TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Drahé kuře


[1] Vložil(a): ondra, 2004-04-13, 11:24 Solo | MuteČtenáři: ---

urcite ano !

[2] Vložil(a): noname, 2004-04-13, 12:02 Solo | MuteČtenáři: ---

určitě ano, vesměs to je totiž děláno sponzorsky, účinkující na tom dělali zadarmo atd. Krom toho přínos této akce není 5 mega, ale přes deset, možná i dvacet mega díky související propagaci atd.

[3] Vložil(a): dgx [web], 2004-04-13, 12:52 Solo | MuteČtenáři: ---

urcite ne. Akce stála mnohem víc, ale návratnost se zřejmě předpokládá jinde, než ve slíbených 5mil během přímého přenosu.

[4] Vložil(a): keff, 2004-04-14, 00:37 Solo | MuteČtenáři: ---

[3] Jasně, návratnost se předpokládá v tržbách desek interpretů co v kampani vystupovali, ale jejich nakladetelé to asi dětem nedají...

[5] Vložil(a): bery, 2004-04-14, 09:54 Solo | MuteČtenáři: ---

ja bych veril [2]

[6] Vložil(a): pixy [web], 2004-04-14, 10:22 Solo | MuteČtenáři: ---

Tak vidíte, jak je to nejisté. Jak si jistě většina všimla (jistí nejmenovaní anonymové nikoli), tak tenhle příspěvek jsem psal jako dotaz, protože to opravdu nevím a zajjímalo by mě to. A zdá se, že správnou odpověď zatím neví nikdo...

Je sice pravda, že účinkující na jedné akcio dělali zadarmo, ale byla vyrobena řada souvisejících pořadů, upoutávek a reklam, které se musely natočit, vyrobit a odvysílat; učinkující jsou jen menšina z těch, co se na vysílání show podílejí a nemyslím si, že všichni pracovníci to dělali zadarmo; současně s tím probíhala i mimotelevizní propagace (tištěné letáky, kuřecí plyšáci a figuríny), kterou taky někdo platil; atd. atd. atd. A protože přibližně vím, kolik co v reklamní branži a v televizi stojí, tak si vážně myslím, že to všechno muselo stát víc než zmíněných 5_MKč. Ale nejsem odborník a proto se ptát, jestli to tak je, nebo se pletu...

[7] Vložil(a): Canis Rufus, 2004-04-14, 11:12 Solo | MuteČtenáři: ---

nooo... pred par dny jsem slysel o koncertu v Lucerne, kde budou hral vsichni ucinkujici zadarmo a bude to stat cca 300 kKc (vzhledem k cene vstupenky musi prijit alespon 1200 lidi, aby se pokryly naklady). takze tak uplne zadarmo tyhle akce nejsou.

[8] Vložil(a): JayFinch, 2004-04-14, 11:31 Solo | MuteČtenáři: ---

Muzes se zkusit zeptat treba i primo u kurete.
http://www.pomoztedetem.cz/index.php?cmd=page&type=103
Maji tam dokonce kontaktni telefony.

[9] Vložil(a): Jan Vaněk jr., 2004-04-14, 15:47 Solo | MuteČtenáři: ---

Re [6]: IMHO je vtip v tom, že nějaké pořady, upoutávky a reklamy by "se" musely - za srovnatelnou cenu - natočit, vyrobit a odvysílat tak jako tak, protože to mají v ČT ve standardním popisu práce a schváleném ročním rozpočtu, takže variabilní vícenáklady nebo jak se tomu říká jsou de facto nulové (alespoň pokud je taková akce jen jednou ročně) - že by si televize brala desátek z vybrané částky, to se mi zdá naprosto vyloučené, a že by v tomhle měsíci kvůli kuřeti neměli u Janečků co jíst, taky pochybuju. Tudíž aspoň jednou za čas jsou koncesionářské poplatky použity k nezpochybnitelně dobrému účelu (tedy, nezpochybnitelně jinak než protolibertariánským argumentem, že kdyby stát ty peníze nechal lidem v kapse, mohli by je dát na charitu sami a bez ztrát vlastní spotřebou redistribučního mechanismu by byl výnos větší).

P. S. Tak jsem si uvědomil - prasestřenice z venkova (již nelze z důvodů, které sem nepatří, zklamat) pověřila naši rodinu nákupem trička s kuřetem, zjevně se domnívajíc, že v Praze stačí vykročit z domu a jste obleženi dobročinnými prodejci. Ani v centru jsem ale na žádnou akci nenarazil; nevíte někdo, nedá-li se sehnat snáz než na dobírku na pomoztedetem.cz? Když tak do pošty; díky.

[10] Vložil(a): JAn [web], 2004-04-14, 18:45 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [9]
Letos např. na 25 místech v republice probíhala akce Skautské kuřátko, skauti nabízeli kuřátka vyrobená ze skořápek a vaty.
Konkrétně na Dobříši (8000 obyv.) se prodalo 800 kuřátek a vybralo se cca 13 000 Kč. (cena dobrovolná)
Holt to chce někoho, kdo se do toho obuje a zorganizuje.


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]