Pixy: web blog

Archiv tohoto blogu


2003-02-04

Blogger mě přestává bavit... Během těch několika volných chvilek posledních týdnů jsem si proto dal práci s vlastním "Bloggerem", takže:

BLOXXY je na světě

Podobnost se slovy blog a pixy není náhodná :) Nezastírám, že je to systém čistě pro moji potřebu, ale pokud by se třeba i hodil někomu jinému, dal jsem si práci i dokumentací. Teď už mi zbývá jen vymyslet konverzi dat z Bloggeru (nevíte někdo, podle jakého algoritmu generuje Blogger ty hashe [ID pro trvalé odkazy]? Dejte mi vědět, prosím). Už se těším, až nebudu muset psát ty otravný HTML tagy a generovat několikrát nepodařené archivy...

A kdo má zájem se podívat a třeba si to i vyzkoušet, Bloxxy je mu k dispozici.

V 18:19 vložil Petr Staníček --- Trvalý odkaz

2003-01-30

Já vím, proč nemám rád Interval. I když se za poslední rok kvalita mírně zvýšila, občasných bludů je pořád dost a dost (a ta totálně rozhozená grafika kvůli špatnému CSS - raději nemluvit...) Ale dneska mě opravdu dorazili - jak využít titulek okna k něčemu jinému, než je "suchý název stránky"... Z toho se mi dělá a little šoufl. Jak potkám web, kde se někdo něco takového použije, okamžitě z něho (jednou provždy) prchnu... Kdyby raději radili autorům, jak udělat dobře použitelné a praktické titulky, které se dobře využijí v bookmarkách a ve vyhledávačích, místo takovýchhle skopičin. A když si vezmu, kdo Interval čte - profesionál se tomu nanejvýš zasměje, amatér to použije. Ach jo...

V 00:18 vložil Petr Staníček --- Trvalý odkaz

2003-01-28

Říkal jsem si, jaký jsem lenoch, že jsem se teprve teď dokopal k vytvoření RSS svých blogů. A protože prvotním impulsem bylo, že jsem si taky konečně pořídil moc pěkný RSS reader, začal jsem hned hledat po okolí nějaká pěkná použitelná RSS... A ejhle, až na pár výjimek, kde nic, tu nic. Pánové bloggeři, kde jsou vaše RSS? Kde jsou RSS iDnesu, ČTK a dalších? Nebo že bych byl tak na špici...?

V 20:00 vložil Petr Staníček --- Trvalý odkaz

V příloze Hospodářek Digital vyšla zmínka o Dogmatu W4 - nevím sice, co píší v novinách, na webu je ale zmínka jen stručná s (jen textovým) odkazem na www.digiweb.cz/digi. A musím říct, že tenhle Digiweb by tedy Dogma W4 potřeboval jako sůl. U článku je odkaz dhtmled0:(http://192.168.10.232/xmledit/index.php?etc, což tedy nefunguje ani náhodou... Takže článek si nepřečtu. Třeba se jedná o nějaký protokol budoucnosti, na který můj zastaralý browser ještě nestačí. Ale jelikož hned po tímto odkazem jsou články ze 4. února (dnes je 28. ledna), nevylučuji, že je Digiweb daleko před námi nejen technologicky.

V 12:03 vložil Petr Staníček --- Trvalý odkaz

2003-01-26

Nejednou zmiňovaná prasáckost internetových služeb na českém webu je hlavní příčinou, proč žádný z mých blogů není zaregistrován na žádném z počítadel návštěvnosti. A možná nejsem jediný - takže přehled SVS není tak docela relevantní informací.

V 15:33 vložil Petr Staníček --- Trvalý odkaz

Baví mě, jak se všichni předhánějí v hodnocení redesignu iDnesu, ale přitom nikoho ani nenapadne se podívat, jak tento zázrak vypadá třeba v nejnovějším MSIE na Macu. Ještěže (anebo právě proto?) na iDnes prakticky nechodím.

V 12:43 vložil Petr Staníček --- Trvalý odkaz

2003-01-13

Dogma W4 hotovo!

Sice to stálo půl noci spánku, ale konečně jsem se dokopal k dokončení druhé verze Dogmatu W4. Jsou hotové detailní popisy všech bodů a verze 1.1 byla prohlášena za finální. Ještě kdyby se tak našel někdo, kdy by to dokázal dobře přeložit do angličtiny...

V 18:50 vložil Petr Staníček --- Trvalý odkaz

2003-01-07

Jak dnes upozornil Marek v SVS, na WThremix vyhlásili soutěž na nový design webu W3C. Což o to, nápad jistě hezký, web W3C je dostatečně ošklivý na to, aby to potřeboval. Co ale nechápu, je záměr, po kom vlastně chtějí ten lepší design vytvořit. Podle slibovaných cen to ale vypadá, ze cílem je vybrat největšího amatéra mezi všemi neumětely. Jinak si to vysvětlit neumím - ledaže by to byl nějaký nový trend:

Vyhlašujeme soutěž o nejlepší oficiální portrét prezidenta ČR. Cenou pro vítěze budou publikace Olej a plátno - jak na to?, Veselé pastelky, velká barevná encyklopedie Abeceda malíře a týdenní kurs kreslení v LŠU v Kostelci nad Labem.

V 09:48 vložil Petr Staníček --- Trvalý odkaz

2002-12-01

Jednou z nejkomplikovanějších a přitom velmi často potřebnou funkcí Javacsriptu je zjištění rozměrů plochy dokumentu, která je právě zobrazená v okně prohlížeče - neboli vnitřní velikosti okna (viewportu). Každý prohlížeč to dělá po svém a vytvořit co nejkompatibilnější funkci vyžaduje trochu víc práce. Protože popis je poněkud delší, než se sluší na příspěvek v blogu, věnuji se mu v samostatném článku.

V 18:59 vložil Petr Staníček --- Trvalý odkaz

2002-11-13

Už několik mailových dotazů a zmínka Lukáše Oborského o návrhu kontrastních barevných schémat mě přiměly tady zase oprášit svůj generátor barevných schémat.

Sám po něm občas taky sáhnu, jen mě mrzí, že algoritmus pro přepočet z použitého "malířského kola" do z barevného prostoru RGB je tak složitý (a téměř dokonale irevirzibilní), že zpětný přepočet je prakticky nemožný. Musel jsem zrušit zadání barvy pomocí RGB, protože zaokrouhlovací chyby zadanou barvu vždycky někam posunuly a zadání bylo k ničemu... Nu což, i když je základní barvu nutno hádat a návrh barevného schématu na základě již existující barvy je složitější, pro návrh z čistého stolu to může být stále užitečné.

Uvítal bych, kdyby mi někdo mohl poslat algoritmy simulující nejčastější poruchy vidění. Nemáte je někdo?

V 02:20 vložil Petr Staníček --- Trvalý odkaz


Archiv tohoto blogu


Powered by Blogger Valid XHTML 1.0! Made to DogmaW4