TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Změna stylu bez Javascriptu


[1] Vložil(a): radek :: o'oblog [web], 2004-04-13, 14:12 Solo | MuteČtenáři: ---

o podobném řešení jsem psal 2 týdny dozadu:

http://hulan.info/blog/item/pristupna-navigace-webu-pomoci-javascriptu

[2] Vložil(a): Jirka, 2004-04-13, 14:53 Solo | MuteČtenáři: ---

Měl bych jen malou připomínku k tomu Linksu. Uvádíte tam že pokud to jde v něm tak to pak půjde všude i třeba s vysokím kontrastem. To mě ale přijde trochu divné jelikož co vím tak links používá bílý text na čeném pozadí takže nevím jak tam tedy rozpoznáte to že to bude viditelné i při vysokém kontrastu?

Děkuji za osvětlení

[3] Vložil(a): pixy [web], 2004-04-13, 15:12 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [3] > Máte špatné informace. Lynx/Links nepoužívá žádné barvy. Zobrazuje se v textovém režimu a tam záleží jen na jeho nastavení - a to má uživatel nastavené globálně podle potřeby (a neliší se v různých spuštěných programech). Já mám třeba lynx černý na bílém (protože mám takový terminál), ale během okamžiku z něj udělám třeba růžový na bledězeleném...

Ta princip spočívá v něčem jiném - a sice v tom, že ten Lynx zobrazuje stránku nejjednodušším možným způsobem a bude-li zajištěno, že i v nem je stránka použitelná, bude použitelná i při ostatních základních způsobech prezentace. Což už se s takovou jistotou nedá říct, když do akce zapojíte obrázky, styly, skripty, objekty atd.

[4] Vložil(a): wiki [web], 2004-04-13, 15:33 Solo | MuteČtenáři: ---

no postup s tagem noscript je sice logicky, ale bohuzel neni validni (no script musi byt dle specifikace v body a link musi byt v head). a navic ma este jednu blbou neprijemnost. IE zatim ve vsech svych verzich vykonava obsah tagu noscript i pri vypnutem jscriptu. Tomu se neda nez smat.

[5] Vložil(a): Vita, 2004-04-13, 15:40 Solo | MuteČtenáři: ---

[4] uhm ja myslel ze prave to co je v noscript ma provest JEN kdyz je js vyply.

2 pixy: ono hlavne dynamicke menu obsahuje jednu chybu. Zatimco opera ci mozilla pri pouziti ctrl+f (ci odpovidajici alternativy pro prohledavani) prohledava jen viditelny obsah, IE prohledava vse. Takze pokud jste na strance kde ke dynamicke menu a hledas retezec ktery je neviditelny, opera i mozilla zahlasi ze se na strance nevyskytuje kdezto IE poslusne naskroluje tam kde by prvek byl videt kdyby byl viditelny a oznaci ho v tom 'neviditelnem'.

Pokud vam to pripada prilis zmatene, navstivne stranku http://www.ct.cz/infocentrum/investor_relations/ , naskrolujete si uplny spodek stranky a nahledne budete hledat retezec 'voln', IE vas naskroluje nahoru na menu - a vy budete marne patrat po zvyraznene sekvenci 'voln' (ktera se vyskytuje v menu kariera).

[6] Vložil(a): TimJ, 2004-04-13, 15:46 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [5], [4] - a vás to překvapuje? Já už si u IE zvyk na všechno...

[7] Vložil(a): px30, 2004-04-13, 15:55 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [6] - ne nepřekvapuje. Já si nezvykl na IE ;-)

[8] Vložil(a): dgx [web], 2004-04-13, 18:43 Solo | MuteČtenáři: ---

Článek pěkný, dnes dělám weby v podstatě stejně. Jen pár poznámek:

>> Ideálním řešením je proto poskytnout nabídku celou rozbalenou.

V určitých případech je ještě "ideálnější" využít skriptovacích možnosti na straně serveru. Zrovna v uvedeném případě by rozkliknutí menu znamenalo reload stránky, což nelze použít u pop-up okének, ale v jiných případech, proč ne.

[4] uvedený postup sice není validní, ale záměrná / vědomá nevalidita snad vůbec nevadí...

[5] myslíte visibility: hidden? Pro display:none mi vyhledávání funguje korektně.

[9] Vložil(a): ., 2004-04-13, 19:42 Solo | MuteČtenáři: ---

[4] noscript funguje správně ve všech verzích MSIE - teda co znám. Používám ho léta, a vždy naprosto bez problému. Doporučuji nejdříve JS správně vypínat a neplácat :-)
P.S. "Aktivní skriptování"

[10] Vložil(a): Marek Prokop [web], 2004-04-13, 23:40 Solo | MuteČtenáři: ---

Jen drobná poznámka: zapsat do všech stránek celé rozbalené kaskádové menu obvykle nebývá dobrý nápad. Vím, že to tak máme na Dobrém webu, ale zrovna tam to může sloužit jako odstrašující příklad. Jestliže z každé stránky vede odkaz na každou stránku, zcela se stírá navigační hierarchii webu a důsledkem jsou pak např. zhoršené výsledky fulltextového vyhledávání. Má to ale i jiné nevýhody (zbytečně rozsáhlý kód, příliš mnoho odkazů na stránce, atd.). Proto bych preferoval klasické řešení, při kterém roletky menu generuje JavaScript.

Ostatně, filosoficky je to přesně v duchu Pixyho paradigmatu. Udělat web nejprve bez nadstaveb -- tj. jen s jednou úrovní hlavní navigace na každé stránce -- a teprve pak přidat uživatelskou zkratku v podobě rozbalovacího menu.

[11] Vložil(a): Vita, 2004-04-14, 09:21 Solo | MuteČtenáři: ---

[10] Ja bych to resil jinak - na strance http://www.dobryweb.cz/metody/ by bylo v kodu jen menu pro metody ktere by bylo v levem sloupci. Pokud by mel clovek javascript tak by se zbytek menu natahl z javascriptoveho souboru a v tom js souboru by bylo cele menu. Tim zajistim ze clovek ktery ma JS dostane menu, ktere mu zustane v cache a vyhledavac + normalni klient dostane normalni cast.

[12] Vložil(a): pachollini [web], 2004-04-14, 11:32 Solo | MuteČtenáři: ---

Musím říci, že s JS metodou document.write() jsem měl při použití xhtml, content-type application/xml+xhtml v Firefoxu 0.8.0+ problémy, ale nevím přesně, kde byla příčina, protože jsem moc nepátral a udělal to rovnou přes DOM.

[13] Vložil(a): Vita, 2004-04-14, 15:00 Solo | MuteČtenáři: ---

[12] ze by problem s CDATA?

[14] Vložil(a): TimJ, 2004-04-14, 15:47 Solo | MuteČtenáři: ---

[12], [13] - nedávno jsem tohle řešil a nakonec jsem i došel k řešení. A CDATA prostě nepomohly (aspoň ne ve všech prohlížečích). Ale já moc javascriptu a DOM nerozumím (resp. vůbec).

http://interforum.interval.cz/ShowPost.aspx?PostID=8606

sorry za ot

[15] Vložil(a): wiki, 2004-04-14, 20:20 Solo | MuteČtenáři: ---

[9] jasne noscript funguje s textem a ruznyma jinyma tagama, ale vlozim-li tam tag link tak ho provede. :(

[16] Vložil(a): Leo, 2004-04-17, 20:17 Solo | MuteČtenáři: ---

[15] No a neni to spis tim, ze - jak uz tady nekdo psal - <noscript> nema v headu co delat?

[12] Mam matny pocit, ze v XHTML neni mozne pouzit document.write, ale je to zdroj informaci jedna pani povidala...

Jinak obecne - ve specifikaci HTML z w3c org se jasne pise, ze stranka musi byt validni i v pripade kdy bude JavaScript vypnuty (takze treba title nelze generovat JavaScriptem), je to tam jako ukazka.

Leo


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]