TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku O znakové sadě "x-mac-ce"


[1] Vložil(a): Roj [web], 2003-12-03, 12:12 Solo | MuteČtenáři: ---

Treťjak :-)
Nektery veci me odbouravaj.

[2] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-12-03, 19:32 Solo | MuteČtenáři: ---

Ty "přemoudřelé weby" podle mých zkušeností zcela zásadně respektují hlavičku Accept-Charset a teprve při její absenci páchají heuristiku podle User-Agent. Takže pokud si prohlížeč řekne o ISO 8859-2, dostane ho, řekne-li si o UTF-8, dostane ho, atd. Takové chování je naprosto v souladu se smyslem hlavičky Accept-Charset a je vůči prohlížeči vstřícnější než server, který Accept-Charset ignoruje a pošle vždy totéž (i to je ovšem korektní).

[3] Vložil(a): bubak, 2003-12-05, 08:53 Solo | MuteČtenáři: ---

to [2]: Hlavicky pitvat nemohu (nemam znalosti), ale v praxi pouzivam Mac OS + nastavenou sadu Mac. Nektere "premoudrele" weby se opravdu chovaji tak, ze si zjisti, ze mam Mac, data prekoduji do Mac, ale charset nechaji napr. na win-1250. Za takove polosluzby lze jen "pekne podekovat".

...a BEZNY uzivatel se muze doslova zblaznit :(

[4] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-12-05, 10:27 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [3]: nejčastěji se používá buď mod_czech nebo (c)sacek, oba se chovají tak, jak jsem popsal ve [2]. Co rozumíte tím "charset nechají"? Specifikaci v HTTP hlavičce nebo meta element v hlavičce HTML? Je totiž docela dobře možné, že meta element sice nechají, ale nastaví správně HTTP hlavičku, která má přednost, takže je to vlastně jedno.

[5] Vložil(a): pixy [web], 2003-12-05, 10:54 Solo | MuteČtenáři: ---

[4] > To tedy rozhodně jedno není. Hlavička HTTP má možná přednost, ale když si takovou stránku uložím na lokál, tak už to nepřečtu (leda bych ručně opravil ten meta/charset).

Zrovna dneska jsem objevil přímo ukázkovou šílenost na webu PSP. Tam mají jakési překódování, ale macovskou variantu ještě ke všemu označují jako 'apple-ce' (což jsem v životě neviděl), takže tyhle stránky - např. http://www.psp.cz/cgi-bin/mac/docs/ - snad nepřečte vůbec nikdo na světě. :(

Navíc je ta stránka posílána s hlavičkou iso-8859-2 - třeba Mozilla má výborné PageInfo, stačí se na to podívat s ní... Encoding: ISO-8859-2, ale meta/Content-Type: text/html; charset=apple-ce... Hnus fialový.

[6] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-12-05, 11:41 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [5]: už dlouho tvrdím, že správné nastavení http-equiv při ukládání lokální kopie stránky by si měl vyřešit prohlížeč. Protože on jediný ví, jak to skutečně ukládá. Stejně jako v případě stránek, kde žádný http-equiv není.

Ta stránka z PSP není posílána s hlavičkou iso-8859-2. Je tam to 'apple-ce' - jak v hlavičce HTTP odpovědi, tak v meta elementu (teď jsem si to zkusil stáhnout telnetem). Mně pro změnu Mozilla (1.6a na Linuxu) v Page Info tvrdí, že je to Windows-1252. Pravděpodobně v případě, že kódování specifikováno není vůbec nebo je specifikována neznámá hodnota, nastoupí pokus o autodetekci v prohlížeči.

[7] Vložil(a): Michal Kubeček, 2003-12-05, 11:56 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [1]: Да, Третьяк. Владислав Третьяк. :-)


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]