Text komentáře:

Ad pixy , "mzda poslance PSP je 5-násobkem aktuálního mediánu příjmů občanů ČR podle zprávy ČSÚ, bez jakýchkoli nároků na další požitky a náhrady" >

To je hrozně málo. Poslanec by měl brál brát v této době alespoň 100k, spíš víc - věř mi že se najde spousty výborných lidí, kteří do PS nekandidují jen proto, že by si příjmově výrazně pohoršili. Poslance by měli dělat špičkoví manažeři ti si zašlouží špičkové manažerské platy. Jinak se též přikláním k tomu, aby byl plat volených zástupců odvozován - ale měl by být odvozován např z platu podobných profesí.

Samozřejmě by měli mít i podobnou odpovědnost, povinosti atp, což je základ - protože kolik berou je prostředek, ale to co by měli dělat je poslání té funkce =)

Ad utopické vize - při stavbě státního zřízení bych se inspiroval u toho co už funguje - akciové společnosti - správní rada, vedení, prezident, naprostá dohledatelnost jejich konání, volební právo poměrné podle toho kdo jak moc "drží akcie tohoto státu" - kdo je jak dobrý / vzdělaný / pracovitý občan, každý 1/2 rok výsledky hospodaření + výhled dál.

Nebo ještě jinak - co já mám vymýšlet lepší zřízení, když o tom tolik nevím a přitom ty máme instituce, které ví? Sehnat např profesory ze škol ekonomie a práva, sestavit týmy a nechat je ať něco vymyslí..


Názor ostatních: nikdo nehodnotil


Váš názor na tento komentář:Zpět na komentáře