Test písma

Rád bych vás poprosil o provedení následujícího testu zobrazování písem ve vašem prohlížeči. Projděte, prosím, všechny následující ukázky, vyberte u kazdé možnost, která nejvíce vystihuje, jakým písmem je zobrazen zkušební text. Nakonec tyto údaje odešlete na server tlačítkem ODESLAT.

Pevně doufám, že od sebe dokážete jednotlivá písma dobře odlišit. U každého z nich je připojen obrázek s ukázkou písma, které by mělo být použito. Pozor na podobná písma: Arial je oproti Helvetice tenčí a širší, konce nožiček (např. "t") má špičatější. Geneva je oproti Helvetice mírně širší a má výrazné háčky nad "ď" a "ť". Verdana je celkově větší než Arial a nemá zatočenou spodní nožičku u "y". Times New se od Timesu liší především tím, že je tenčí a má větší háčky nad "ď" a "ť". Georgia je mohutnější než Timesy a má výrazné háčky nad písmeny (např. "č", "ř", "ň"). New York je ještě mohutnější.

Věřím, že tento test vyplníte co nejpečlivěji a pomůžete tak českým webdesignérům vytvořit co nejkompatibilnější definice písem pro české webové stránky. Prosím vás o vyplnění obou testů - jak pro kódování windows-1250, tak i pro Unicode. Je to důležité. Mnohokrát děkuji.

Petr Staníček (aka -pixy-)


Testování bylo ukončeno. Děkuji všem za pomoc.

'arial.gif', 'Verdana' => 'verdana.gif', 'Helvetica' => 'helvetica.gif', 'Geneva' => 'geneva.gif', 'Lucida Grande' => 'lucidagrande.gif', 'Arial CE' => 'arial.gif', 'Verdana CE' => 'verdana.gif', 'Helvetica CE' => 'helvetica.gif', 'Geneva CE' => 'geneva.gif', 'Lucida Grande CE' => 'lucidagrande.gif', 'Times New Roman' => 'timesnew.gif', 'Georgia' => 'georgia.gif', 'Times' => 'times.gif', 'New York' => 'newyork.gif', 'Times New Roman CE' => 'timesnew.gif', 'Times New CE' => 'timesnew.gif', 'Georgia CE' => 'georgia.gif', 'Times CE' => 'times.gif', 'New York CE' => 'newyork.gif' ); if ($save) { $txt = "windows-1250\t"; $txt .= $useragent."\t"; $txt .= implode("\t",$res); $fp = fopen('results.dta','a'); fwrite($fp,$txt."\n"); fclose($fp); echo "

Děkuji za vyplnění formuláře. Vámi zadané údaje byly uloženy pro statistické zpracování. Pokud už jste tak neučinili, vyplňte prosím i test pro druhé kódování.


\n"; die(); } */ ?> \n"; $fnt = $fonts[$i]; $fntsrc = $fnt; if (ereg(' ',$fnt)) $fnt = "\"$fnt\""; echo "

Písmo: $fnt

\n"; echo "

Ukázka písma:

$fntsrc - ukázka

\n"; echo "

Zkušební text:

\n"; echo "

Hleď, toť přízračný kůň v mátožné póze šíleně úpí.

\n"; echo "
Jak je zobrazen zkušební text?
netestováno
správné písmo a všechny znaky správně
správné písmo, ale české znaky chybně
neproporciální písmo, všechny znaky správně
neproporciální písmo, české znaky chybně
jiné písmo, všechny znaky správně
jiné písmo, české znaky chybně
mix písem, všechny znaky správně
mix písem, české znaky chybně\n"; echo "
\n"; echo "\n\n"; } */ ?>