O tomto webu

Tyto stránky jsou poněkud jiné, než je u blogů obvyklé. Příspěvky tu mohou mít dvě části, jednu v pozitivnějším, druhou spíš v negativnějším duchu.
(Týká se to spíše příspěvků na obecnější témata – např. recepty z rubriky „Od plotny“ v této formě obvykle publikovány nebudou.)

Technický pohled

Pokud prohlížeč podporuje v dostatečné míře Javascript, jsou zobrazeny vedle sebe, přičemž jedna verze je vždy aktivní, v plné velikosti, zatímco ta druhá je zmenšena na maličký náhled po straně. Po kliknutí na tuto menší verzi se přepnou a jejich zobrazení se prohodí. Pokud jsou i povoleny cookies, zvolená verze se zachová i při přechodu mezi stránkami nebo do příští návštěvy. Pokud Javascript není k dispozici, jsou obě verze zobrazeny pod sebou.

Osobní pohled

A proč jsem tuhle obskurnost vlastně vytvořil? Důvod je prostý: psát stále a výhradně pozitivně se nedá. Platí to ostatně i v médiích: dobrá zpráva, žádná zpráva – a je to pravda. Jenže to má i svůj rub, neustálé psaní negativních zpráv vás za chvíli stáhne do hlubin negativismu a vaše zápisky jako celek působí nakonec jen jako deníček starého hudrala, kverulanta, věčně nespokojeného a všekritizujícího bručouna. Bez ohledu na to, jaký ve skutečnosti jste. Mediální obraz a realita mohou být dvě velmi rozdílné věci. A tohle je možná docela dobrý způsob, jak se přinutit dívat na všechno jak negativně, tak i pozitivně, a nutí mě na všem hledat aspoň ždibek dobrého.

Dělám to tedy především sobecky pro sebe – jestli to bude mít přínos i pro ostatní, to nevím.

Petr Staníček, 5. 3. 2007 v 18.55 • Rubrika: • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem O tomto webu

K tomuto příspěvku nelze přidávat komentáře.