Na víkend navařeno po burgundsku [příspěvek v archivu]

Velmi stručně: boeuf bourguignon. Díky, Šárko. Jen ta čerstvá křupavá bagetka jako příloha mi dopřána není, jako přílohu jsme netradičně zvolili jáhly. Ty obvykle děláváme jako kuskus (vařené v bujónu s trochou oleje a nějakou zeleninou), tentokrát jsme poprvé udělali zcela čisté. K tomu báječnému těžkému burgundskému hovězímu to sedlo výborně.

Poznámka do archivu – bezlebková dieta: mlži, plži, hlavonožci.

Štítky: , ,

Petr Staníček, 21. 4. 2007 v 13.02 • Rubrika: Od plotny3 komentáře u textu s názvem Na víkend navařeno po burgundsku

3 komentáře k článku »Na víkend navařeno po burgundsku«

[1] Vložil(a): klok 21. 4. 2007 v 14.14

To mi připomnělo minulý týden. Byli jsme stříhat stromy na zahradě (asi 60 kousků takže tam přespáváme). A protože větve většinou ten víkend pálíme bylo škoda toho ohně nevyužít. Zaběhli jsme dolu do malého kramecku, koupili slípku (kohouta neměli) slaninu, trošku zeleniny, a červené víno. A udělali jsme si „Coq au Vin“ v české úpravě, nazval bych to „slepice na divanu“. Špíček na kousky, zasmahnout, přihodit cibulku a česnek jenom tak aby se chytly, přihodit jednu „zeleninu pod svíčkovou“ (čerstvou zeleninu neměli) a na to slepičku. Chviličku (5 minut) nechat zatáhnout a zalít litříkem suchého červeného. Po půl hodinách kontrolovat. Když tam moc vína už nezbývá, trošičku podlejt vodou nadrobit chleba na zahuštění a za další čtvrt hodinky byla bašta.

[2] Vložil(a): pixy 22. 4. 2007 v 21.45

[1] Ano, díky téhle zkušenosti se napříště do experimentů typu coq au vin a podobných vrhnu s radostí a důvěrou. A taky už se nebudu bát koupit slepici či kohoutka v obavě, co že bych s tím tuhým masem dělal. No právě tohle :)

Mimochodem druhý den bylo to burguignon po odležení ještě o třídu lepší. Ale i přesto nám ještě dvě menší porce zbyly a poté, co si odpočinou v mrazáku, skončí na paprikové (gulášové) šťávě coby úchvatný pikantní „burgundský“ gulášek. Už ho živě vidím ;-)

[3] Vložil(a): klok 23. 4. 2007 v 11.14

[2] a nejlepší je, že na tom není prakticky co zkazit. Tedy pokud to člověk vyloženě nespálí. I když se to malinko chytne tak to dostane jen o něco pikantnější chuť :)

Váš komentář

Upozornění: Pokud vás téma tohoto příspěvku nezajímá, nebaví, dotýká se vás či vás dokonce uráží, tak prosím odejděte a pokud možno se nadále ve vlastním zájmu dalším podobným vyhýbejte. Hlavně se to prosím nesnažte autorovi sdělovat v komentářích, takové příspěvky nikoho nezajímají a budou nejspíš vymazány. Totéž platí pro vaše názory na osobu autora, na jiné přispěvatele, mluvení z cesty, ze spaní či pod vlivem omamných látek a další podobné výlevy nesouvisející s tématem článku. Jinými slovy, toto je prostor soukromého blogu určený pro komentování příspěvku publikovaného výše, nikoli k chatování a volné diskusi. Děkuji za pochopení.

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.