TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Pár dodatků ke spuštění Wellstyled.com


[1] Vložil(a): Richard [web], 2004-05-31, 11:57 Solo | MuteČtenáři: ---

Myslím že v angličtině lze zcela v klidu používat libozvučné slovo Bohemia

[2] Vložil(a): kubson, 2004-05-31, 12:08 Solo | MuteČtenáři: ---

nebo jeste libozvucnejsi Moravia, ci Silesia, co? GRRR! panacek je predpokladam z Prahy...

[3] Vložil(a): Richard [web], 2004-05-31, 12:11 Solo | MuteČtenáři: ---

Měl jsem za to že se takhle označují souhrnně české země. Nenapadlo mě že i takhle stará slova ještě stále provokují nacionalisty.

[4] Vložil(a): Roman [web], 2004-05-31, 12:27 Solo | MuteČtenáři: ---

Asponze na SK s tym nemame problem.. Slovakia ... Slovak Republic.. ;-)))

[5] Vložil(a): Richard H. [web], 2004-05-31, 12:36 Solo | MuteČtenáři: ---

[3] Nacionalisty?! Dějepis a zeměpis, panáčku, dějepis a zaměpis! Bohemia = Čechy a Čechy+Morava+Slezsko=Česko (nebo Česká Republika, ať se tu nehádáme ještě kvůli tomu...)

[6] Vložil(a): dgx [web], 2004-05-31, 12:50 Solo | MuteČtenáři: ---

Pixy, s tím slovem Czech mě překvapuješ. Czech znamená "český", "čeština", "Čech", ale nikoliv "Česko". To je fakt nesouvisející se žádnými tahanicemi.

O to víc mě překvapuje, že ho ignoruješ Ty, který jinak hlásá dodržování pravidel.

...někdo si mění česko-anglický slovník podle nálady, jiný prohodí pár znaků v ISO-8859-2, ... :-)

[7] Vložil(a): d.f.h [web], 2004-05-31, 13:05 Solo | MuteČtenáři: ---

panove: to, co rikate, vubec nikoho nezajima. vsichni tomu (Czech) rozumime, takze je jakykoliv dalsi rozebirani nepodstatny. ale kdyz vas to bavi... :-)

[8] Vložil(a): noname, 2004-05-31, 13:20 Solo | MuteČtenáři: ---

hmm, Česko komentovat nebudu (a nebo jo, podle mého slovníku by to mělo být Czechia, nebo Czech R., UK také není English). Ale ty komentáře jsou škoda - na jednu stranu to povyšuje daný web na učebnici (či "firemní" web), která je nekomentovatelná a je prostě faktem, na druhou stranu tím autor neskromně naznačuje, že jeho řešení je kompletní, nejlepší a nikdo nemůže přijít na nic, co by bylo nějak užitečné k tématu (což se mi příčí). Kdyby alespoň byl u článku odkaz na diskusi, byl bych spokojen (ovšem zas je fakt, že pro nečechy by to bylo kontraproduktivní, leda by se jim diskuse otevřela tak že by alespoň popisky byly v angličtině). (a k tý dvoujazyčnosti už jsem své řekl v minulé diskusi - kdyby šla vyřešit tak že bude čj i aj zvlášť v odstavcích i bez javy a css, tak je skvělá)

[9] Vložil(a): Moravák, 2004-05-31, 13:21 Solo | MuteČtenáři: ---

Ahoj.
Možná je to mimo, ale měli bychom být korektní. Jako "Moravák" jsem pro rozlišování Česko, Čechy, Morava, Slezsko atd... Skotové také žijí ve Velké Británii a ne v Anglii. Chorvaté nejsou Jugoslávci a dalších příkladů najdeme spoustu. Že jsme si dokázali bez krveprolití rozdělit republiku (pamatujete na ty hádky s pomlčkou, federací a konfederací) a proto tvrdit, že nějaké názvosloví je k ničemu? A důležité je jen v etnicky rozdělených a krvavých oblastech? Jaká krása, že zůstává jen u plamených válek v diskuzích.

[10] Vložil(a): _the_wolf_, 2004-05-31, 13:27 Solo | MuteČtenáři: ---

Tento problem ( http://www.pixy.cz/blog-bloxxy/index.php?comments=1&story_id=1085784213#cmt52 ) zustal...

[11] Vložil(a): Míra, 2004-05-31, 14:14 Solo | MuteČtenáři: ---

Dotaz: mohl by se použivát zkrácený název Czecho, Tcheco ? nebo je na tom vyloženě něco špatného.

[12] Vložil(a): maeror, 2004-05-31, 14:18 Solo | MuteČtenáři: ---

Z toho, že i dříve byly některé příklady English only (byť náležitě okomentované v blogu) usuzuji, že Pixyho stránky navštěvují i anglicky mluvící tvůrci webů, a tudíž je jen na něm, jak oba jazyky do stránek zakomponuje. A když píše, že pro to má dobré důvody, tak mu to budu věřit, a nebudu to apriori odsuzovat. Některé zdejší kritiky se mi zdají býti poněkud samoúčelnými.
Avšak i já mám pižku! Pixy, vždy jsem si myslel, že propaguješ používání CSS mimo jiné i proto, že se může stanovit pořadí stahování / zobrazování jednotlivých částí stránek, aby i uživatel s pomalým připojením mohl začít číst co nejdříve. Tvoje dvojjazyčné zobrazení ale znamená, že se mi napřed natahuje anglická verze, a teprve po jejím KOMPLETNÍM stažení (včetně grafických pozadí atd.) se to přepne do CZ. Nešlo by to udělat tak, aby se skript napřed rozhodl, jakou verzi upřednostní?

[13] Vložil(a): Ghoti, 2004-05-31, 14:45 Solo | MuteČtenáři: ---

Přihodím své dva centy. Angličan, s kterým občas chodím na pivo, říká Česku Czech a fakt mu to nedělá problémy.

[14] Vložil(a): pixy [web], 2004-05-31, 15:01 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [13] > Přesně tak. Já to taky nemám ze své hlavy a fakt nevím, proč složitě vymýšlet něco, co už je dávno vymyšleno samospádem...

A mimochodem - můžeme si za to sami. Kdybychom se deset let nehádali, jak svému státu vlastně budeme zkráceně říkat a dali hned do placu "Czechia", "Czechland" nebo třeba "Czecho" (na tom nesejde), tak se to prostě bude používat. Ale když o nás má svět deset let mluvit a jediný název, který mu dáme k dispozici je "Czech Republic", tak naprosto logicky si to zkrátí sami, a to na "Czech". Jak jinak.

Ostatně vžijte se do jejich situace. Když by právě teď vznikl někde na Středním východě nový stát, třeba "Balchašský sultanát" a oni sami by si ho označovali zjednodušeně jako "Balchutie", tak tomu budou všichni říkat nadosmrti Balchutie. Ale pokud by sami takovou zkratku neposkytli, uděláme si to sami a prostě to bude Balchaš, případně Balchašsko. A prdlačky nás bude zajímat, že se jedná o sjednocený stát Balchašů, Patlašů a Mamlašů a zkrácený název "Balchaš" všechny Patlaše a Matlaše strašně uráží...

My jsme svoji šanci prostě prošvihli. Je skoro zázrak, že až po víc než deseti letech se teprve začíná prosazovat jako normální a už téměř běžně používaný název "Česko" - ale jeho anglickou (německou, francouzskou) podobu už ovlivňovat nemůžeme. Za tu dobu si všichni anglicky (německy, francouzsky) mluvící lidé, kteří s námi měli co do činění, už svůj zkrácený název vytvořili a my už máme zatraceně malou šanci je přemlouvat, aby si to změnili...

[15] Vložil(a): Radek Domín - WebAudit [web], 2004-05-31, 15:31 Solo | MuteČtenáři: ---

Uz chapu pro Pixy nechce na svym novym webu komentare :-)

14:0 - dohady nad czech:debata o novym webu

:-)

[16] Vložil(a): kvezt, 2004-05-31, 15:58 Solo | MuteČtenáři: ---

když už tam teda zůstane to přinejmenším "diskutabilní" přepínání jazyků, tak dej pixy prosímtě pryč ten body background napravo... to je fakt děs - sorry

k RSS:
Proč je rss zdroj řazen jinak než seznam na http://www.wellstyled.com/archive.html ?
A další věc: v rss bylo by dobrý zobrazovat více než 5 článků (nejlépe všechny)

jinak každopádně dobrý zdroj informací :)

[17] Vložil(a): Richard [web], 2004-05-31, 16:22 Solo | MuteČtenáři: ---

[15] Oni taky ty komentáře jsou většinou o ničem.
Faktem je že ty věci který tam píše se v praxi používají většinou malinko jinak, ale pokud má daný webdesignér mozek v hlavě tak pro něj není problém si to upravit.

Ad článek Photo Cards: Možná by nebylo od věci uvést tam poznámku, že MSIE5/Win špatně počítá poloku bloků, pokud je více plovoucích bloků vedle sebe a hack kterým se to dá upravit.
Vím o několika lidech kteří z toho byli dost zoufalí :-)

[18] Vložil(a): TimeLord, 2004-05-31, 17:12 Solo | MuteČtenáři: ---

pixy: ten web je len pre "normalne" pocitace? Alebo by mal byt aj pre ine (napr. to moje nestatsne PDA) ? :-) Citavam si Tvoj web kdekolvek mam cas cez PDA+GPRS a ten novy web so svojim prepinanim jazykov mi naozaj robi problemy. Nekritizujem Ta za to, nebuzerujem, len Ti oznamujem, ze inde ako PC/Apple je to velmi nestastne citatelne. Tvrdis, ze nemas rad databazy. OK, akceptujem, ale ak by si to mal v databaze, tak by mozno nebol problem generovat aj stranky v style http://www.wellstyled.com/text/ kde by ten jazyk bol rozdeleny trosku "ludskejsie".

[19] Vložil(a): TimeLord, 2004-05-31, 17:14 Solo | MuteČtenáři: ---

Ak to uz niekto spomenul, tak sa ospravedlnujem, ale na uvodnej stranke {ws} mam pod IE6/XP pri 1024x768 horizontalny scrollbar nech to resizujem ako len chcem.

[20] Vložil(a): Jan Bednařík (QAX), 2004-05-31, 17:32 Solo | MuteČtenáři: ---

[14] "Za tu dobu si všichni anglicky (německy, francouzsky) mluvící lidé, kteří s námi měli co do činění, už svůj zkrácený název vytvořili...", ale není to TVOJE zkomolenina Czech, ale je to Czechia (podobně jako Russia, Australia, Bolivia, Croatia, ...). To že jsi v angličtině samouk tě neomlouvá za tak zjevnou chybu, na kterou tě upozornila spousta lidí. Můžeš být rád, že cizinci vůbec vědí, že existuje nějaká "Czech Republic" nebo "Czechia" a že dokonce ví, jak se to správně píše, tak je zcela zbytečně nemať svou tvrdohlavostí.

[21] Vložil(a): Petr Souček, 2004-05-31, 18:11 Solo | MuteČtenáři: ---

http://www.czechia.org/

Czechia is the official one-word name of the Czech Republic. In 1993 the Ministry of Foreign Affairs of the Czech Republic in its memorandum to all Czech embassies and diplomatic missions recommended to use the full name "Czech Republic" only in official documents and titles of official institutions. In all other cases, the one-word name Czechia should be preferred.

I když ta stránka je dost podivná...

Ať si každý používá co chce...

[22] Vložil(a): adam [web], 2004-05-31, 18:16 Solo | MuteČtenáři: ---

děkujeme!!:) za wellstyled.com

[23] Vložil(a): dusoft [web], 2004-05-31, 18:51 Solo | MuteČtenáři: ---

wellstyled je dobry web, aj ked velmi originalne rieseny (prepinanie jazykov). budem navstevovat.

[24] Vložil(a): dgx [web], 2004-05-31, 18:57 Solo | MuteČtenáři: ---

[14]

>> "Balchašský sultanát" ... pokud by sami takovou zkratku neposkytli, uděláme si to sami a prostě to bude Balchaš, případně Balchašsko.

... to beru. Ale určitě ne "Balchašský". Proč tedy zkracuješ Česká Republika (Czech Republic) na Česká (Czech)?

[25] Vložil(a): Libor Kučera, 2004-05-31, 21:19 Solo | MuteČtenáři: ---

Nedá se nic dělat, já to prostě nechápu. Proč se zaobíráme tématem typu anglická verze názvu Česka (či jinojazyčká) a ne podstatou věci, čili použitelností webových technologií. Pixy, díky za Tvé počiny. Libor

[26] Vložil(a): Roj [web], 2004-05-31, 22:09 Solo | MuteČtenáři: ---

Pac kdyz Pixy napise CZECH, je to neco jako kdyz Buh napise CZECH. A o slove bozim se vedou disputace uz tisice let. My verici tohle moc dobre vime :-)

[27] Vložil(a): Urbi [web], 2004-05-31, 22:24 Solo | MuteČtenáři: ---

[25] Jenze o tom to proste je. Pixy prisel s necim novym (aspon ja jsem se s timhle typem prepinani jazyku zatim nesetkal) a vyvolalo to jazykovou diskuzi :-)

Osobne taky pouzivam Czech, prijde me to srozumitelne, kratke a vystizne. Nic na tom nemeni to, ze to neni oficialni nazev (viz [21]).

Jinak podle ostatnich statu by to (mozna) melo byt Czechland (Finland, Scotland, ...)

[28] Vložil(a): dgx [web], 2004-05-31, 22:28 Solo | MuteČtenáři: ---

[26] přesně :-)

[29] Vložil(a): pixy [web], 2004-05-31, 22:48 Solo | MuteČtenáři: ---

Jo jo, já holt moc dobře vím, proč jsem tam nedal žádné komentáře (a i jakýkoli jiný kontakt je dostatečně vzdálen, aby ho případný pisatel musel CHTÍT opravdu najít...). Jak to vidím, tak nic lepšího než chybějící komentáře mě skutečně potkat nemohlo...

[30] Vložil(a): Hellish, 2004-05-31, 23:25 Solo | MuteČtenáři: ---

Mohl bys Pixy alespoň stručně napsat výhody dvojího jazyka na stránce. Ne kvůli tomu abych mohl s tebou polemizovat. Svůj názor jsem už napsal. Jen mě vážně zajímají ty dobré důvody, protože já vážně nemůžu přijít ani na jeden.
Díky

[31] Vložil(a): Radek [web], 2004-05-31, 23:26 Solo | MuteČtenáři: ---

-- nečetl jsem předchozí --
jako první mne zarazilo, že Pixi, jakožto pro mne velký propagátor hezké a správé češtiny jako jazyka a její milovník, nechce si svou roli ponechat i v označení České republiky. Nedávno jsme v TV viděl vystoupení jakéhosi geografa z univerzity a říkal, že je pro nás velmi nevýhodné mít nejasno ohledně označení a že by již bylo vhodné kanonizovat Česko a Czechia. Pixi by mohl pomoci. Prostě tak.

Sám bych uvítal zmenšení základního písma na wellstyled.com. byť mám v Opeře zmenšení písma na dosah prstu, nudí mne to. Velké písmo mi v tomto případě přijde jako nevhodně aplikovaná exponovaná snaha o přístupost. Můj názor: zmenšit písmo a bude to ještě hezčí.

Když v Opeře měním velikost písma, mění se i obrázky v záhlaví stránky (a vypadají samosebou podivně - rozostřeně).

Líbí se mi to.

[32] Vložil(a): Petr, 2004-05-31, 23:29 Solo | MuteČtenáři: ---

Čau Pixy,

utkvěla mě v hlavě myšlenka, že bys mohl rozšířit svoje nové stránky i o své aplikace na míchání barev. Bylo by geniální rozšíření stránek. Tak to zkus promyslet.

[33] Vložil(a): pixy [web], 2004-05-31, 23:37 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [32] > To rozhodně plánuju.

ad [31] > Do nějakých oficiálních kanonizací názvů nemá nějaký Staníček, kterýho zná tři apůl lidí, co kecat. --- Velikost písma neurčuju, je tam takové, jaké má kdo nastavené v prohlížeči jako základní. Já bych třeba snesl ještě o fousek větší - když sedím deset a víc hodin u kompu, oči jsou dost unavené a 10px blechy číst odmítám (naštěstí nemám připitomělý browser, který mi odmítne kdejaký text zvětšit).

ad [30] > Ne. To opravdu nehodlám komentovat, protože u prostého konstatování by nezůstalo a byl by to jasný impuls k brutální flamewar (jak jinak). Sorry - ty důvody si nechám pro sebe. Některé jsou velmi subtilní, ale pro mě důležité, na to, abych to v téhle krví zbrocené aréně ventiloval. Děkuji za pochopení.

[34] Vložil(a): Arthur Dent [web], 2004-06-01, 00:37 Solo | MuteČtenáři: ---

[29] Rozumné... A to nevím, jestlis čet poslední návrh Ministerstva informatiky, který říká, že "za obsah příspěvků v diskusích na stránkách odpovídá majitel stránky". Pokud to projde, bude spousta serverů své "komentáře" přepisovat na moderovanou diskusi. :)

Ale nevím, mám to z druhé ruky... Pokusím se vyštrachat cosi víc.

[35] Vložil(a): Roj [web], 2004-06-01, 00:50 Solo | MuteČtenáři: ---

Ja si zas myslim, ze zrusit komentare zde by byla zhova... tedy nerozum :-)

Z duvodu uvedu ty dva nejmene subtilni:
1) umreli bychom bez nich
2) umrel by i Pixy, jen si to zatim nepripousti.

Proste jaxem postupne leze cim dal vic lidi, zhorsuje se to. To se stava zakonite. To je dan ze slavy :-)
 Ale slava je ta nejvetsi motivace, slava je droga.

Porad je to tady dost dobry na to, aby to stalo za to cist.

[36] Vložil(a): Kvetos [web], 2004-06-01, 08:23 Solo | MuteČtenáři: ---

Určitě děláš dobře - tedy ještě k těm jazykovým mutacím, že to tak zůstane na Wellstyled.com! Je to osobité tvým stránkám, jak jsem již psal v ohlasech zde.
No - ;-) u diskuze se mi ale nelíbí, že <b>mažeš příspěvky</b> a přizpůsobuješ se tudíž připravovanému anomálnímu zákonu ministerstva! To myslím nemá nic společného s posláním svobodného internetu! Zamysli se nad tím. A zrušit zde komentáře? Pokud se tak rozhodneš, nemůže nikdo nic namítat. Byla by to však ŠKODA!
Jinak já se přikláním k "Czech"!! Je to i pro svět identické, aspoň se domnívám.

[37] Vložil(a): pixy [web], 2004-06-01, 09:59 Solo | MuteČtenáři: ---

Já mažu příspěvky? A kde proboha? Já jsem zatím na tomhle blogu smazal dva ... no řekněme tomu "příspěvky" ... ale příspěvky to nebyly. V jednom případě šlo o zcela nesouvisející vulgární bláboly nějakého zmateného rozoumku, v druhém případě o portugalsky psaný sprostý text. Vždy ale nechám příspěvek na místě, jen oznámím, že jeho text byl smazán. Ale že bych mazal nějaké příspěvky v diskusích, to bych si opravdu vyprošoval...

Ovšem pokud některý z těch vulgárních výlevů máš na svědomí ty sám, tak se holt s takovýmhle razantním postupem budeš muset smířit. S magory se nediskutuje, magoři se musí opatrně zneškodňovat a následně o ně (nejlépe ústavně) pečovat.

[38] Vložil(a): JAn [web], 2004-06-01, 10:27 Solo | MuteČtenáři: ---

No, mozna by sly udelat komentarevi Sova v siti - mai adminovi a ten pripadne prispevek vystavi :-)

[39] Vložil(a): Vita/Marabu, 2004-06-01, 10:33 Solo | MuteČtenáři: ---

[36] Vojin Kefalin, a co vy si predstavujete pod takovym vyrazem 'anomalni zakon'?

[40] Vložil(a): Petr Kadlec [web], 2004-06-01, 11:57 Solo | MuteČtenáři: ---

Nebylo by lepší, kdyby ty RSS feedy odkazovaly na "Jenom česky", resp. "English-only" verze článků? Nebo popř. přidat takové verze těch feedů. A možná bych zvážil i možnost neskrývat ty odkazy v záhlaví ani při zapnutém Javascriptu.

A neodpustím si poznámku o Czech: Jsem všema deseti pro krátký název. Jenže Czech je prostě adjektivum (nebo obyvatel), stejně jako třeba neříkáme Estonsku "Estonian", ale "Estonia", trebaze to byla "Estonian Sov. Soc. Rep.". Takze Czechia (prip. neco jako Czechland). A "nacionalni" debaty jsou tady uplne mimo, ty by se tykaly onoho Bohemia.

[41] Vložil(a): llook [web], 2004-06-01, 12:09 Solo | MuteČtenáři: ---

[18] - i to se dá řešit bez databáze. Stačilo by prostě strojově vyhodit všechny elementy s třídou "english" a "english-only".
Logicky se k tomu nabízí XSLT, ale šlo by to jednoduše třeba i v PHP.

btw já taky moc nemusím databáze tam kde nejsou potřeba(i proto používám Bloxxy).

[42] Vložil(a): llook [web], 2004-06-01, 12:24 Solo | MuteČtenáři: ---

[10] - O 7.50 W2K to samý.
Řekl bych, že tohle prostě v Opeře dělá písmo "Trebuchet MS". Když poupravím styl a nechám jenom sans-serif, tak to je OK.

[18][41] - http://www.wellstyled.com/singlelang.php?lang=cs

[43] Vložil(a): pixy [web], 2004-06-01, 12:46 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [40] > Ne. I když můžu uznat argument, že se to blbě čte tomu, kdo nemá to přepínání jazyků, tak tomu, kdo ho má to prostě nabízet nehodlám. --- Czech je adjektivum a obyvatel a taky jazyk. Proč by to nemohl být ještě stát, když "Czechia" stejně nikdo nepoužívá, fakt nevim. Kdyby to bylo Czechish nebo Czechian tak ani nemuknu - ale Czech nemá žádnou zavádějící koncovku (jako třeba English, Polish, Russian, Italian), což je sice méně časté - ale ne zcela ojedinělé. Třeba "Portugal" je to samé (země, jazyk, příslušník, adjektivum). A třeba pro Švýcarsko se taky používá ("nesprávně") Swiss, i když to znamená jazyk, adjektivum a příslušníka, a stát je Switzerland, Schweiz, Suisse nebo Svizzera. Ale komu to trhá žíly. Každý ví, co je Swiss a kde leží. Já prostě nevidím JEDINÝ důvod, proč nepoužívat "Czech", když s tím začali sami cizinci.

ad [41] > Ano, viz [42].

[44] Vložil(a): vojto, 2004-06-01, 16:13 Solo | MuteČtenáři: ---

poculi ste slovo panovo...

[45] Vložil(a): Bohumír Bednařík, 2004-06-01, 16:47 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [42] Nefunguje tam správně stylování. Například u článků nejsou stejně označeny skupiny jako když je to dvojjazyčně. Alespoň ne v MSIE 6.0 na Win2K.

[46] Vložil(a): Bohumír Bednařík, 2004-06-01, 16:51 Solo | MuteČtenáři: ---

A v Opeře 7.50 taky ne.

[47] Vložil(a): pixy [web], 2004-06-01, 17:30 Solo | MuteČtenáři: ---

Usnadním vám to: a nikde jinde taky ne.

[48] Vložil(a): Bohumír Bednařík, 2004-06-01, 17:43 Solo | MuteČtenáři: ---

V tom případě se nabízí otázka proč to nevypadá v obou verzích stejně? Podle mě ten styl té dvojjazyčné je o kousek lepší (podbarvení těch skupin zlepšuje orientaci - líp se to čte). Ale možná je to tak schválně. Jen se ptám.

[49] Vložil(a): pixy [web], 2004-06-01, 18:00 Solo | MuteČtenáři: ---

Ano, dvojjazyčná verze je lepší schválně.

[50] Vložil(a): Bohumír Bednařík, 2004-06-01, 18:24 Solo | MuteČtenáři: ---

Aha, tak to jo. Abych řekl pravdu, tak já stejně používám tu dvojjazyčnou. JavaScript mám zapnutý, takže se mi to přepne stejně do češtiny a navíc to vypadá líp.

[51] Vložil(a): Michal, 2004-06-01, 22:54 Solo | MuteČtenáři: ---

Já navrhuji, aby se v angličtině naše země jmenovala jinak než v češtině. A to tak, aby se v názvu objevilo něco, čím je náš národ známý. Např. Hockeyland nebo Puckland či Beerland. ;-)

[52] Vložil(a): test, 2004-06-02, 10:40 Solo | MuteČtenáři: ---

Nevim, jestli neni uz pozde, ale web mi obcas padne pri zmene jazykove verze. Mam WinNT 4.0, MSIE 5.50.4807.2300.
Prepinani mezi jazyky funguje na strankach normalne, krome stranek s priklady. Kdykoliv chci prepnout, IE se zhrouti, zobrazi zpravu o odeslani chyby a po potvrzeni, ze nechci odeslat skoci na domovskou stranku :(. Zajimave, ze to dela jen na strankach s priklady. Jeste prehled s priklady funguje normalne, ale jakmile kliknu na konkretni priklad a v nem se pokusim zmenit jazyk, okamzite spadne :(.

[53] Vložil(a): Camus [web], 2004-06-02, 13:52 Solo | MuteČtenáři: ---

Zda se mi tu málo komentářů ;-) , takže přidávám i svůj: Web wellstyled.com se mi hrubě líbí včetně zajímavé fíčurky s přepínáním jazyků - gratuluji Pixy, Czech jako anglické označení Česka se mi zase nelíbí. V nějaké oficiálním textu na netu jsem zachytil, že správný anglický kratší název by měl znít Czechia. Sám ho již dobře 3 roky venku používám a na problém jsem nenarazil. Vlastně narazil, ale u lidí, kteří neměli páru ani o České republice. Czechia mi přijde logické, stejně jako v němčině Tschechien. Czech mi přijde vzhledem k šíři významů matoucí. That's all folks...

[54] Vložil(a): noname, 2004-06-02, 20:30 Solo | MuteČtenáři: ---

Pixy - vrátím se k tématu diskuse - já si přesto myslím, že by i na webu wellstyled diskuse být měla, ovšem MODEROVANÁ. Tím vyřešíš problém viz tato diskuse, odfiltruješ předem i případné jindy smysluplné příspěvky na téma chybička v textu (které opravíš) a povolíš jen opravdu smysluplnou diskusi k tématu. Webdesign není imho exaktní věda, kde by byla jediná správná odpověd a řešení, a právě diskuse by měly ukazovat i tyto jiné pohledy na věc. Jiná možnost by byla neustále aktualizovat články podle příspěvků, které by se nepublikovaly, je to lepší pakliže se objeví nějaké zajímavé doplnění či nový lepší způsob, ale zase tohle mnohým nevyhovuje a tak raději nic nenapíšou.

[55] Vložil(a): pixy [web], 2004-06-02, 22:13 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [54] > OK, to beru - v zásadě s tím souhlasím. Naprogramuješ mi něco na správu moderovaných diskusí v PHP?

[56] Vložil(a): noname, 2004-06-03, 12:05 Solo | MuteČtenáři: ---

ne Pixy, nenaprogramuji. A ani netvrdím, že to tam hned teď musíš doprogramovávat ty (i když určitě v php existují určitě už nějaké předpřipravené šablony), jenom polemizuji s posledním slovem věty "Komentáře tam nejsou a nebudou". Když by zněla "Komentáře tam nejsou a zatím nebudou ale až si najdu čas tak je tam dám (moderované)" či tak nějak, tak bych byl naprosto spokojen ;-)
Můžeš také využít třeba
Nicméně ten web neděláš pro mě, na mé spokojenosti v podstatě moc nezáleží, tudíž dělej co uznáš za vhodné

[57] Vložil(a): noname, 2004-06-03, 12:07 Solo | MuteČtenáři: ---

ježiš nedopověděl jsem předposlední větu - myslel jsem že kdyby třeba implementoval Nucleus, tak tam afaik moderované diskuse jsou, svůj vzhled by sis tam mohl dávat taky atd.

[58] Vložil(a): pixy [web], 2004-06-03, 12:26 Solo | MuteČtenáři: ---

Žádné databáze, žádné monstr řešení. Obávám se, že si to budu muset napsat sám (anebo najít externí diskusní server, kam to budu směrovat). Pak ať jsou spánembohem třeba i nemoderované.

Ale spíš by musely být v angličtině...

[59] Vložil(a): llook [web], 2004-06-03, 12:53 Solo | MuteČtenáři: ---

Je to dobrá učebnice webdesignové angličtiny! Podle mě jeden z nejlepších způsobů studia cizícho jazyka je přesně tohle: zajímavý cizojazyčný text a vedle něj pro kontrolu český překlad.
To jen tak co mě napadlo jako jeden z kladů dvojjazyčnosti.

[60] Vložil(a): adam, 2004-06-03, 13:21 Solo | MuteČtenáři: ---

[43] Portugal znamená anglicky pouze Portugalsko. Portugalec, Portugalština a portugalský se řekne Portuguese.

[61] Vložil(a): pixy [web], 2004-06-03, 16:08 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [60] > Oooops. :-X

Díky. Mea culpa.

{:-   |

[62] Vložil(a): jen tak, 2004-06-03, 18:27 Solo | MuteČtenáři: ---

Obrázky s popiskami - spise Obrázky s popisky

[63] Vložil(a): dgx [web], 2004-06-04, 09:49 Solo | MuteČtenáři: ---

Pixy, web byl přijat perfektně.

Všechny diskuze se totiž odehrávají jen okolo Czech. A pokud jde o přepínání jazyků, dopustil ses toho zločinu, že jsi malinko předběhl dobu. A to se nepromíjí :-)

[64] Vložil(a): Gaijin, 2004-06-04, 14:36 Solo | MuteČtenáři: ---

Japonci si s tím hlavu nelámou, po separaci Slovenska nám jednoduše říkají tím zbytkem Čeko a už jsem viděl plakát Czecho beer

[65] Vložil(a): kuskus, 2004-06-04, 20:59 Solo | MuteČtenáři: ---

[10] [42] teď se s těmi zpotvořenými znaky v Opeře potýkám - ze všech možných písem to hapruje v "Trebuchet MS" a v "Courier".

Courier se dá napravit lehce - stačí za něj ještě dopsat "New" a vše je v pořádku. No a Trebuchet si asi budu muset v tvorbě zakázat :-/

[66] Vložil(a): Vita/Marabu, 2004-06-05, 10:27 Solo | MuteČtenáři: ---

Pri pohledu na hadky ve stylu je lepsi czech, bohemia, tcheko a podobnych marne premyslim proc tam neni proste napsane "česky". Pokud to nekdo chce cist prave česky, pak nejspis česky i umí, ne? Nebo musi vedet ze czech=česky? Anglicanum prece taky nepiseme pri vyberu jazyka 'anglicky'.

Drzel bych se nazvu v jazyce v kterem preklad je - tomu totiz osoba jez to chce CIST rozumi nejlip.

[67] Vložil(a): garlic [web], 2004-06-05, 23:51 Solo | MuteČtenáři: ---

Ahoj. web je supr. jen tak dál. tvá kniha mi pomohla v začátcích s CSS a stále se podle ní učím. nechystáš nějakou další?

[68] Vložil(a): Petr Weida [web], 2004-06-06, 09:24 Solo | MuteČtenáři: ---

[67] AFAIK chystá, už se také těším!

[69] Vložil(a): brn, 2004-06-15, 23:23 Solo | MuteČtenáři: ---

Nevim jestli to necemu pomuze, nevim jestli to tu uz nebylo a v podstate to nic neznamena, ale kazdopadne ve Wikipedii se pise:

The Czech Ministry of Foreign Affairs in 1993 announced that the name Czechia [1] (http://www.p.lodz.pl/I35/personal/jw37/EUROPE/cesko2.htm), [2] (http://www.p.lodz.pl/I35/personal/jw37/EUROPE/cesko1.htm) is to be used in all situations other than formal official documents and the full names of government institutions, but this has not caught on in English usage.

[70] Vložil(a): order viagra, 2005-07-20, 00:39 Solo | MuteČtenáři: ---

Příspěvek z IP 212.39.169.30 byl označen jako spam a smazán administrátorem.

[71] Vložil(a): buy viagra, 2005-07-20, 00:50 Solo | MuteČtenáři: ---

Příspěvek z IP 195.70.2.222 byl označen jako spam a smazán administrátorem.

[72] Vložil(a): Joe Fuentes, 2005-07-23, 04:45 Solo | MuteČtenáři: ---

Příspěvek z IP 200.234.201.33 byl označen jako spam a smazán administrátorem.

--- KONEC KOMENTÁŘŮ ---


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]