Text komentáře:

ad [27] > Jojo, Mlíko, to by se to vymýšlelo. Ono se ne nadarmo říká, že nejlepší státní zřízení je absolutní monarchie s moudrým a osvíceným monarchou - je skoro dokonalé, až na jediný detail: kde a jak brát moudré a osvícené monarchy... :/

Taky by mně napadly stovky způsobů, jak omezit volební právo; jak svázat platy poslanců s výkonem ekonomiky či průměrnou životní úrovní atd. Jenže to není realizovatelné bez nějakého zásadního přelomu. (Každá změna paradigmatu rovná se revoluce).

Jó, jak mě by se mi líbily takové věci, jako třeba "oprávněným voličem je pouze bezúhoný občan ČR starší 21 let, který v uplynulých dvou letech pobíral nějaké sociální dávky po dobu nejvýše 90 dní"; "poslancem PSP může být zvolen pouze hmotně zajištěný volič starší 50 let, nemající v péči děti mladší 21 let (volič viz výše; hmotně zajištěný = osoba prokázaně vlastnící majetek ve výši alespoň 300-násobku životního minima)"; "mzda poslance PSP je 5-násobkem aktuálního mediánu příjmů občanů ČR podle zprávy ČSÚ, bez jakýchkoli nároků na další požitky a náhrady" atd. atd. ... Ale copak jsou takové nápady průchozí? Notabene v zemi, kde 40 let vládla lůza a jejímž dětem se už od kolébky vnucoval odpor k elitám, rovnostářství a přirozená nadřazenost bicepsů nad inteligencí?


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře