TOPlist

Pixylophone - komentáře

Komentáře (od nejstarších po nejnovější)

Komentáře k příspěvku Pravidla pro tvorbu přístupného webu


[1] Vložil(a): Petr [web], 2004-08-02, 14:40 Solo | MuteČtenáři: ---

Hmm, rikal jsem si - ma to 300 kilo, na zacatku i naznak rozumneho formatovani, to asi prece jen chtelo PDF. Pak kouknu na pocet stranek a ono 13, slovy TRINACT stranek. Tak to je fakt des :-(

Mimochodem, jak na to koukam tak tam mohli aspon napsat kdo to vlastne napsal. Zadny normalni 'podpis autora' tam neni, jen mala zminka na 3 strance. Pritom kdyz uz nahodou neco pro ministerstvo napise nekdo kdo veci rozumi tak bych povazoval za dobre na to upozornit.

[2] Vložil(a): maeror, 2004-08-02, 14:43 Solo | MuteČtenáři: ---

Ano, ano, bohužel i takto se projevuje u nás duch úřední, který živ je z TVORBY nařízení, vyhlášek a zákonů PRO NÁS, ubohý prostý lid... Praktičností či využitím se nezabývá (natož aby sám se řídil svými výpotky), protože je naprosto odtržen a duchem mimo veškerenstvo. Podobné věci u nás netvoří se lidu ku prospěchu a službě, leč stávají se nástrojem pronásledování, pokutování, pranýřování a všelijakých jiných ústrků, neb od toho přec jsou zde úředníci a zákonodárci. Ach, běda nám... :-(

[3] Vložil(a): noname, 2004-08-02, 14:50 Solo | MuteČtenáři: ---

znamená to jen jediné. Jakékoliv nařízení MUSÍ obsahovat represivní opatření v případě nedodržení tohoto nařízení. Bez toho toto nařízení prostě nemá smysl.
Jestliže tedy toto nařízení obsahuje trest za nedodržení, potom exemplární potrestání viníka bude tím nejlepším úvodem pro toto nařízení.
Jestliže toto nařízení žádné důsledky pro porušitele nemá, potom vám mohu ze svých zkušeností z podobné činnosti říct, že všechno co jste udělali je naprosto k ničemu.
Osobně jsem se z toho již poučil, a mám-li něco podobného dělat, je otázka vymahatelnosti tím zcela základním a bez jejího vyřešení prostě nemám zájem ztrácet čas.

[4] Vložil(a): pixy [web], 2004-08-02, 15:13 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [3] > Jen pro pořádek, aby bylo jasno. Tato Pravidla zatím nemají žádnou právní platnost - ale pokud vše dopadne tak, jak má, tak by se měla stát součástí prováděcí vyhlášky k novele Zákona 365/2000 Sb., a tím by jejich platnost a vymahatelnost byla de facto i de iure ze zákona.

[5] Vložil(a): David Špinar [web], 2004-08-02, 15:25 Solo | MuteČtenáři: ---

Jojo, je to peklo. Tohle fakt nezvládli.

[6] Vložil(a): t3x [web], 2004-08-02, 16:13 Solo | MuteČtenáři: ---

nevim, ja se na to divam z pozitivni stranky, ze se aspon neco deje a treba to pripeje k "lepsim" webum. Timto ale nevyvracim myslenky a pripominky vsech zucastenych, jen mi prijde ze vsichni nadavame(te) na to jak jsou weby spatne, kod priserny, zaklady nedodrzeny atd, ale tohle by mohl byt krok kupredu...zpatky ni krok :)

[7] Vložil(a): =M= [web], 2004-08-02, 16:35 Solo | MuteČtenáři: ---

To PDF je bezbariérové, tak o co go? :-)
Proč nedáš SONSu odkaz?

[8] Vložil(a): Arthur Dent, 2004-08-02, 16:36 Solo | MuteČtenáři: ---

Aniž bych se chtěl nějak zastávat ouřednictva, musím napsat svou zkušenost z podobné instituce...

Úředník by nejraději nacpal na web všechno ve WORDu nebo v EXCELu (Excel je totiž, pokud to nevíte, univerzální program, sloužící na kreslení grafů, psaní textů, dělání hlavičkových papírů, psaní cedulek na dveře atd.) Vysvětlovat ouřadovi "PROČ NE .DOC" je někdy možné, někdy zhola nemožné, proto je nejlépe natvrdo říct: "Vše na web musí jít v PDF". Ouřada své .doc a .xls na pdf převést zvládne (nebo mu to místní informatik převede) a je to alespoň nějaký čitelný formát. (Přál bych vám, či spíše nepřál, hodinový rozhovor s úředníkem, který si usmyslel, že materiál o využití dotací musí jít na web jako Powerpoint prezentace!)

Převádět na HTML je sice idea krásná, ale - kdo to bude dělat? Ouřad chrlí desítky nařízení a ze zákona musí být všechno na webu a navíc RYCHLE. Pokud si představujete, že ministerstvo informatiky má k dispozici několik lidí, co umí dělat web popř. co by si dali práci s opisováním všech směrnic, nařízení, vyhlášek a metodických pokynů do (validního) HTML, tak jste na omylu.

MICR má tak akorát lidi, kteří objíždějí další instituce a kontrolují plnění Metodického nařízení, tedy např. to, že úřad někde na web vystaví informace o tom, jaký software používá. :)

Úřad vyplodí Dokument, potřebuje ho dát na web a pro ten účel slouží nějaký redakční systém, kam ouřada zadá název souboru a nějaký popis k tomu. V tom případě je striktní vyžadování PDF myslím jediné rozumné řešení. Pokud úřad nemá redakční systém, ale osobu, co se o ten web stará, tak je to totéž - kdyby dotyčná osoba měla převádět stostránkové Nařízení o provádění zabezpečení do HTML, tak jí hrábne...

[9] Vložil(a): Martin Kopta [web], 2004-08-02, 16:48 Solo | MuteČtenáři: ---

Můžu se zeptat, se kterým pravidlem je zveřejnění toho dokumentu v PDF v rozporu? Pravidlo 31 IMHO MIČR neporušuje, protože se před odkazem píše "ke stažení". S pravidlem číslo 17 to není v rozporu, protože to nejsou informace zveřejněné na základě zákona.

Jsi možná více tvrdý, než vyžaduješ, Petře.

[10] Vložil(a): pixy [web], 2004-08-02, 16:50 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [7] > protože se mi nechtěla hledat adresa SONS a z hlavy ji neznám. Ale asi to kvůli tobě udělám.

ad [8] > Přesně tak Arthure, je vidět, že jsi v obraze. A to ještě při tvrobě těch Pravidel padaly mnohem drastičtější a razantnější příklady a argumenty - přece jen David Špinar a spol. mají dost zkušeností právě z té ouřednické praxe - takže hlavně krotili oni mě. Být to jen na mě, tak jsou Pravidla ještě podstatně přísnější... :)

A co se týče těch redakčních systémů, tady padne spousta másla na hlavu třeba Macronu, který se bude muset nad spoustou věcí zamyslet (a dokonce už to i dělá), protože o weby státní správy se hodně snaží a publikaci jejich dat zajišťuje často jejich CMS. A to se ještě do těch Pravidel nedostal striktní požadavek na to, aby redakční systém nedovoloval Pravidla porušovat (ale to možná ještě přijde a není vyloučeno, že dojde i na nějakou tu certifikaci softwaru z pohledu dodržování příslušného zákona)...

A jen pro zajímavost - diskuse na tohle téma paralelně bují i u Pooha: http://www.pooh.cz/pooh/o.asp?ar=2010301&a=z

[11] Vložil(a): Martin Kopta [web], 2004-08-02, 16:51 Solo | MuteČtenáři: ---

Jo, Arthure, v tom s tebou souhlasím. Navíc ten Word je dobře čitelný ve čtečkách, nebo se aspoň dá snadno přeuložit jako text, ale spousty programů pro převod do PDF (například GhostScript) převádí písmo na křivky, takže je to ve výsledku horší varianta. To PDF z webu MIČR moje čtečka zvládá obstojně.

[12] Vložil(a): pixy [web], 2004-08-02, 17:02 Solo | MuteČtenáři: ---

Smazáno, chyba

[13] Vložil(a): pixy [web], 2004-08-02, 17:03 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [9] > Když už chceš bý striktní puntíčkář, tak není dodrženo toto:

> ... Takový odkaz je doplněn sdělením o typu a velikosti cílového souboru.

, protože tam chybí sdělení o typu souboru (a o ničem jiné jsem taky nemluvil).

Ale hlavně tady nejde ani tak o porušení litery, ale ducha. Ta pravidla se snaží o něco, co jejich zveřejnění dokáže rozmetat jak průvan domeček z karet. Z mnoha důvodů to nešlo nařídit a nemohlo to tam být napřímo, ale aspoň mezi řádky se snad dá vyčíst, že jak jen to je možné, mělo by všechno na webu být publikováno jako text přímo ve stránce - a pak už se řeší jen ty výjimky, kdy to z nějakého důvodu nejde. Publikovat tato Pravidla jako text přímo ve stránce by bylo snadné (a těžko už si představit, co by ještě mohlo být snadnější) - a přesto i ona jsou publikována jako PDF. Opravdu zářný příklad. :(

[14] Vložil(a): pavel, 2004-08-02, 17:20 Solo | MuteČtenáři: ---

Bohuzel ve statni sprave je nutne mit veskere dokumenty ke stazeni a nejlepe ve volnem formatu, ktery uzivatele nenuti nic komercniho instalovat. PDF to splnuje. Ja mam rad PDF. Je to citelnejsi, pohodlnejsi a hlavne prenositelnejsi nez HTML nebo jine formaty (DOC :), RTF...)

[15] Vložil(a): Martin Kopta [web], 2004-08-02, 17:24 Solo | MuteČtenáři: ---

Typ je "ke stažení" a velikost je v závorce. :-)

Když děláš pravidla, která se mají stát součástí českého právního řádu, tak přeci musíš počítat s tím, že ti na ducha každej bude kašlat. To PDFko je náhodou dobrý. Dá se to rozhodně líp tisknout než HTML a plaintext a je udělaný tak, že i při čtení na obrazovce skvěle fungují záložky. Jedinou výtku mám, totiž, že nefungují ty čtyři odkazy v textu, ale to vem čert, hlavně, že tam jsou.

Rozumím, o co ti jde, ale když to nemáš v pravidlech, těžko to můžeš po někom vyžadovat.

[16] Vložil(a): Arthur Dent, 2004-08-02, 17:32 Solo | MuteČtenáři: ---

Ještě si připísnu... Kdysi jsem se účastnil nějakého semináře, kde bylo pár informatiků-webařů z různých institucí a dokonce i jeden z Vnitra. A ten mi řekl věc, nad kterou jsem kroutil hlavou...

Policie ČR má prý nějakou interní směrnici, která říká, že se smí používat pouze software, za který se platí. Prohlížeč PDF je zdarma, je tedy freeware, a freeware PČR nesmí z bezpečnostních důvodů používat. (Tohle je informace stará 2 roky, možná je to dneska už jinak.) Hádejte jak to tedy publikují?

Ano, v .DOC

Argumenty že prohlížeč DOC je taky freeware a že vůbec většina prohlížečů je free neuspěly. Word je placený software a proto odpovídá interním předpisům PČR. Hotovo dvacet.

[17] Vložil(a): Petr [web], 2004-08-02, 18:10 Solo | MuteČtenáři: ---

Jen takova poznamka - kdo vymyslel to 'Best Practise'? Co ma co delat v nejakem oficialnim CESKEM narizeni? Takovehle veci me svym zpusobem drazdi vic nez nejake PDF...

[18] Vložil(a): pixy [web], 2004-08-02, 18:15 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [17] > Ani nemluv... To mi vadí od samého začátku - někdo to nejspíš někde slyšel, považuje to za _terminus technicus_ a trvá na tom, že je to cool - i když většina z těch, kterým je to určeno, nebude mít ani potuchy, co tím chtěl básník říci...

Protestoval jsem proti tomu několikrát, ale marně. Asi je to přííliš cool, než aby se toho vzdali. :(((

[19] Vložil(a): Jan, 2004-08-02, 18:23 Solo | MuteČtenáři: ---

No, jelikoz se ta pravidla jiste budou tykat jen oficialnich webu statnich instituci, neco mi rika, ze projde-li to skutecne do vyhlasky, tak si toho za a) dlouho nikdo ani nevsimne, b) az si vsimne, budou houfne vznikat urednicke fankluby, co jim zrovna patri ty a ty stranky ("Né, to nejsou oficialni stranky - jen soukroma iniciativa naseho hodneho IT oddeleni" :-)
Stejne se ale nemuzu zbavit moc pekne predstavy, jak nekompromisni hosi z URNA rozrazi beranidlem dvere a pod dozorem patrajiciho usti poloautomatickych zbrani zazni nezretelne, kuklou tlumene: "Kdo delal tu prasarnu, co vam vysi na rootu? Doufam, ze mate sbaleny kartacek..."

[20] Vložil(a): Arthur Dent, 2004-08-02, 18:28 Solo | MuteČtenáři: ---

[17] Já, kúlovou angličtinou na úrovni "junior asistentky" nevládnoucí, si to přeložím jako "nejlepší trénink", pak mi to nedá, přeložím si to jako "nejlepší praxe" - a stejně tomu prdlajs rozumím...

Jo aha, vona je to součást názvu! "Best practice - pravidla pro tvorbu"... No těprdel...

"Řiďte se našimi Best Practice - Pravidly", to už je skoro jako "WS - krouhač" nebo "patentovaný Laser Active kráječ na ovoce"

[21] Vložil(a): kyli [web], 2004-08-02, 23:37 Solo | MuteČtenáři: ---

ad 16) Pracuji u státní správy, ale ne u PČR, ta informace je opravdu stará cca 2 roky, ale bohužel neustále platná, pokud chcete použít freeware soft musíte požádat oddělení IT, (šéf IT nebo bezpečnostní manager IT) a po jejich vyjádření se ouřada rozhodne, zda tento software nepoškozuje OS a nenarušuje bezpečnostní nastavení apod. Samozřejmě i po doporučeném možném používání daného softwaru ze strany IT nemáte ještě vyhráno. Příklad za všechny, použít Irfanwiev = problém. ou:)), a to nemluvím o některých intranetech, a že jsem jich viděl, ale to je už jiné téma.

[22] Vložil(a): Martin Kopta [web], 2004-08-03, 01:44 Solo | MuteČtenáři: ---

[21] A co vám na tom přijde zvláštní? V některých firmách to funguje stejně. Navíc vám třeba každou půlnoc přeinstalují počítač. Podobně to máme v Citrixu na fakultní síti. Rozlehlé sítě si žádají armádní disciplínu.

Mimochodem Adobe Acrobat je placený software, takže vytvořit PDF v něm klidně můžete, pokud si ho úřad koupí.

[23] Vložil(a): Arthur Dent, 2004-08-03, 07:07 Solo | MuteČtenáři: ---

[22] Nejedná se o nijak rozlehlé sítě. Představa, že celá státní či veřejná správa je spojena do jedné sítě je zcestná :)

Idea "každou půlnoc přeinstalovat" je taky mimo... Tys ještě nezažil rozzuřenou úřednici, které z plochy zmizela fotka vnoučat, že? Navíc jsou v očích běžného úředníka informatici někde na úrovni údržbářů a jim přece žádnej údržbář nebude nařizovat co mají a co nemají dělat, oni to vědí sami nejlíp! (Stačí když vydá informatik pokyn, že každou středu v 18:00 bude odstávka sítě kvůli údržbě a pravidelně v 18:10 se na síti roztahuje ještě tak 10 počítačů, z čehož 5 je "zapomenutých" a zbývajících 5 si půjde hned druhý den stěžovat nadřízenému, že informatici jim bránili ve výkonu práce.)

Adobe Acrobat je placený, o tom řeč nešla. Problém mají s Readerem (nevím proč), který je free(ware, nikoli free-cool-in) a proto úřední logikou vzato nedůvěryhodný.

[24] Vložil(a): Arthur Dent, 2004-08-03, 07:12 Solo | MuteČtenáři: ---

Ech, poněkud mi vypadlo: "... z čehož 5 je zapomenutých a zbývajících 5 mají zapnutých ouřadové, co musí něco NUTNĚ udělat a půjdou si hned druhý den stěžovat nadřízenému..."

Samosebou, nezažili jsme že by si počítač na něco stěžoval. :)

[25] Vložil(a): Jan Angelovič, 2004-08-03, 07:58 Solo | MuteČtenáři: ---

to pixy: Je vážnou chybou (bod 34.), když pro nadpisy nepoužívám prvky H1-H6 ? V ISO/IEC 15445 jsou nadpisy povoleny pouze přímo v BODY a není v mých silách je zde použít (vnořené DIVy pro layout)

Připravuji stránky jednoho města, tak bych ocenil Váš názor.

[26] Vložil(a): lojza vitasek [web], 2004-08-03, 08:28 Solo | MuteČtenáři: ---

Pro MICR taky delam zadarmo :-) Vypada to ze si tam prace zadarmo moc nevazi. Posledne jim to docela trvalo, aby s tim neco udelali (preposlali to programatorum).

http://underground.cz/1029
http://underground.cz/969

[27] Vložil(a): pixy [web], 2004-08-03, 09:01 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [25] > Ano, je to problem. Od te doby, co mi lide ze SONS vysvetlovali, jak funguji ctecky, je to dokonce VELKY problem. A proto tam to pravidlo je - a proto je taky povinnost omezena jen na nadpisy a seznamy.

[28] Vložil(a): Jan Angelovič, 2004-08-03, 09:27 Solo | MuteČtenáři: ---

[27]: děkuji za odpověď.

[29] Vložil(a): Marek Prokop [web], 2004-08-03, 10:30 Solo | MuteČtenáři: ---

Re: [15] - Martine, typ "ke stažení" je asi tak totéž jako typ "soubor". Z webu se technicky vzato stahuje vše včetně HTML stránek, takže to přináší nulovou informaci.

Od typu souboru očekávám informaci, jaký software je třeba k jeho zobrazení, abych před stažení posoudil, zda takový software mám k dispozici.

[30] Vložil(a): markon, 2004-08-03, 10:37 Solo | MuteČtenáři: ---

Podle mě je problém úředníků v tom, že nejen že neumí psát pro WEB, oni neumí psát ani ve Wordu! Většina lidí ve Wordu vůbec neumí, neznají formátování pomocí nadpisů, neznají zařážky atd... Programuji už delší dobu v PHP a začínám si všímat, že problém není něco převádět mezi formáty, ale převádět věci kde se nedodržují pravidla.

Například mi přijde nemožné vysvětlit lidem o velikost a vzhled textu se nezajímej. Používej nadpisy, zvýraznění, ale nezajímej se o velikost a typ písma, to není tvůj problém. Když to lidi dodrží, tak přes HTML Tidy vysekám na web i text z Wordu velmi rozumně.

2Pixy: Strašně se mi líbí, jak se pod dokument co jste vytvořili vy podepsalo ještě to samé množství lidí z úřadu, co jej pouze zkonvertovali do PDF :).

[31] Vložil(a): Arthur Dent, 2004-08-03, 10:54 Solo | MuteČtenáři: ---

Nedalo mi to a připsal jsem svůj pohled získaný z vlastní zkušenosti - http://www.maly.cz/index.php?item=1014

Ad [30] - je to přesně tak!

[32] Vložil(a): ales [web], 2004-08-03, 11:01 Solo | MuteČtenáři: ---

Nevím, jestli to tam bylo předtím, ale už tam je i HTML verze. Akorát, že <meta name=Generator content="Microsoft Word 11 (filtered)"> a No DOCTYPE Found!
http://www.micr.cz/images/dokumenty/BPweb_pristupnost.htm

[33] Vložil(a): Michal Kubeček, 2004-08-03, 11:03 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [25]: pro jistotu jsem se podíval do DTD do HTML 4.01 Strict a XHTML 1.0 Strict a obě umožňují použít elementy h1-h6 i uvnitř elementu div.

[34] Vložil(a): pixy [web], 2004-08-03, 11:55 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [33] > Díky, zdá se, že jsem nepochopil původní dotaz. Jasně, uvnitř DIVu může být jakýkoli jiný blok, žádný problém.

[35] Vložil(a): Jan Angelovič, 2004-08-03, 12:42 Solo | MuteČtenáři: ---

ad [33],[34]: Já používám ISO/IEC 15445 a tam smí být H1-6 pouze přímo v BODY.

Vyřešil jsem to "přechodem" k 4.01 Strict.

[36] Vložil(a): Arthur Dent, 2004-08-03, 13:14 Solo | MuteČtenáři: ---

HTML verze blbá ale jejich... Věren duchu právního pozitivismu navrhuji doplnění dalšího bodu:

"HTML dokument nemá stránkování, je proto nesmysl na začátek vložit 'obsah', kde jsou čísla stránek. Pokud je obsah potřebný, měl by být udělán formou odkazů do dokumentu (A NAME)".

Sice je něco podobného řečené asi osmi jinými body, ale právní pozitivismus je právní pozitivismus...

Jo a ještě bych dodal další bod: "Kdo v HTML dokumentu vyznačí odsazení řadou teček či pomlček, bude potrestán nakopnutím".

Teprve TEĎ je to totiž IMHO ta správná parodie sebe sama...

[37] Vložil(a): pixy [web], 2004-08-03, 13:29 Solo | MuteČtenáři: ---

A co nadělám, Arthure... Má se rozplakat? Nebo se sebrat, zajít na Žižkov a někomu rozhodit sandál? Jenže ono je to spíš k pláči než k smíchu... :/

[38] Vložil(a): Michal T., 2004-08-03, 14:02 Solo | MuteČtenáři: ---

No jo, no, prostě někdo otevřel Word a uložil to jako HTML, "ať ta pakáž internetová" tolik neřve :o(

[39] Vložil(a): Jiří Bureš [web], 2004-08-03, 14:45 Solo | MuteČtenáři: ---

[36] To je opravdu pěkná HTML verze :-) Další varianta podobná převodu do PDF. Akorát místo klepnutí na ikonku PDF na liště Wordu někdo úředníkovi poradil "Soubor > Uložit jako... > Stránka WWW".
To bude ještě pěkná facha, aby se na úřadech naučili podle "Best practice" pracovat.

[40] Vložil(a): Arthur Dent, 2004-08-03, 15:10 Solo | MuteČtenáři: ---

[37] Však to taky nebylo nic proti tobě. Je to jen krásná ukázka toho, jak dobře míněná pravidla dopadají, když se jich ujme byro.

Vzpomeň si na reakci doc. Weigela poté, co byl zkritizován jeho rozbor hry "Přetržené dítě" - "Pokud budu mít příště možnost a budu požádán zase o nějakou práci..." :)

[41] Vložil(a): Michal Kubeček, 2004-08-03, 15:56 Solo | MuteČtenáři: ---

Ad [36]: možná je to tím, že směrnice byla vytvořena ještě před tím, než vstoupila v platnost, takže se sama na sebe nevztahuje. Mám ale neblahé tušení, že se nejedná o poslední dokument, jehož HTML verze takto dopadla.

Aneb, jak praví klasik: vychovávat je nejlépe osobním příkladem. Nelze-li jinak, alespoň odstrašujícím.

[42] Vložil(a): ales [web], 2004-08-03, 16:03 Solo | MuteČtenáři: ---

Několik laiků se mě dotazovalo, co se to s těmi webáky mele. Že je to jako když píchne do vosího hnízda. No, něco na tom je. Zagrafomanil jsem si, a s trochou osobního pohledu jsem to pro ně sepsal: http://tosovsky.info/weblog/weblog.php/day=20040803

[43] Vložil(a): Carlos, 2004-08-03, 16:59 Solo | MuteČtenáři: ---

Doporučení k tvorbě přístupného webu jako výstup Wordu s velikostí písma v pt... Pane bože... Pixy, truchlím s tebou

[44] Vložil(a): Luděk Roleček, 2004-08-03, 20:47 Solo | MuteČtenáři: ---

Tak koukám (via zive.cz), že MIČR už vydalo pravidla i v HTML podobě. Ale když tak koukám do zdrojáku, tak snad bylo lepší, když to existovalo jen v PDF. Kdyby byl Pixy mrtvý, rotoval by v hrobě ve velmi vysokých otáčkách :)

http://www.micr.cz/images/dokumenty/BPweb_pristupnost.htm

[45] Vložil(a): Jeremy, 2004-08-04, 07:25 Solo | MuteČtenáři: ---

Uz se tesim na informaci kolik penez bude danove poplatniky stat jen predelani webů všech ministerstev...

A co davat na web soubory ke stazeni misto v DOC v TXT??? nebylo by to prijatelnejsi reseni - zkopirovat text z DOC do notepadu.TXT neni prece zadny problem...

[46] Vložil(a): Arcao [web], 2004-08-04, 08:33 Solo | MuteČtenáři: ---

[44] mno, sice to tam je, ale jen export s Wordu... to je humus... :o)

[47] Vložil(a): Pavel Satrapa [web], 2004-08-05, 00:11 Solo | MuteČtenáři: ---

Pravidlo 23 (povinná mapa Webu obsahující všechny stránky) mi připadá šílené. Zná někdo příklad netriviálního Webu (několik set či tisíc stránek) vybaveného kompletní mapou stránek? Požadavek na vyhledávací mechanismus by mi přišel smysluplnější.


Váš názor

Přidat nový komentář

Váš komentář

Přidávání komentářů k tomuto příspěvku již bylo ukončeno.

Chcete-li autorovi přesto sdělit nějakou podstatnou informaci, která se příspěvku týká, kontaktujte jej e-mailem. RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: [stránka generována dynamicky]