TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Šmidra odstřelil Gumídka


[1] Vložil(a): Petr, 2004-04-13, 20:30 Solo | MuteČtenáři: ---

Hurááááá :o)
To to trvalo, ostatně moc toho ve zdravotnictví už asi posr... nejde.
Jsem moc zvědavý, kdo přijde po Gumídkovi. Co nám nový ministr předvede, Kabrňák jeden.

P.

[2] Vložil(a): brm, 2004-04-13, 20:49 Solo | MuteČtenáři: ---

Šmidra by udělal nejlíp kdyby se picnul sám. A vzal s sebou i ostatní.

[3] Vložil(a): markus, 2004-04-14, 07:15 Solo | MuteČtenáři: ---

No slava! Snad uz ty postavy z rise oblud, trpasliku a nestvur vymizi z naseho zivota.

[4] Vložil(a): Vesničan, 2004-04-14, 12:38 Solo | MuteČtenáři: ---

[3] Těšíš se zbytečně.

[5] Vložil(a): TimJ, 2004-04-14, 15:40 Solo | MuteČtenáři: ---

hlavně by se měla odstřelit současná vláda... protože tohle je děs (navíc na druhou stranu ode mě :-))

[6] Vložil(a): Vita, 2004-04-15, 00:36 Solo | MuteČtenáři: ---

No hlavne ze je videt ta 'koncepce' zdravotnictvi kterou CSSD ma. Akorat kazdy ministr jinou. Ale je pravda ze Gumidek byl v porovnani s tim jednim jak nechal v Tatrach umrznout kohosi kdyz byly na bezkach a 'jeste mu vzali i bezky' celkem v pohode ;)

To byl Rubas nebo Strasky nebo kdo, ne?

[7] Vložil(a): Michal Kubeček, 2004-04-15, 11:51 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [6]: pokud mne paměť neklame, Rubáš ani Stráský nebyli z ČSSD.

[8] Vložil(a): noname, 2004-04-19, 18:45 Solo | MuteČtenáři: ---

no já k tomu mám jenom tolik - imho ta "koncepce" zdravotnictví byla samozřejmě špatná, nicméně lepší než současný stav. To že to nemohla alespoň částečně uvést do praxe a začíná se opět na novo a nový ministr nehodlá si ze staré koncepce nic mít znamená ztrátu roku a půl. A protože se tato situace opakuje rok co rok, tak vlastně nebyl žádný ministr, který by mohl cokoliv udělat, i kdyby chtěl, protože než to udělá, tak jde do kytek. A to se netýká jen ČSSD, to byl problém i ODS i svého času té mezivlády po pádu ODS. Samozřejmě že je zdravotnitví v prdeli (přítelkyně je doktorka po šesti letech praxe a atestaci v Motole, tabulková mzda je osmapůl a jen díky prémiím má asi deset čistého, když ještě dělala několik set hodin přesčasů tak měla i osmnáct), ale ačkoliv je imho gumídek kráva, to proč ji vyhodily byly věci, které byly správné, i když nepopulární a proti programu - tedy větší spoluúčast pacientů, platba za předpis atd. Problém tedy nebyl v ní, ale v programu ČSSD, a místo toho aby ČSSD řekla "udělali jsme chybu, musíme to zavést i když jsme původně tvrdili opak, protože jinak to jde do kytek", tak raději budou pokračovat v devastaci zdravotnictví, aby náhodou neztratili voliče od důchodců. Mimochodem - v anglii se platí za každý předpis 5 liber a na každém předpisu musí být jen jeden lék. Tj. cokoliv levnější než 5 liber ani nemá smysl brát na předpis. Stejně tak za "hotelové služby", tj. lůžko a stravu v nemocnici se všude v západním světě platí. U nás se tento systém příliš zneužívá, a tak si babky chodí celý den po doktorech, vyzvedávají léky, berou na předpis za korunu a pak je mění za něco jiného (je to opravdu běžné, sestru mám v lékárně tak mám zprávy z první ruky). Stejně tak v nemocnici je mnoho lidí, kteří se tam jdou třeba v zimě vyspat (bezdomovci), či je tam odkládají místo na záchytku a dokonce v období svátku někteří takto třeba odkládají své prarodiče do nemocnice, aby s nima nemuseli trávit třeba vánoce (je to hnus, ale jen u přítelkyně na klinice se jedná o desítky pokusů každý rok). A poplatky za stravu - lidé protestují proti padesátikoruně za stravu, ale chodí si všichni do bufetu kupovat keksy, pití atd. za v průměru stokorunu denně (výzkum). Takže ačkoliv gumídka nemusím, tohle rozhodnutí špidry je špatné, buď ji tam neměl brát a nebo ji neměl teď vyhazovat.

[9] Vložil(a): Tom [web], 2004-04-20, 15:17 Solo | MuteČtenáři: ---

Souhlas s [8]. Všimněte si, že vlastně žádný ministr zdravotnictví nevydržel déle jak 2 roky. To už začíná dost zavánět. Jestli to náhodou není tak, že pokaždé, když do toho ten daný ministr začne vidět, tak ho nejrůznější lobby, kterým jde o koryto, mediálně sestřelí.

Takže se nebojme, že v nejbližších letech bude nějaká opravdová reforma zdravotnictví. Ten nový ministr to do voleb stoprocentně nestihne.


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]