10 Solo | MuteČtenáři: ---

Doplnění - aby si někdo nerýpnul - takto jsem se choval před cca rokem, když jsem se k HTML dostal (navíc jsem si jen četl, žádné copy & paste), teď už si číst v kódu naštěstí nemusím, kromě toho vlastního =)

[51] Vložil(a): Medhius [web], 2003-10-28, 15:12 Solo | MuteČtenáři: ---

Take mi byl zkopirovan design a pouzit na strance http://www.cobra11.euweb.cz

Psal jsem jim, ale nemuzu s tim nic udelat. Oni tvrdi, ze ho sami vymysleli a pry na nem pracovali (asi dva lide) pul roku :)

Je pravda, ze se da hodne polemizovat o tom, odkad pokad je to kopie nebo neni. Navic tam take maji copyright a jeste pouzivaji moje sluzby.

Je to drzost no :(

[52] Vložil(a): Launcher, 2003-10-28, 15:13 Solo | MuteČtenáři: ---

-> Ledik

To je zajímavé, já např taky píšu validní XHTML a mám úplně jiný styl než pixy. Nebo jinak - kdyby jste tomu alespoň trochu rozumněl, tak by vám bylo jasné co se děje. Design je ukradený což je vidět na první mrknutí oka a kód také, což je vidět na druhé mrknutí oka a stisk CTRL+U (platí pro Mozillu).

[53] Vložil(a): Launcher, 2003-10-28, 15:19 Solo | MuteČtenáři: ---

-> Medhius

Hmm, to menu asi viděli u Tebe.. (barvy, čtverečky)

[54] Vložil(a): Patrik, 2003-10-28, 15:30 Solo | MuteČtenáři: ---

Tenhle hnusnej web ze nekdo zkopiroval? :))) A autor se citi jeste k tomu dotcen? Vzdyt je to tady jen obycejna grafika jakyhokoliv stupidniho blogu, ktery ma ho kazdej :)) Kdyby tu slo aspon o poradny dilo a ne o takovy NIC!

[55] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-28, 16:14 Solo | MuteČtenáři: ---

Lediku, mas recht. Shakespeare (sorry, toho asi neznas) Capek, Dostojevskij, Forsyth - ti vsichni pouzivali jen PISMENA. Jak by si kdokoliv z nich mohl poznat svoje dilo? Proste jsou to vsechno jen pismena., furt a za vsech okolnosti stejna.

A Leonardo, Picasso, Mucha - ti vsichni to patlali jenom BARVAMI. Barva jako barva, v kazde drogerii maji stejne. Proc by ses pod Monu Lisu nemohl podepsat zrovna ty? A proc bys ji zrovna ty nemohl prodavat ve velkem?

[56] Vložil(a): Jakub Dusek [web], 2003-10-28, 16:38 Solo | MuteČtenáři: ---

Patrik: Co ma spolecneho subjektivni nazor cloveka na autorske dilo s porusenim autorskych prav? I kdyby se tenhle web nelibil vubec nikomu tak jde porad o poruseni prav se vsim co z toho vyplyva.

Zalezi jen na urceni jestli slo jen o nahodnou inspiraci nebo okopirovani, v tomhle pripade je to myslim jasne. Autor se priznal, uznal chybu a omluvil se. Jakekoliv dalsi komentare a otazky na to jak mohl Pixy poznat ze se jedna zrovna o jeho design a kod mi pripadaji naprosto zcestne...

Zrovna tak dalsi napadani plagiatora je zbytecne, za predpokladu ze dokonci nacatou praci a odstrani posledni zbytky okopirovaneho kodu (nebo k nim vrati puvodni copyright).

[57] Vložil(a): MedvídekPú [web], 2003-10-28, 16:46 Solo | MuteČtenáři: ---

Roztomilá diskuse. Krást je zjevně normální, aspoň tak si lze vyložit výlevy některých obzvlášť vypečených postaviček zde.

Kam jsme se to jenom dostali. Někdo krade a další ho ještě obhajují.

[58] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-10-28, 17:14 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [57]: obávám se, že v naší zemi je skutečně normální krást. Ale to nic nemění na tom, že to není správné...

[59] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-28, 17:34 Solo | MuteČtenáři: ---

Jakub Dušek> A co z toho "porušení autorských práv" (která je dost diskutabilní) tedy vyplývá? Naprosto nic. Nechť Pixy vyčíslí škodu, která se mu stala. Nula, co? Akorát ho to naštvalo, což lze pochopit, nicméně k žádné skutečné "krádeži" nedošlo.

[60] Vložil(a): Láďa Rejpal [web], 2003-10-28, 17:52 Solo | MuteČtenáři: ---

Bivoj> Jestli se tím Pixy živí profi a používá tyto stránky jako své reference, tak by škoda mohla být i nenulová. Takové profi stránky nejsou levná záležitost.

A když už jste takový materialista, tak patrně neuznáváte ani urážku na cti, že? Tam totiž bývá hmotná škoda taktéž nulová. Ale to už dost odbočuji...

[61] Vložil(a): Jakub Dusek [web], 2003-10-28, 18:06 Solo | MuteČtenáři: ---

Bivoj: Opet se vraci nazor vzity u nas a v jinym mene rozvinutych zemich. Neukradl jsem nic hmotneho => nevznikla zadna skoda. Naprosta blbost a zjednoduseni situace, tenhle argument se pouziva jako zakryti neschopnosti autorska prava dodrzovat. Nekdy je to horsi nez kdyz nekdo poruseni spacha, ale uvedomuje si ze to neni zrovna koser.

A o to tu jde, o pochopeni ze mezi hmotnou a nehmotnou kradezi neni zadny rozdil, i kdyz z obecneho nazoru u nas vyplyva neco jineho...

Jakmile se na veci budeme divat z tohoto uhlu tak se nikdy na uroven vyspelych zemi nedostaneme...

[62] Vložil(a): Launcher, 2003-10-28, 18:08 Solo | MuteČtenáři: ---

-> Bivoj

Takže chceš aby si spočítal svojí sazbu * čas který tím ztratil + bolestné že se něčím tak stupidním musel zabývat a hnát to k soudu? To mi přijde zbytečný, google bomba je lepší =)

[63] Vložil(a): Launcher, 2003-10-28, 18:10 Solo | MuteČtenáři: ---

-> Bivoj

zapomněl jsem samozřejmě na + standardní cena za jeho prezentaci na webu - to že už byla použita (na pixy.cz) - práce na implementaci (udělal "autor" sám)

[64] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-28, 18:28 Solo | MuteČtenáři: ---

Nejhorsi je, za takovi hlupaci nevi nic treba o licenci GPL, ktera se musi dodrzovat stejne striktne, jako kterykoliv jiny copyright.

Aby pak treba Microsoft nemohl ukrast kus GPL kodu a dat si na to svoje (c). O to tu jde predevsim.

Takze Bivoj a jemu podobni vlastne bojujou za Microsoft. Vime, s kym mame tu cest. :-)

[65] Vložil(a): pixy, 2003-10-28, 18:39 Solo | MuteČtenáři: ---

Bivoji (a ostatní)> Ne, nevznikla mi žádná (přímá) škoda. Ale má to jiný aspekt, který jsem se snažil vysvětlit i panu Hlavatému v mailu - bráním se právě kvůli tomu špatnému povědomí o autorském právu a vyskoé toleranci porušování zákona u nás (jak je patrné i z téhle diskuse); když ponechám v klidu i takhle očividné porušování autorského zákona, co budu moct dělat v jiných, pro mě daleko podstatnějších a závažnějších případech? A že se mi to už stalo... Prostě to nehodlám odlišovat.

Navíc zítra může být na mém místě kdokoli z mých kolegů. A navíc tentokrát se už může o velké peníze jednat...

[66] Vložil(a): pixy, 2003-10-28, 18:43 Solo | MuteČtenáři: ---

P.S.> Díky Poohovi za upozornění a omlouvám se za špatný příklad s tím Čapkem - 70 let od jeho smrti bude až za 4 roky, takže autorská práva jsou ještě platná. Pardon, to jsem se splet'.

[67] Vložil(a): pixy [web], 2003-10-28, 19:54 Solo | MuteČtenáři: ---

Lhaní toho člověka je nebetyčné - viz update tohohle příspěvku a hlavně aktualizace http://pixy.cz/blogg/clanky/dusan-hlavaty-zlodej.html

Já na tohle vážně nemám žaludek, takže už to nehodlám dál řešit.

[68] Vložil(a): pixy [web], 2003-10-28, 20:01 Solo | MuteČtenáři: ---

A ještě, abych předešel šťouralům jako ledik & spol. - ano, ten kód je hodně obecná záležitost, abych si nějak osoboval pořadí tagů, uspořádání bloků v HTML a podobné věci. A to taky dělat nechci.

Chci tím jen ukázat, jak ten člověk lže - a to pozná i začátečník, který se v HTML orientuje jen přibližně. Je na tisíc způsobl jak uspořádat a zformátovat kód, jak udělat menu nebo jak pojmenovat id a classy. Tohle není náhoda, ten kód je prostě copy&paste a ten člověk mi přitom dál sebejistě tvrdí, že ho vytvořil sám, patrně dávno přede mnou...

[69] Vložil(a): Leo, 2003-10-28, 20:03 Solo | MuteČtenáři: ---

Kod jako autorske dilo? Mam jenom jednu poznamku z pozice dablova advokata, tento pripad me k tomu jenom inspiroval a nijak kradeze jakekoliv neschaluju.

 Pokud je layout stranky pomoci CSS tak narocna a jedinecna vec, ze je autorskym dilem, nedivme se pak tem, kdo voli jednodussi tabulkove varianty. Neslysel jsem nikoho ze by si na ne delal patent, naopak ted aby se clovek bal pouzit trisloupcovy layout aby ho nekdo nezaloval :-) Navic, jestlize CSS kod vyzaduje narocne ladeni kvuli chybam prohlizeci, pada tradicni argument o jednoduchosti CSS varianty (ktery se nemusi ladit, proste se jen dodrzuji standardy :-) Leo

[70] Vložil(a): Michal, 2003-10-28, 20:20 Solo | MuteČtenáři: ---

[69]: Leo, jak to chápu já, tak Pixymu NEJDE v první řadě o layout, ale o to, že díky stejným názvům CSS se vlastně DuDo prásknul, že to vše normálně zkpíroval ale v hlavičce předělal (c) a tím to označil za své dílo - lidi, čtěte pořádně co Pixy píše.

A DuDo už není webdesignér, stáhl ceník : http://www.pixy.cz/blogg/clanky/dusan-hlavaty-zlodej.html ;o)

[71] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-28, 20:21 Solo | MuteČtenáři: ---

Jeste bych mel tip na tu googlebombu. Klidne ten odkaz ostylujte {display: none} a muzete ho placnout uplne kamkoliv, na vsechny stranky :-)

[72] Vložil(a): Michal, 2003-10-28, 20:26 Solo | MuteČtenáři: ---

sorry - blbě jsem vložil odkaz: http://duddo.host.sk/sluzby.php - a jak se tak dívám na jeho zdrojáky, právě teď horentně předělává názvy CLASS ;o) .. no koukám, že skoro cely layout ;o)

[73] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-28, 20:27 Solo | MuteČtenáři: ---

Leo [69] nemyslim si. Tabulkovy lejout se da uplne stejne ukrast a poznat. Jakykoliv kod, kde se nenamahas ani zmenit nazvy promennych, poradi definic a komentare, se da poznat svym puvodnim autorem.

[74] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-28, 20:39 Solo | MuteČtenáři: ---

Jste k googlebombe:

Pixy ten odkaz bohuzel udelal jako relativni, takze kdo si toho nevsiml a vypastoval, nic to neudela. Taxi to opravte :-)

[75] Vložil(a): Launcher, 2003-10-28, 20:46 Solo | MuteČtenáři: ---

-> Leo

Co je jednodušší?

<table>

 <tr>

  <td></td>

 </tr>

</table>

nebo

<div>

</div>

?

[76] Vložil(a): kozleek, 2003-10-28, 21:31 Solo | MuteČtenáři: ---

ted jsem se na ty stranky dival. Dotycny je "Odskinoval" a velmi se omlouva :)

[77] Vložil(a): Arthur Dent [web], 2003-10-28, 21:50 Solo | MuteČtenáři: ---

Trošku offtopic, spíš metakomentář... http://blog.maly.cz/index.php?item=541

[78] Vložil(a): Leo, 2003-10-28, 22:27 Solo | MuteČtenáři: ---

[75] Me to nevysvetluj, ja vim jaky je rozdil mezi CSS a tabulkovym layoutem :-) Mimochodem, chybi ti tam to CSS, tam se teprve ukaze... Leo

[79] Vložil(a): Marek Prokop [web], 2003-10-28, 23:13 Solo | MuteČtenáři: ---

-> 71: Roji, display:none ne. To porušuje pravidla Googlu a riskujete vyřazení z indexu. Nebojte se, bude to bohatě stačit i bez toho. Stačí počkat týden, možná i méně.

[80] Vložil(a): sencha_kkh2, 2003-10-28, 23:51 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [35] - to s tim linkem si delas prcu?! :-9

Ad [37] - pixy, velmi dobre receno!

[81] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-29, 00:30 Solo | MuteČtenáři: ---

-> [79] Tak to jsem nevedel! A kdyby to byla trida, ktera by byla definovana externe linkem nebo importem, tak by to google taky poznal?

No dobra, a co visibility: hidden To taky nejde?

Tak jedine nadefinovat stejnou barvu pisma a pozadi, ale pak hrozi, ze na to nekdo omylem klikne a bude trochu zmateny.

Jsem zvedav, kdy se bude preindexovavat. Takovouhle demonstraci SEO si nenecham ujit :-)

[82] Vložil(a): Ritchie, 2003-10-29, 00:58 Solo | MuteČtenáři: ---

Ten člověk nic neukradl, nejvýše neoprávněně zasáhl do práv autorských (neoprávněně užil dílo), takže nemůže býti zlodějem. To bys o něm taky mohl rovnou prohlašovat, že je vrahem a násílníkem anebo vlastizrádcem. Ano, zloděj zní lépe a ve spoustě lidí vyvolává lepší (rozuměj horší) asociace. Přesto nazývej věci pravými jmény, i když ne tak působivými.

[83] Vložil(a): Vita [web], 2003-10-29, 00:59 Solo | MuteČtenáři: ---

to Pixy: se obavam ze byste hlavne meli sjednotit presnou adresu te stranky s tim ze je zlodej - tedy aby sedelo zda s nebo bez www atd. Jinak je to neskodna paradicka.

[84] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-29, 01:24 Solo | MuteČtenáři: ---

[82] Ritchie, neopravnene uziti dila je, kdyz si stahnes muziku, film, zkopirujes widle. V techto pripadech si na kopii nenapises svoje (c). Kdyz si stahnes CDcko, vypalis a prodavas ho s vlastnim "ceckem", je to trochu jiny kafe. To je padelek. Hranice mezi tim neni uplne jasna, ale ja to vidim asi tak.

[85] Vložil(a): Pavel Kout [web], 2003-10-29, 01:27 Solo | MuteČtenáři: ---

[47] Tak tohle jsem zatím asi neviděl a asi by mně to ani nenapadlo udělat, protože bych k tomu neměl důvod (mám na mysli ten řádkový zlom + inline kontejner v odkazu headeru):

DIV#HEADER A SPAN text-odkazu BR/ zbytek odkazu /SPAN /A /DIV

Stejné pojmenování kontejneru (to je OK), stejná nezvyklá technika a stejné využití - tak tady není pochyb o krádeži. A ta naprosto stejně řešená navigace (syntaxe, názvy, úroveň nadpisů) to pouze potvrzuje.

DuDDo [30], čím víc se do výkalů šlape, o to víc pak smrdí. Tohle je prostě ukradené celé, nejen CSS, ale i XHTML-kód.

Pixymu se vůbec nedivím, že se proti krádeži ohradil a jeho boj proti zloději podporuji!

[86] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 08:48 Solo | MuteČtenáři: ---

Roj&spol. : Vždy jde ale jen o porušování autorských práv, nikdy ne o krádež.

Pokud chcete někoho z něčeho obviňovat skutečně vážně, je vždy nutné zcela přesně uvést jaká vám objektivně vznikla škoda. A to nelze učinit výhradně v oblasti "pocitů". Hnáno ad absurdum, mohl bych nyní tvrdit, že jste mne poškodili vy všichni tím, že jste na webu umístili názory, které mne pohoršují a vyvolávají ve mně děsivé myšlenky, tudíž jste se dopustili šíření poplašné zprávy, veřejného pohoršení a bůhvíčeho ještě. To je samozřejmě nesmysl a nikdo by mi to neuznal, ale stejně tak je nesmyslné nějak reálně napadnout člověka za to, že převezme kousek kódu, který byl zveřejněn na non-profit webu. A že tam napsal copyright? On ho snad napsal do HTML, ne do CSS, ale stejně jde o malichernost. A tak vám nezbývá než na to odpovídat stejně malicherným a dětinským způsobem, hraním si s Google. Kdyby Pixy šel a rozbil tomu chlápkovi noc, to by bylo chlapské a veselé, ale takhle...

Co se týče mých soukromých a pro tuto debatu víceméně irelevantních názorů na copyright: Ano, máte pravdu, vůbec neuznávám žádná autorská práva a "duševní vlastnictví". To je věc, která nepatří do přirozeného práva a neměla by být vůbec právně ošetřena. Kdo si chce svá díla chránit, nechť je chrání technicky, pokud to lze. Ano, nevidím nic špatného na tom, když Microsoft převezme cizí kódy pod jakoukoli "licencí", snad až na to, že bych nerad používal ve Windows kódy pofidérních adolescentních hackerů. Spojitost s "rozvinutými zeměmi" je úplně praštěná, neprokazatelná a pokud existuje, pak jenom v tom směru, že tzv. "rozvinuté země" si vnucováním vlastních právních koncepcí chtějí podrobit ty méně rozvinuté.

[87] Vložil(a): DuDDo [web], 2003-10-29, 08:51 Solo | MuteČtenáři: ---

Pixy[67]: Nemozem nereagovat.

Ked som odlinkoval CSSko a spravil rychle upravy kodu (pretoze nemam pristup k starej verzii, aby som to cele nahradil - tak ako som Vam pisal v emaily), tak ste ma upozornili, ze este stale sa tam nachadza vas kod. Preto som to skontroloval (vcera 29.10.2003 cca o 14:00) a vsetok kod, ktory na tych strankach bol bol moj (opakujem - vcera 29.10.2003 cca o 14:00). Aj napriek tomu (kedze som chcel situaciu riesit) som Vam napisal, ze copyright odstranujem a AJ SOM HO ODSTRANIL - a este raz sa ospravedlnil. Niekto to asi NECHCE pochopit...

Vsetko dobre

-DuDDo-

[88] Vložil(a): DuDDo [web], 2003-10-29, 08:53 Solo | MuteČtenáři: ---

sorry vcera bolo 28.10.2003 ;)

[89] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 08:54 Solo | MuteČtenáři: ---

Nos, ne noc. I když noc třeba taky.

[90] Vložil(a): ledik, 2003-10-29, 09:12 Solo | MuteČtenáři: ---

Pixy[67][68]: Jeste jednou se musim DuDDo-a zastat. Ja jsem se na tem kod vcera dival (vid [46]) a ten kod nevypadal tak jako Pixy prezentuje na svych strankach.

Do ted sem pokladal Pixyho za slusneho cloveka. Myslim, ze ted dluzi omluvu ON DuDDovi.

DuDDo[87]: Jsou slusni lidi (kteri si vedi priznat chybu a omluvit se) a potom ti druzi. Kam patri Pixy uz asi vis.

[91] Vložil(a): Chocho [web], 2003-10-29, 09:55 Solo | MuteČtenáři: ---

Jak někomu může vadit taková pitchovina.

[92] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-29, 10:00 Solo | MuteČtenáři: ---

Lediku, opravdu si myslis, ze by to DuDDO predelal sam od sebe? Tak to by se fakt mel Pixy omluvit, ze to odhalil moc brzo, ze nepockal tech par dnu. Co chybelo, a nikdo by si niceho nevsiml? :-)

Bivoji, takze kdyz nekdo zapali tvymu sousedovi barak, a tobe nevznikne zadna vycislitelna skoda, budes se klidne divat, jak to ten zhar polejva benzinem? Je videt, ze jsi pravym Cechem. A jake z toho budes mit "pocit"?

[93] Vložil(a): Milfson [web], 2003-10-29, 10:07 Solo | MuteČtenáři: ---

Hmm tak podle všeho ta "Google bomba" funguje, protože se informace o této záležitosti (prohlášení o zloději) objevuje do třetí pozice ve vyhledávačích.

Hodně slušné ...... :-O

[94] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 10:07 Solo | MuteČtenáři: ---

Sousedovic zapálený dům může jít klidně před soud, protože vzniklá škoda je zjevná a objektivní. Když bude soused nadávat na to, že já mám na svém pozemku nezvhlednou špinavou šopu, která ruší krásný pohled na jeho dokonale propracovanou zahrádku (a takové případy existují), každý se mu leda vysměje. Má kůlna mu sice vadí, žádná vyčíslitelná škoda však nevznikla. A to je ten rozdíl a tento případ.

[95] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-29, 10:08 Solo | MuteČtenáři: ---

UZ TO JEDE!!!!! :-) :-)

http://www.google.com/search?hl=en&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=Du%C5%A1an+Hlavat%C3%BD&btnG=Google+Search

Tak poprve vidim, jak funguje dobre vymakana SEO :-)

[96] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 10:13 Solo | MuteČtenáři: ---

A ona, když nad tím tak přemýšlím, jde ta analogie ještě dál. Pokud si soused jako pomstu usmyslí dát na svůj pozemek obrovskou ceduli "Bivoj je prase co má na zahrádce bordel a otravuje tím slušné lidi", já jej můžu celkem úspěšně zažalovat (tedy pokud bych měl Pixyho náturu). Podobně DuDDo by se mohl reálně bránit u soudu, jelikož Pixy jej několikrát veřejně nazval zlodějem, k čemuž nemá žádný důvod. Nic ukradeno totiž nebylo, nejvýš byla porušena autorská práva.

Což je také sporné, protože je velkou otázkou, zda dotyčný CSS soubor naplňuje znaky autorského díla. Autorským dílem není automaticky cokoli, co autor za takové vyhlásí, i kdyby pod to napsal třeba sto céček v kolečku.

[97] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-29, 10:14 Solo | MuteČtenáři: ---

Bivoji, nejhorsi na tom je, za ja bych v konecnym dusledku taky zrusil pravnicky pojem dusevniho vlastnictvi. Ale jelikos zrusen neni, jiste spolecnosti si z toho udelali vynikajici kseft, tak citim potrebu branit jeho puvodni podstatu. Tou je, ze nemuzes vydavat cizi dilo za svoje. To potom muze vest treba i k tomu, ze nekdo neco podepise tvym jmenem a ty pak za to poneses nasledky.

Jinak vsechny prizivniky jako OSA BSA a spol bych nahrnul do mrtveho more buldozerem.

[98] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 10:15 Solo | MuteČtenáři: ---

Takže nakonec, aby bylo doopravdy veselo, se může stát, že Pixy skončí před soudem jako žalovaná a třeba i odsouzená (není to ale moc reálné) strana a vaše skvělá Google-bomba bude sloužit coby důkazní materiál proti němu. DuDDo jej zažaluje pro urážku na cti.

[99] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-29, 10:17 Solo | MuteČtenáři: ---

Bivoji, webova stranka uz mnohokrat byla predmetem autorskych sporu a JE soudy povazovana za autorske dilo. Tys nevidel asi tu puvodni versi?

[100] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 10:24 Solo | MuteČtenáři: ---

Roji, kdybys znal historii umění, věděl bys, že vydávání cizího (podle dnešních měřítek) díla za své bylo do nedávné doby zcela běžnou věcí, nikomu to ani nijak zvlášť nevadilo a společnost z toho žádný neprospěch neměla. Dokonce ani nebylo přesně definováno, co činí dílo "mým" a co "cizím". Koncepce autorských práv a duševního vlastnictví je stará tak kolem sta, ideově možná 150 let. Žádná "původní podstata" tedy neexistuje. Koncept duševního vlastnictví je ryze moderním výmyslem.

Patrně by nebylo úplně rozumné propagovat absolutní vymazání copyrightu z práva, ale určitě je na místě podstatné omezení. Těžko mít ale takový názor a zároveň zuřivě lát někomu, kdo si dovolil obšlehnout jeden malý bezvýznamný CSS soubor, ne?

Musím taky připomenout, že OSA a BSA a RIAA a podobné organizace se vždy v prvé řadě schovávají za vznosné "principy", nezřídka "morální".

[101] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 10:28 Solo | MuteČtenáři: ---

Viděl jsem původní verzi. Ale to, že je něco zjevně zkopírované ještě nijak neznamená, že předloha je autorským dílem. Taky nelze paušálně říci "každá webová stránka je autorským dílem". To je vnitřně rozporné tvrzení. Bylo by to na posouzení soudu, u každého konkrétního případu znovu. Soud to posoudí podle... těžko říct, asi kávové sedliny.

[102] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 10:38 Solo | MuteČtenáři: ---

Mimochodem, soubor na http://www.pixy.cz/blogg/styles/pixylophone2.css NENÍ označen žádným copyrightem a dokonce v něm není ani napsán autor.

[103] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-29, 10:53 Solo | MuteČtenáři: ---

Bivoji, vzdycky se dilo povazuje jako celek. Leonardo nemusel zaplacat mone Lise oci, nos, pusu a janevimcojeste svym podpisem. Pixy nemusel dat za kazdou radku kodu cecko. Staci proste jen jedno.

Z hlediska autorskeho zakona nejsou dulezite jednotlivosti, ale celek, tak jak je obvykle uzivan.

Mohl bys mi konkretne rict z historie umeni, ktere dilo nekdo legalne vydaval za vlastni bez souhlasu autora? Nemyslim pripad, kdy nekdo slavny vydaval dilo nejakeho nymanda za vlastni, se souhlasem toho autora "nymanda". Myslim opacny pripad. Fakt by me to zajimalo.

[104] Vložil(a): Malis [web], 2003-10-29, 11:13 Solo | MuteČtenáři: ---

to Bivoj: milý Bivoji, já tomu opravdu nerozumím - někdo něco vytvoří, stráví s tím čas, dá něčemu nějakou podobu (ať se Vám to líbí či nikoliv) - a Vy nám tu tvrdíte, že pokud mu to někdo UKRADNE, tak se v podstatě nic nedějem, i když tvrdí, že to vytvořil, trávil nad tím svůj čas a dal tomu výslednou podobu sám.

Ne, v podobných diskuzích to nedělám často, abych se někoho snažil nějak onálepkovat, ale: lidi Vašeho typu, kteří jediné, na co se zmůžou je rozebírání rozdílu mezi výrazy "zloděj" a "někdo kdo 'pouze' zneužil autorská práva", jsou v lepším případě PRIMITIVNÍ CHUDÁCI, v horším případě PÓVL a HNŮJ, který nemá ve slušné společnosti co dělat.

Přeberte si to a dejte nám pokoj. Jedna věc je právo na názor a jiná kydání absolutních bludů.

Tečka.

[105] Vložil(a): LJ, 2003-10-29, 11:35 Solo | MuteČtenáři: ---

Malis: Takže kam s ním, když nemá ve společnosti co dělat, nejlíp na odstřel, ne?:) Myslím že byses měl zklidnit, jeho názor tě uráží maximálně nepřímo a tvoje reakce je ukázkově uhozená. Jednak nemusí každej rozumět problematice Copyrightů, druhak s ní nemusí klidně souhlasit. Je to jeho svobodná volba a prezentuje to tady se vší slušností, tak se zbytečně nečerti, nic se neděje a nikomu tím neubližuje.

Rozhodně jakýkoliv urážení není na místě, pokud se chceš držet diskutování a ne nadávání a povýšenejch keců typu "Nemyslí si to co já, je to póvl". Na druhou stranu můj názor je jednoduchej, samozřejmě že to Duddo posral, omluvil se a stáhl to z webu, takže další diskuze o tom jak moc to posral sou už dost akademický a myslím že nemá cenu ho pranýřovat donekonečna. Nebo pixy ještě plánuje dát někam nad navigaci fotku Dudda ve vězeňským mundůru s popiskem "Takhle dopadneš když to tady vobšlehneš"?:)

[106] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 11:46 Solo | MuteČtenáři: ---

Roj: Proboha, až do novověku se nikdo o osobnost autora nezajímal, šlo o dílo samotné, ne o toho, kdo jej spáchal. Renomovaní malíři a sochaři naprosto běžně vydávali díla učedníků za svá, nalezená nesignovaná díla byla opatřována podpisy slavnějších autorů. Nebylo v tom nic nelegálního, nikdo se na to nedíval dnešníma očima.

[107] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 11:48 Solo | MuteČtenáři: ---

Malis: Ano, rozumím. Jedna věc je právo na názor a druhá věc je říkat něco, s čím nesouhlasím. Vocamcaď až pocamcaď, co, ty tečko?

[108] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-29, 11:49 Solo | MuteČtenáři: ---

V tuto chvil uz nejde o Dudda, ale o rekordni pocet prispevku k jednomu spotu blogu a o hru zvanou SEO :-)

[109] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 11:52 Solo | MuteČtenáři: ---

LJ: Díky, náčelníku, že ses mě zastal.

[110] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-29, 11:52 Solo | MuteČtenáři: ---

Bivoji, vyhybas se prime odpovedi na konkretni otazku - taky odpoved :-)

Cekal jsem to. Prani je otcem myslenky (taky to obcas delam) Precti si tu otazku znovu. Nebo ji mam upresnit?

Ktery slavny umelec kdy v historii strpel to, ze nekdo vzal jeho dilo a vydaval je za sve?

[111] Vložil(a): undy, 2003-10-29, 11:55 Solo | MuteČtenáři: ---

mno ja teda nevim ale prijde me za se kopirovani pixyho stranek stava celkem castou veci jenom me zarazi ze se "krade" jen jedna variata, ja osobne si myslim ze ostatni jsou povedenejsi ale to je jedno.

Kazdopadne bych tomu slovakovy chtel vzkazat ze jestli se obohacuje nad cizi praci tak je proste zlodej.

[112] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 11:56 Solo | MuteČtenáři: ---

Roj: Ale on snad nezkopíroval nic víc než CSS soubor, ne? Takže když namaluju obraz a postavě, třebas jiné, nakreslím identické oči jako má Mona Lisa, tak jsem podle tebe porušil autorská práva? Jde o to, aby to, co je předmětem sporu, a to není CELÝ web, ale jen jeho zkopírovaná část, naplňovalo znaky autorského díla. Což, připouštím, spíše asi naplňuje než že by ne, nicméně docela jisté to taky není.

[113] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 11:59 Solo | MuteČtenáři: ---

Roj: Ale božínku, to já přece z hlavy nevím. Ale s tím, že já to nevím, nijak nestojí ani nepadá to co jsem řekl. To ty sis tam dosadil takovou vykonstruovanou situaci. Zkusím ti zjistit pár konkrétních případů, když tě to tak zajímá, a ty si na oplátku něco přečti o falsech staršího umění, ano?

[114] Vložil(a): Ritchie, 2003-10-29, 12:00 Solo | MuteČtenáři: ---

Budu pokračovat ve svém předchozím příspěvku. Kdybych byl v pozici DuDDa, asi bych to pixyho šel tvrdě, stejně jako on do mě. Možná by jsme skončili až u soudu v při o nactiutrhání. Myslím si, že bych měl velice slušnou šanci na úspěch (i finanční). DuDDo se nezachoval dobře, ale pixy to jednoznačně přehnal.

Webová stránka je forma a obsah. Domnívám se, že copyright v meta tagu se může vztahovat i k obsahu, který je (pravděpodobně) DuDDovým dílem. Právníkům přenechám, jestli je vůbec HTML a CSS forma autorským dílem a když, tak jakým. Literárním, výtvarným? Prosím, netahejte sem anglosaské právo.

Ještě můj pohled na svět. Velmi uznávám autorská práva osobnostní (možná se přímo tak nejmenují), méně již majetková. Myslím si, že kapitalismus skončí s rostoucím významem informací, protože na nehmotné statky není stavěn. Zatím se ale zuřivě brání, což je patrné zejména v USA.

[115] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-29, 12:02 Solo | MuteČtenáři: ---

Nezkopiroval jen CSS. Pixi nelže. Videl jsem to.

A je potreba to posuzovat pripad od pripadu, od Pixiho si berou inspiraci mnozi a Pixi je nechava, ale tohle bylo fakt uz za tou hranici, kdy se s tim muselo neco delat.

vzdycky zalezi na okolnostech kazdeho pripadu zvlast, proto se to tak tezko pravnicky definuje a proto je to cele pravo casto tak nesmyslne aplikovano.

[116] Vložil(a): Roj [web], 2003-10-29, 12:06 Solo | MuteČtenáři: ---

Jezismarja Ritchie, tys u toho nebyl! To bylo naproste zjevne kopypaste! Ted uz to je davno zmenene a ty tady tlachas o teoretickych pravnich kravinach, vyplyvajicich ze soucasneho stavu. Vrazedna zbran je uz hozena do oceanu a zkorodovana, nikdo ji nenajde a ty tvrdis, ze nikdo nikoho nezabil. Ale to kopypaste je FAKT!

[117] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 12:09 Solo | MuteČtenáři: ---

Roj: Arnau - Umění padělatelů. Bohužel tu knihu nemám zrovna u sebe, jinak bych ti z ní něco naskenoval.

[118] Vložil(a): Ritchie, 2003-10-29, 12:18 Solo | MuteČtenáři: ---

Roji, máš pravdu, nebyl, viděl jsem jen screenshot. Vadí to snad něčemu? Tak mně tedy vysvětli, co bylo naprosto zřejmé. Že použil formu? Ale já jsem nikdy neříkal nic jiného.

IMO se zde řeší právní a morální podstata věci, takže jaké "teoretické právní kraviny"? Po právní stránce si pixy jasně zadělal na občanskoprávní spor na ochranu osobnosti. Morálně špatně se zachovali špatně oba. DuDDo začal.

[119] Vložil(a): LJ, 2003-10-29, 12:24 Solo | MuteČtenáři: ---

Roj: Heleď, to že skoro každej slavnej umělec to dělal se učí na Dějinách umění a fakt nemá cenu hledat konkrétní případy, zbytečná ztráta času a těžko bys je asi dneska dokazoval. Najdi si o tom něco na webu, není to Bivojův výmysl neboj.

Byla to stejná praxe jako i literárních děl, v Římě bylo tohle dokonce považovaný za pravý umění. To že u každýho lepšího literárního díla najdeš před ním několik s podobnou myšlenkou a není to pak originál jim taky neubírá na hodnotě. Dneska se už naopak cení originalita, holt se to mění. Každopádně ten web byl původně COPYnPASTE + upravený obrázky, ano, takže design byl kompletně zkopírován i s kódem CSS a XHTML nebo čeho. Ale to snad víme už 2 dny, ne?:) A myslím že to teď není zamaskovaný:))), ale že to prostě odstranil v rámci očisty.

[120] Vložil(a): Pavel Kout [web], 2003-10-29, 13:03 Solo | MuteČtenáři: ---

[118] Pixy si zadělal na občanskoprávní spor na ochranu osobnosti? Co vás vede k tomuto přesvědčení? Pixy veřejně oznámil porušení autorských práv ke svému dílu, přesněji zákona č. 121/2000 Sb., § 11. A své tvrzení může určitě dokladovat as myslím si, že v tomto případě by to bylo velice jednoduché...

Kam jsme se to vůbec dostali? Hledají se důvody pro ospravedlnění krádeže a okradený, který se ozve, je odsuzován :-(

BTW pokud jste nestudoval zdrojové kódy, ale viděl jste pouze screenshot, pak jsou vaše názory na rozsah plagiátorství zcela irelevantní, nemyslíte? ;-)

[121] Vložil(a): Vita, 2003-10-29, 13:06 Solo | MuteČtenáři: ---

Bivoji tam nebylo okopcene jen CSS, je (bylo) okopcene i xhtml - zezacatku byly i nazvy jednotlivych classu stejne. Ted uz sice stejne nazvy nejsou nicmene porad je to evidentne rip kodu. Ze ted po odstraneni css to neni patrne na prvni pohled neznamena ze by to clovek nepoznal po mrknuti do zdrojaku.

To je asi jak kdyby mi nekdo tvrdil ze nedokazu poznat delsi kus sveho kodu - proste vim ze to poznam. Kazdy mame sve navyky, u xhtml jde i o samotnou metodu jak formatujes svoji praci pomoci tagu, jake je razeni - metod jsou proste desitky a proto v pripade ze se podivas na delsi souvisly kus obou kodu tak proste poznas co je a co neni rip.

Je to to same jako kdyz delam redesign k strankam, behem prace s textem usoudim ze cast textu se da rozsirit (jmeno basnika - chci pridat info) a po zadani toho jmena najdu stranky s naprosto identickym textem kde neni ani info o tom ze je to odnekud prevzato, text je vydavan za vlastni a k nemu jsou vrazene 'ologovane' fotky nazvem serveru na kterem to je prestoze mam v rukach originaly od majitele o kterem vim ze to nikam nedal.

Pochopitelne jak jinak, vymluva serveru zni 'to se stalo nahodou kdyz jsme tam vkladali ty vase fotky tak sme tam omylem dali sve logo'

Co k tomu jeste chcete dodat - u nas se proste krade a je to normalni. Komunisticke kdo nekrade okrada rodinu je zrejme natolik pod kuzi dnesnim lidem ze i mladsi generaci to prijde bezne. Da se pochopit kdyz amater zacatecnik neco skopci. Jenze kdyz se jedna o firmy popr. lidi kteri se tim zivi?

[122] Vložil(a): LJ, 2003-10-29, 13:12 Solo | MuteČtenáři: ---

Pavel Kout: No tak s tím dokazováním toho kódu by to bylo myslím o hodně horší, dokazovat že někdo ten kód měl kompletně zkopírovanej, protože měl stejný odsazení jako já a měl nějaký třídy stejně pojmenovaný(ten kód sem viděl neboj), já nevím, nerozumím právu tolik abych si troufl tady lidově soudit:).

Každopádně říct psal sem to já, ale použil sem podle něj odsazení a classy, znamená, že sem obšlehl jeho způsob formátování(a to už asi na soud moc není:)) a jména proměnných(pořád říkám, a co?). Takže můj laickej názor je že by se to dokazovalo těžko nebo vůbec, ačkoliv se to očividně stalo.

A jinak tady nikdo neospravedlňuje Dudda, to je chybnej výklad, jedna věc je říct že to co udělal nebylo košér a druhá věc je říct že Pixyho reakce není přímo adekvátní(nečetl sem jejich mailovou komunikace takže to nemohu posoudit). Takže moralistický kecy bych do toho zbytečně nepletl. Teď jen čekám že mi ještě Pů napíše že se opět zastávám zloděje a že u nás je to normální:)).

[123] Vložil(a): LJ, 2003-10-29, 13:16 Solo | MuteČtenáři: ---

Vita: Myslím že je na první pohled vidět že se tím neživí, tak to nemusíme furt překrucovat. Udělal 2 amatérský weby, jeden z nich je fanweb Lucie Vondráčkové a už to je dost ubohý:), druhej je první placená zakázka. Jeden placenej web z tebe nedělá ani živnostníka ani profíka, ale začátečníka. Teď přidal jeden plagiát, no. To jen na okraj. Kdyby to udělal opravdovej profík a ne mladej kluk, bylo by to myslím o něm víc vypovídající.

[124] Vložil(a): Malis [web], 2003-10-29, 13:28 Solo | MuteČtenáři: ---

To LJ [105] a Bivoj [107]:

Asi to fakt nemá cenu, ale přesto ještě jedna posední reakce:

Jsou věci na které lze mít různý názor: jestli beztabulkový layout ano, či ne, jestli Špidlu ano či ne, jestli je koprová omáčka dobrá či ne.

Na to, že někdo krade, aspoň já to tak vidím, ať už tomu řekne jakkoliv, názor mít jiný než odsuzující nejde.

A jakkoliv to NIKDY nedělám, nutí mě to k jednoznačnému odsudku: tomu doddovi snad nedocházelo, co vlastně dělá (nepravděpodobné ale budiž) a nakonec ten plagiát odstranil, ale pokud mi tu bude někdo, i přes vše co o tom bylo řečeno, tvrdit a obhajovat, že ukrást něčí práci - ať je to po právnické stránce jakkoliv napadnutelné či nikoliv - je košer, tak to je pro prachsprostý lump.

A že se mě to netýká není zas až tak úplně pravda. Týká se to všech, kdo někdy něco vytvořili. Každému se jednoho krásného dne může stát, že pod tím najdou cizí podpis. A vzhledem k tomu, že vím, jak dlouho trvá něco vytvořit, tvrdím, že je nutné, aby zaznělo dostatečně nahlas, že TAKHLE SE TO NEDĚLÁ A DĚLAT NESMÍ.

Tečka.

[125] Vložil(a): LJ, 2003-10-29, 13:31 Solo | MuteČtenáři: ---

Malis: Ale tady nikdo neříká že je Duddo nevinnej, právnický slovíčkaření o pojmu krádež s tím nemá nic společnýho, jenom uvozuje možný problémy pro Pixyho, takže zbytečně moralizuješ.

[126] Vložil(a): MaCa, 2003-10-29, 13:52 Solo | MuteČtenáři: ---

Dusan Hlavaty se omluvil. Uznal svoji chybu a chce se z toho poucit do budoucna.

Co vic si prat? (kez by to tak bylo vzdy!)

O co Vam tedy vetsine porad jde? Vy co porad jen plivete, jdete do prdele... toto fakt uz nema smysl resit...

[127] Vložil(a): Bivoj, 2003-10-29, 14:12 Solo | MuteČtenáři: ---

Vita: Ale jo, uznávám, vždyť já ani nechci nijak zvlášť zpochybňovat, že to okopírované bylo. Bylo to vidět i když se člověk do zdrojáku nekoukal vůbec.

Krade se všude a je to normální. Kradlo se, krade se a krást se bude, tvrdit, že to není normální je jako říkat, že není normální, že vychází slunce. Není to nic omezeného na zdejší kraje, dokonce se tady nekrade o nic víc než v jiných srovnatelných zemích. A dokonce, i když to už na vás bude asi moc složité, na tom není ani nic až tak špatného. Jde o míru. Ideálem rozhodně není nulová míra zlodějiny. Ale to už je hodně stranou od tématu téhle debaty.

[128] Vložil(a): Jirka, 2003-10-29, 14:24 Solo | MuteČtenáři: ---

mel bych jeden dotazek trosku off-topic, na to o cem se tu zminil pan Marek Prokop. A to oholedne toho display:none a co to udelal v googlu?

   to kdyz budu mit nekde na strance display:none tak mi google tuto stranku automaticky penalizuje, pripadne odmitne zaindexovat, a to ikdyz je to ve stylovém přepisu a ne přímo v zdroj.kódu?

    někdy je prostě docela třeba toto použít pokud třeba například dělám nějaký text pod obrázek který je definován pomocí css.

[129] Vložil(a): Jan Angelovič, 2003-10-29, 14:43 Solo | MuteČtenáři: ---

Víte někdo jak přesně funguje parametr link: v Google ? Jak je možné, že Google nenajde stránky s odkazy na tu pixyho stránku dusan-hlavaty-zlodej.html ? Již delší dobu zjišťuji, že u některých stránek link: nevrátí nic.

AllTheWeb.com je v tomto směru mnohem lepší.

[130] Vložil(a): kaspi, 2003-10-29, 15:15 Solo | MuteČtenáři: ---

Blablabla :D Já se docela bavím, jak to tu čtu. Jediné co snad dodám je, že jsem se sám inspiroval pixyho příspěvky a stránkami. :D Bohužel vás zklamu, ale zatím nic z toho nepoužívá ani jeden jeho tag :D

Moc bych to ale jinak nenafukoval. Takových machrů, co píší, že dělají webdesign, a pak vyjedou s domovskou stránkou tohoto typu http://ac1.cz/webdesign/ je až až :) Takže bych se být vámi jen smál :)

[131] Vložil(a): nebko [web], 2003-10-29, 15:59 Solo | MuteČtenáři: ---

Já osobně tedy souhlasím s pixym. Když už někdo nemá dostatek tvůrčí síly či znalostí, aby něco vytvořil sám a použije dílo někoho jiného, měl by se řídit autorkým zákonem a připsat tam copyright původního autora. Pokud ovšem tohle neudělá, zajímalo by mě, jakou má autor šanci u náv v české republice domoci se svého práva a případně, jestli je možno dokázat, zda to je opravdu obšlehlé, či jen dva lidi dostali stejný nápad?! V případě tohoto webu jasně platí za a :-)

Zase na druhou stranu, když si někdo půjčí kousek CSSka, či HTML kódu, jen protože neví, jak naformátovat nějaký text, nebo ho správně umístit, nevraždil bych. Myslím totiž, že každý prošel cestou: okopírování - přemýšlení, jak to vlastně funguje - udělání si něčeho vlastního a lepšího!

Jediná škoda, že si z Tebe pixy berou příklad takový neumětelové a ne nějaké seriozní stránky...;-)

[132] Vložil(a): peto, 2003-10-29, 16:29 Solo | MuteČtenáři: ---

Nie som pravnik, tak tu moj nazor napisem ako otazku: Je v sulade so zakonom, verejne o niekom napisat ze je zlodej, bez toho aby sud uznal jeho vinu? Keby som bol ja na Dusanovom mieste, asi by som to ohlasil policii. Samozrejme, nespravodlivost treba verejne odhalovat, a keby bol pixy napisal nieco v zmysle "D.H. porusil moje autorske prava, tym ze okopiroval...blabla", nepoviem ani slovo. Ale priamo ho oznacit za zlodeja, to je uz podla mna urazanie.

Pokial Dusan spravil nieco protizakonne, tak korektny postup by mal byt:

a) ujednat celu vec dohodou, alebo

b) zazalovat ho sudnou cestou

Pixy nespravil ani jedno z toho, a namiesto toho verejne poskodzuje jeho dobre meno. Ked teda volame po zlepseni povedomia o ochrane autorskych prav, som za vsetkymi desiatimi. Skoda ze sa popritom ukazalo, ze aj v inych pravnych oblastiach je povedomie niektorych zucastnenych na dost chabej urovni.

[133] Vložil(a): Jirka, 2003-10-29, 16:42 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [132] pokud ale vim tak se to pixy snazil vyresit domluvou! Kdyt s nim prece komunikoval mailem, ale kdyz mu na to dotycny odpovi ze je to jeho vytvor tak se pak nesmis divit ze tak reaguje.

a vymahat do soudne, to by jsme nesmeli byt u nas kde se soudy taaahnou.

[134] Vložil(a): Ritchie, 2003-10-29, 16:54 Solo | MuteČtenáři: ---

[120] Ještě jednou, tady nikdo nebyl *okradený* a nemluvíme o *zloději*. Když vám někdo něco *ukradne*, budete tu věc postrádat. Zmizel snad design pixyho stránek? Pochopte (konečně) rozdíl mezi hmotnými a nehmotnými statky! Žaloba by vycházela z toho, že je DaDDo veřejně označován jako zloděj, což alespoň v tomhle případě není.

Mé názory na plagiátorství ireleveantní nejsou, neboť i ze screenshotu poznám, co je forma a co obsah. A důvodně pochybuju, že by DaDDo převzal i pixyho články.

[132] Souhlasím s tebou.

BTW V předchozích příspěvcích se objevil výraz kód. Jen chci podotknout, že kód v tomto smyslu nelze chápat jako počítačový program, neboť se nejedná o sled instrukcí měnících stav stroje.

[135] Vložil(a): Petr, 2003-10-29, 17:22 Solo | MuteČtenáři: ---

[ 132 ] obavam se, ze jakokoliv tvrzeni o "ZLODEJI" je pomerne silna kava, neb cele se to velice rychle muze obratit proti "okradenemu", neb kde neni zalobce, neni ani soudce a pokud se moc nepletu, tak neni ani oznaceni zlodej, at uz kradl, ci ne!

Tezko prokazovat skodu ze strany "poskozeneho", nic mene byti na strane "KAMENOVANEHO" a hlavne vsech KAMENUJICICH, tak bych zacal pouzivat selsky rozum:

ad KAMENOVANY: jednanim KAMENUJICICH mu dle meho nazoru vznika ujma jeho dobreho jmena a mozna i potazmo zisku, coz by se prokazat dalo pokud podnika, jak to na prvni LETMY pohled vypada, takze pokud se rozhodne podat podnet organum cinným trestnim rizeni, tak bych videl realnou sanci na opodstatneny spor, otazkou zda soudni, ci obcansko-pravni??????

ad KAMENOVANI: ctu vetsinu bloggu jiz nejakou dobu a musim priznat, ze rad, neb clovek pochyti moudra, neco se nauci a nekdy se i zasmeje, ba co vic, obcas rozsiri i sve obzory, a to je fajn :-). Ale prijde mi malicko "hloupe", ze jste schopni si dobrovolne "ublizovat" jednim slovem, nebylo by lepsi zmenit jedno sluvko "ZLODEJ" za jine, ktere by nebylo pravne napadnutelne???????

P.S. zbytecne podotykat, ze puvodni kradez se muze otocit paradoxne proti Vam vse, coz by v nasem pravnim svete a vlastne v tom "skoro" bratrskem nebylo nic noveho pod slunce :-(

[136] Vložil(a): peto, 2003-10-29, 17:22 Solo | MuteČtenáři: ---

[133] Jirko, neviem to posudit, nemam pristup k ich vzajomnej emailovej korespodencii, ale co som skocil na Dusanovu webstranku, tak tam bolo jasne napisane ospravedlnenie sa, vylepene cez celu hlavnu stranku.

Nie ze by to bolo dolezite, ale ja som mal dojem, ze Dusan to nespravil uplne naschval. To ho samozrejme neospravedlnuje, ale aj tak sa mi odpoved v podobe googlebomby zda byt neadekvatna a neeticka - ta ujma, ktoru mu chcu sposobit je ovela vacsia ako ujma, ktora sa stala pixymu. Takze to uz nie je zvysovanie povedomia, dokonca to uz nie je ani trest, ale uplne obycajna pomsta a branenie si svojich prav porusovanim prav ostatnych.

[137] Vložil(a): pixy [web], 2003-10-29, 17:59 Solo | MuteČtenáři: ---

Tak ještě jednou, snad naposledy:

1) "Zloděj" není žádný právní termín a nemá žádné oficiální vymezení platnosti - pro mě (a asi pro většinu lidí) jen označuje člověka, co si něco neoprávněně přivlastní.

2) Pan Hlavatý si přivlastnil můj kód. A pozor - ne tím, že ho zkopíroval a použil na svých stránkách. Ale tím, že ho označil jako své dílo a doplnil potvrzením autorských práv (copyrightem).

3) Není pravda, že zkopíroval jen CSS - zkopíropval to prostě celé, sakumprásk - jen změnil obsah.

4) Teď to nejdůležitější: proboha, mě nejde o žádný kód. Já jsem rozdal svých kódů zadarmo mraky, vím o řadě kopií svých webů a mám z toho spíš jenom srandu. S panem Hlavatým se to mohlo celé vyřešit v pohodě - jenže on místo toho fofrem změnil HTML kód a do mailu mi napsal, že CSS (které byl z části moje) stáhnul, ale že HTML vytvořil sám, dávno před tím, než vůbec viděl moje stránky a s můj kód s tím jeho nikdy neměl nic společného.

Což je tak neuvěřitelná lež, že jsem chvíli nechápal, co se děje. Porovnal jsem pro jistotu kódy stránek od srpna do předevčerejška, jestli náhodou nemám vlčí mhu, ale neměl jsem - porovnání může každý vidět na té ikriminované stránce. Až do té chvíle to byla neškodná blbinka, kterou jsem byl připraven bez problémů přejít... Jenže na *takovýhle přístup* prostě nemám žaludek a přestal jsem s tím pánem okamžitě komunikovat. Co změnil nebo provedl od té doby už nevím a ani mě to nezajímá.

5) Ano, pánové - obšlehnout někomu kód stránek je častá věc a i když je to nehezké, nelíbí se mi to, tak svět se kvůli tomu nezboří a já si pro to vrásky dělat nebudu. Ale když mi někdo začně do očí lhát a naopak nesmyslně obviňovat ze lži mě, tak to už mi vrásky dělá. A to je podstata celé téhle aférky.

6) Pánové Bivoj a spol., z jejichž příspěvků přímo čiší neúcta k duševnímu vlastnictví a kteří neuznávají nic jiného než hmotné vlastnictví (ale ani to nevím), jsou pro mě velmi smutné postavy. Rozhodně jim nepřeji, aby si při vydělávání na svůj chléb někdy zažili opravdu závažný problém s porušováním *jejich* autorských práv - ale pokud by se s tím někdy setkali na vlastní kůži, pokud by třeba kvůli podobným "nezlodějům" přišli o většinu zakázek a museli zavřít krám, asi by dnes mluvili jinak.

7) Za sedmé, za poslední a (snad) naposledy: tu "cílovou stránku" teď hned upravím do tvaru, v jakém si myslím, že ji můžu nechat a zapomenout na ni. Dál to asi nemá smysl rozpatlávat - tahle diskuse je beztak jen průmět neřešitelného sporu mezi těmi, kdo uznávají duševní vlastniství, a těmi, kterým je buřt.

[138] Vložil(a): Jerry [web], 2003-10-29, 23:14 Solo | MuteČtenáři: ---

Jenom menší poznámka pro Bivoje, Ritchieho apod: copyright uznávají a jeho uvádění při dalším šíření vyžadují i takové svobodymilovné aktivity (nebo jak to nazvat) jako třeba sdružení kolem GNU/GPL. Kdo copyright neuvede nebo dokonce zfalšuje, dostává se do rozporu se zákonem snad ve všech zemích - a je podle mého názoru zloděj, ať se k tomu justice staví jak chce.

Howgh.

[139] Vložil(a): Jerry [web], 2003-10-29, 23:16 Solo | MuteČtenáři: ---

Pardon, v poslední větě mi vypadlo slovíčko, mělo tam být "Kdo původní copyright neuvede..."

[140] Vložil(a): Ritchie, 2003-10-30, 09:29 Solo | MuteČtenáři: ---

[137]

1) Pro mě je zloděj ten, kdo něco ukradne.

2) Copyright v meta tagu se vztahuje na kód (tedy formu) nebo na obsah? Podle mě to není určeno a záleží na pohledu. Např. u knih se copyright jednoznačně vztahuje na obsah.

3) Nehádám se.

4) Tak je to tedy lhář! Kdybys o něm toto od začátku prohlašoval, tak je vše v pořádku.

6) A kam řadíš mě? :-)

7) Díky. Já bych se odvážil uvést i to jméno.

[137] a [138]

Copyright u GNU/GPL bývá označován jako copyleft. :-) Já morální autorská práva uznávám, stejně tak citační etiketu atd. Právní pohled na mé aktivity pak záleží jen na tom, jak je napsán zákon. I když v současnosti mám veškerý software legálně. K tomuto stavu jsem se dostal díky GNU/Linuxu. Předtím jsem se jen tázal, zda copyright v meta tagu patří k formě nebo obsahu. Nikdy jsem netvrdil, že vydávat cizí dílo za vlastní, je v pořádku. BTW Duševní práce mě živí.

[141] Vložil(a): Leo, 2003-10-30, 15:24 Solo | MuteČtenáři: ---

Ciste teoreticky - mate nekdo odkazy na detailnejsi zpravy o konkretnich soudnich sporech ktery probehly kvuli kradeni webovych stranek, at uz u nas (priznam se, ze jsem o zadnem necetl), nebo v zahranici? Leo

[142] Vložil(a): Jirin, 2003-11-01, 06:16 Solo | MuteČtenáři: ---

Provozuji jisty modelingovy portal, kde jsme s kolegou (jeste nez mi to cele prenechal) poskladali texty a dokonce si nechali vytvorit nektere i odborne kvuli legislative. A jak tak po netu chodim denne, prask, komplet cele kusy svych textu jsem stylem COPY a PASTE nasel na konkurencnich strankach stejneho zamereni. Tak jsem milemu majiteli stranek slusne, lec razne napsal, co si o tom myslim. Zareagoval, cituji (vyjma nahrady jeho www adresy za XXXXX):

"Četl jsem nedávno Vaši informační stránku a zalíbilo se mi Vaše podání informací, a jelikož jsem považoval za nezbytné aby některé informace byly i na stránkách XXXXX tak jsem je dodal totéž. Každopádně jestli to považujete za krádež nebo Vám to nějakým způsobem ublížilo, vynasnažím se změnit formulaci."

Taky to nechapu, jak muze drze nekdo nekomu neco vzit, vydat to za sve (samozrejme ma dole copyright) a pak se jeste zeptat, jestli to povazuji za kradez a jestli mi to vadi, ze teda si sedne a napise to podobne ! To snad mel udelat hned, ne, kdyz uz jsem jej tolik inspiroval !

A to neni vse ! Mily pan si predtim jeste ulozil stranky dalsiho kolegy z branze, sproste je obslehl a vydal za sve. Takze podstatnou vetsinu webu slohnul. Samozrejme na vyzvy kolegy k vysvetleni situace nereaguje.

Uprimne bych byl rad, kdybych mel tu moznost to vsem rozhlasit a donutit jej web smazat a at si udela sam svuj, jenze to jaksi nejde :( Beztak bych mu jen udelal bezplatnou reklamu :)))

Mohl bych mluvit o dalsich minimalne dvou pripadech, kdy zase jinemu kolegovi slohli komplet cely registracni formular a vydali za svuj. Ale dam prostor i jinym.

Jirin

[143] Vložil(a): pixy [web], 2003-11-01, 11:19 Solo | MuteČtenáři: ---

Jirin> Ano, prave pro TOHLE delam takovy humbuk kolem jedny *lamy* (jak tu nekdo napsal), co okopcila jedny nevyznamne stranky. Protoze kdyz se toleruje jedno, toleruje se i druhe. Hranice mezi dulezitym a nedulezitym porusenim autorskeho zakona neni.

[144] Vložil(a): Leo, 2003-11-02, 17:09 Solo | MuteČtenáři: ---

Zákon o právu autorském, o právech souvisejících s právem autorským a o změně některých zákonů (autorský zákon), 121/2000 Sb.

(1) Předmětem práva autorského je dílo literární a jiné dílo umělecké a dílo vědecké, které je jedinečným výsledkem tvůrčí činnosti autora a je vyjádřeno v jakékoli objektivně vnímatelné podobě včetně podoby elektronické, trvale nebo dočasně, bez ohledu na jeho rozsah, účel nebo význam (dále jen "dílo"). Dílem je zejména dílo slovesné vyjádřené řečí nebo písmem, dílo hudební, dílo dramatické a dílo hudebně dramatické, dílo choreografické a dílo pantomimické, dílo fotografické a dílo vyjádřené postupem podobným fotografii, dílo audiovizuální, jako je dílo kinematografické, dílo výtvarné, jako je dílo malířské, grafické a sochařské, dílo architektonické včetně díla urbanistického, dílo užitého umění a dílo kartografické.

(2) Za dílo se považuje též počítačový program, je-li původní v tom smyslu, že je autorovým vlastním duševním výtvorem. Za dílo souborné se považuje databáze, která je způsobem výběru nebo uspořádáním obsahu autorovým vlastním duševním výtvorem. Fotografie, která je původní ve smyslu věty prvé, je chráněna jako dílo fotografické.

Je (x)html nebo CSS kod pocitacovym programem? Pochybuji, ze by byl umeleckym nebo vedeckym dilem. Leo

[145] Vložil(a): Leo, 2003-11-02, 17:10 Solo | MuteČtenáři: ---

Pokud ano, pak zacinam tvorit stranky podle autorskeho zakona, coz bude mit v novem systemu dani sve vyhody jak jsem slysel :-) Leo

[146] Vložil(a): Roj [web], 2003-11-02, 22:41 Solo | MuteČtenáři: ---

Cokoliv autorskeho se da odmenovat podle danove vyhodneho autorskeho zakona uz od doby, co pamatuju.

O vasi domnence, ze webovska stranka neni autorske dilo, musi rozhodnout soud. Nedavam vam prilis sanci :-)

Duvod, proc je autorstvi tak nesmyslne danove zvyhodnovano je IMHO v tom, ze zakonodarci vsech zemi sveta jsou relativne grafomani, jsou znami verejne a proto maji velkou sanci privydelavat si psanim. A neradi z toho plati dane.

[147] Vložil(a): Druid, 2003-11-03, 02:40 Solo | MuteČtenáři: ---

mno co se tyka tech kradezi bohuzel musim souhlasit z bivojem ze lidstvo krade a krast bude viz nase planeta co delam zviratum atd. na druhou stranu chapu pixiho ze je strasne nastvany demenci nejakeho cobola co neumi ani html a rovnou copy paste (rada pro duda kdyz krades delej to tak at to nikdo nepozna) tim sem se asi zaradil do skupiny ala bivoj. Ja s te skupiny klidne vystoupim az vy vsichni ostatni prestanete krast zviratum jejich domovy nicit stromy a marasit planetu svymi vykaly a tak dale samozrejme chapu ze muj nazor muze byt ponekud zvraceny ale trapi me ze lidstvo si mysli ze vsechno je tu pro neho coz zdaleka neni pravda a priroda si to nejak urovna

[148] Vložil(a): Druid, 2003-11-03, 02:41 Solo | MuteČtenáři: ---

a za sloh se omlouvam ale v lese moc knizek neni...

[149] Vložil(a): Druid, 2003-11-03, 02:42 Solo | MuteČtenáři: ---

kazdopadne peace nechci flame...

[150] Vložil(a): ps [web], 2003-11-11, 10:11 Solo | MuteČtenáři: ---

ach tie deti..

[151] Vložil(a): David [web], 2003-12-22, 14:28 Solo | MuteČtenáři: ---

No tak tohle je teda moc. Fakt hruza. :(

[152] Vložil(a): Janek, 2004-03-13, 20:39 Solo | MuteČtenáři: ---

Nevite nic jine je nadavat na vsechno.


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]