TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Vykročení do pojišťovna


[1] Vložil(a): Vizi, 2004-03-03, 11:08 Solo | MuteČtenáři: ---

S tím AAAAuto nejsi moc daleko od pravdy, skutečně existuje házenkářská AAAAuto Interliga a je to rozkoš když to komentátoři říkají. Hamé si Zlín muselo hodně přeplatit, prootže někdy dokonce říkají, že třeba Kladno hrálo proti Hamé. Vždycky si říkám co je to za město.

[2] Vložil(a): andrej, 2004-03-03, 12:04 Solo | MuteČtenáři: ---

toho d-fensa doporucujem vsetkym, dost dobra aj ked niekedy politicky nekorektna stranka...

[3] Vložil(a): Jiří Bureš [web], 2004-03-03, 12:16 Solo | MuteČtenáři: ---

[1] Jo, jo AAA Auto Handball international league coby domácí nejvyšší mužská soutěž v házené.

[4] Vložil(a): Michal Kubeček, 2004-03-03, 12:31 Solo | MuteČtenáři: ---

V basketu je v lize (tedy Mattoni NBL :-) ) družstvo z Nového Jičína, které hraje pod názvem Mlékárna Kunín (Kunín je malá vesnička kousek od NJ, mimochodem mlékárna se přesouvá do Ostravy, aby byl zmatek dokonalý). Zajímavé na tom je, že v poslední době vyvíjejí značnou aktivitu v přesvědčování novinářů a veřejnosti, aby se jim NEříkalo "Kunín"... :-)

V ženské lize (která je jako jedna z posledních prostě 1. liga) zase hrálo před pár lety družstvo jménem "BK IMOS Gambrinus Žabovřesky Brno" - každý nechť si vybere podle chuti.

[5] Vložil(a): Richard H. [web], 2004-03-03, 12:36 Solo | MuteČtenáři: ---

[4] A pak se snažili zatrhnout ty Žabiny, protože na to byli lidi zvyklí a na nějaký Gambáč zvysoka... Říkali si, že Gambrinus Brno možná lidi budou krátit podle přání sponzora, ale nemyslím si, že se to ujalo.

[6] Vložil(a): Michal Kubeček, 2004-03-03, 12:52 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [4]: O sponzora ani tak nešlo, Gambáč se dělá v Plzni. Důvodem byla spíš image v zahraničí, kde přeci jen sem tam někdo tuší, že existuje nějaké Brno, ale Žabovřesky, to je pro ně španělská vesnice, nevědí, jak to vyslovit, nevědí, jak to napsat...

[7] Vložil(a): braggart [web], 2004-03-03, 14:40 Solo | MuteČtenáři: ---

Na tom je vidět, že naše sportovní soutěže jsou soutěžemi druhé, ne-li třetí kategorie. V prvořadých soutěžích je nemyslitelné, že by se týmy jmenovaly: Lemieux Pittsburg, Siemens Madrid, T-online Munchen nebo Vodafone Manchester. Stejně tak Amstel League by místo Champions League znělo dost divně, ikdyž nemá tu tradici, jak jmenované týmy.
Příkladů by se našly mraky...

[8] Vložil(a): Canis Rufus, 2004-03-03, 15:37 Solo | MuteČtenáři: ---

Mezi nami devcaty "play-off Ceske pojistovny" zni taky trochu divne, vzhledem k tomu, ze se jedna pouze o sponzora. Ale mozna uz jsem taky zblbly temi spojenimi sponzor - soutez. Ostatne "Paegas arena" a nyni "T-mobile arena" se taky vzilo... takze neco na tom bude.

Nevim, jak ve Zline, ale treba je Hame natolik vyznamny sponzor, ze jsou nuceni se prezentovat timto spojenim a je to pro ne stejna otazka jako "byt ci nebyt".

[9] Vložil(a): Milan Šveřepa, 2004-03-03, 16:12 Solo | MuteČtenáři: ---

Už nějakou dobu přemýšlím o tom, co dnes Pixy napsal. Takže jsem dnes nelenil a napsal do ČT. Zde je odpověď:

to, že ČT ve svém zpravodajství uvádí názen Hamé Zlín je vynuceno
rozhodnutím Obchodního soudu, které navíc ČT neplní 100%.Byli jsme opakovaně
kritizování majtelem práv, firmou BPA, Asociací profesionálních klubů(APK),
bylo nám vyhrožováno Listinou lidských práv, kterou jsme prý porušovali,
když jsme Hamé neříkali.
Totiž: hokejový klub ve Zlíně se jmenuje HC Hamé t e č k a.
To,že ČT dodává Zlín je naše porušování všech psaných a vynucovaných norem.
Ostatní kluby taková omezení nemají aproto, že i my si myslíme, že u Hamé
může jít o skrytou reklamu uvádíme pouze místo odkud klub pochází.
Otakar Černý
šéfredaktor RS ČT

Zajímavé, neníliž pravda.

[10] Vložil(a): brn, 2004-03-03, 16:32 Solo | MuteČtenáři: ---

"do Česká pojišťovna play-off " mi zni furt lip nez "do České pojišťovny play-off". A vzhledem k tomu, ze jina moznost neexistuje (ta CP tam byt _musi_) tak myslim, ze neni co resit

[11] Vložil(a): Michal Kubeček, 2004-03-03, 16:43 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [9]: ve skutečnosti je to ale komplikovanější a obchodní soud do toho nemá co mluvit. Je totiž rozdíl mezi názvem klubu (to je nějaká právnická osoba, tam sahá pravomoc obchodního soudu) a názvem družstva, pod kterým startuje v soutěži (a to je záležitost klubu a provozovatele soutěže). Klub totiž může provozovat více družstev pod různými názvy v různých soutěžích (každé může mít jiného sponzora). Takové "HC Hamé" je ještě v pohodě, třeba ve zmíněné basketbalové lize žen mají svá družstva mimo jiné kluby "Reklama a Sport Praha" a "Basketbal Sport s.r.o.". Ale při prezentaci výsledků se samozřejmě používají názvy příslušných družstev, protože proti sobě nehrají papaláši ale hráčky.

[12] Vložil(a): Michal Kubeček, 2004-03-03, 16:44 Solo | MuteČtenáři: ---

Pěkné vyšinutí z vazby. Takže "...a názvem, pod kterým družstvo startuje v soutěži."

[13] Vložil(a): Milan Šveřepa, 2004-03-03, 17:33 Solo | MuteČtenáři: ---

[11] Uf. Začínám litovat, že jsem se o to vůbec zajímám. Byl bych radši, kdyby mi praskal hlava z něčeho lepšího...
Jak pan Černý napsal, tak se do toho zapojil i provozovatel soutěže. Takže tam to bude asi i název družstva.
Stejný problém má ČT i se Synotem (fotbal). Nesmějí k tomu ani přidat Uherské Hradiště. Co to je v tom Zlínském kraji za infekci?

[14] Vložil(a): Viktor Janeba, 2004-03-03, 19:07 Solo | MuteČtenáři: ---

hehe, Pixy, ale ty tymy se NEJMENUJI Pardubice atd...
HC Moeller Pardubice    
HC Hamé Zlín    
HC Sparta Praha
HC JME Znojemští Orli
HC Slavia Praha
HC Vítkovice
HC Oceláři Třinec
HC Lasselsberger Plzeň
HC Rabat Kladno
HC Chemopetrol a.s.
HC Bílí Tygři Liberec
Vsetínská hokejová a.s.
HC České Budějovice, s.r.o.

Zarucene nejlepsi, ba vyslovene skvele nazvy skloubene se sponzory jsou Bili Tygri Liberec, Trinecti ocelari a HC Papirovi draci Sumperk (to je BOMBA).

[15] Vložil(a): Pavel Kout [web], 2004-03-03, 21:48 Solo | MuteČtenáři: ---

[14] Že je ty neustálé změny pořad baví - Budějcům beztak nikdo neřekne jinak, než Motor. A Zlín? Ten IMHO mění tak často sponsory, že jenom neustálé revize reklamních předmětů apod. je musí přijít na pěkné peníze...

[16] Vložil(a): pixy [web], 2004-03-03, 21:55 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [14] > Viktore, vždyť tam jasně píšu, že i ty ostatní kluby mají taky bohatší plné názvy. Mě jde o to, jak se to prezentuje v médiích - třeba normální výsledkové tabulky ve zprávách na ČT...

[17] Vložil(a): Roj [web], 2004-03-03, 22:49 Solo | MuteČtenáři: ---

Cerny podle me trochu mlzi. CT nema zadnou povinnost uvadet nazvy klubu podle sponsoru. CT ma primarni povinnost informovat koncesionare. A jestlize koncesionar rozumi nazvu ZLIN lepe, nez nazvu HAME, muze se APK treba (pip), a CT ma POVINNOST rici ZLIN.
Jinak ty nazvy ja ve svem bezvyznamnem platku ignoruju a zatim mi nikdo nevyhrozoval :-)

[18] Vložil(a): px30, 2004-03-03, 23:38 Solo | MuteČtenáři: ---

Já mám pocit, že by to vynucení [9] používání názvů ze strany Synotu a paštikářů mohlo naopak některé sporťáky inspirovat k nějakým zajímvaým kreacím, jako třeba: ,,Pardubice namazaly Hamé 7:1.'' ;-) Nebo se důsledně vyhýbat jménu klubu. Sousloví ,, ... domácí se na zlínském ledě nepředvedli...'' je sice kostrbaté, ale mohlo by být v pohodě.

Co nepochopím je to, jak se tenkrát podařilo Paegasu donutit všechna média k tomu, že používají název T-d*bile Aréna. Je to jenom barák. Otázka je, komu hala patří (to já nevím), ale jestli svazu, tak chápu, že nechtějí mít trable - třeba kvůli právům na hokej. Ale teď už tomu tak říkají všichni, takže je to vlastně jedno :-(

Na druhé straně ovšem stojí sponzor, který pumpuje peníze do sportovního klubu (počítám, že ne málo), a chce za své peníze něco vidět. A tady jde o výsledky pouze díky tomu, že zajišťují přítomnost spoznora v médiích, což se dá nejlépe zajistit přejmenováním klubu... Největší sranda je, že televize, která výsledky přináší z toho (asi - to nevím určitě) nemá ani korunu.

[19] Vložil(a): Viktor Janeba, 2004-03-04, 13:41 Solo | MuteČtenáři: ---

[16] tak to ovsem pardon, ja si to spatne precetl. Psychouzaverka se neptala na dusevni stav :). Ale jak sleduju hokej, tak se mi nezda, ze by zvyraznovali pouze HC Baru... eee... HC Bera.... eee... HC Hame Zlin. Zlata NHL, tam se po sponzorech jmenuji haly a tymy maji inteligentni napadita jmena.

[20] Vložil(a): Patrick Zandl [web], 2004-03-05, 10:57 Solo | MuteČtenáři: ---

Ona je to také otázka práv k vysílání. Pokud česká televize chce vysílat hokej a kupuje práva (a jedná s Teleaxisem), tak ji Teleaxis smluvně zaváže, že bude uvádět jména klubu tak, jak si přejí majitelé klubu a když ne, tak bude vysílat akorát tak kulové. A takhle je to se vším...

[21] Vložil(a): Roj [web], 2004-03-05, 22:34 Solo | MuteČtenáři: ---

[20] Ale netyka se to zpravodajstvi. A Teleaxisu, nybrz BPA. Ale to na poctate veci nic nemeni ;-)

[22] Vložil(a): stare [web], 2004-03-06, 20:01 Solo | MuteČtenáři: ---

Myslim, ze v televizi rikaji "Hame Zlin" a podobne nikoli proto, ze by je k tomu nutila nejaka legislativa ci vyrok soudu (je preci absurdni narizovat mi, abych nekoho nazyval tak, jak si preje byt nazyvan), ale spise proto, ze je to nejak zakotveno ve smlouve s tim, kdo jim prodava ono "pravo prenaset zapasy". Coz je asi hokejovy svaz nebo kdo. Predstavuji si to tak, ze ZLin ma "smlouvu" s hokejovym svazem, kde si vynucuje (tlacen samozrejme sponzorem), aby byl v ramci te ligy (na plakatech, ...) nazyvan "Hame Zlin". Hokejovy svaz pak televizi prodava prava na prenos zapasu z te ligy, ale vynucuje si (tlacen kluby, potazmo jejich sponzory), ze sportovni redaktori budou rikat napr. "Hame Zlin".

Kdyz pak nejaky redaktor nerekne "Hame Zlin", nasere se Hame, zavola do zlinskeho klubu, co to ma znamenat, ti zavolaji na hokejovy svaz, co to ma znamenat, z hokejoveho svazu zavolaji do televize, co to ma znamenat, dame to jinejm, a v televizi reknou tomu redaktorovi "co to ma znamenat, mas padaka".

Jsem naivni?

[23] Vložil(a): Roj [web], 2004-03-06, 21:57 Solo | MuteČtenáři: ---

[22] Naivni nejsi, akorat ten majitel prav na extraligu je BPA, pro jistotu jeste poctvrte: BPA :-)
A ta smlouva je na prime prenosy, pravdepodobne je v tom i zavazek v psanych oficialnich tabulkach a vysledkovych servisech.
Ale zadnou smlouvou nelze zakazat nikomu pouzivani nejakeho obecne srozumitelneho nazvu ve zpravodajstvi. Treba jmena mesta. To by bylo IMHO odporujici zakonu, tudiz neplatne.

[24] Vložil(a): Roj [web], 2004-03-06, 22:06 Solo | MuteČtenáři: ---

A jeste k tomu druhemu octavci [22]:

Hame se nasere, probehne kolotoc telefonatu a na konci rekne, tedy MA RICI Cerny:
- Na to mame pravo.
- Dame to jinejm
- Komu?
- Éeeee.... ehm.... No tak teda dobre.

Protoze jestli Pan manager umi pocitat do peti, vi, ze bez CT2 bude hokeje v TV sotva pulka, to znamena pulka popularity, pulka lidi na zimacich, ctvrtina sponsoru -> ctvrtina dobrych hracu v Cesku zustavsich -> Sestnactina sponsoru -> Sestnactina hracu.... atd....


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]