TOPlist

Pixylophone

Čtvrtek, 15. listopad 2007

Jen tak
20.16

Málem bych zapomněl!

Tento blog "pokračuje" po delší odmlce na sousedních stránkách mého nového blogu Pixynergia. A pár odskoků v mezičase nadjete i na blogu Respektu a ulítlejší zápisky a na adrese Schrödingerova 13.

Když jsem nedávno zjistil, kolik lidí stále tento starý web navštěvuje a kolikrát jsou zde poprvé až v době, kdy je už léta zavřený, došlo mi, že jim tyto odkazy dlužím. A taky omluvu, že mě to netrklo dřív.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Pátek, 12. leden 2007

Jen tak
09.31

Vítej, dgx!

Pánové, omést pavučiny a vstávat, támhle jde David! Hraješ taroky nebo bridž?

Jo aha, takhle... Tak von Arthur zase někam šel. Tak chvilku počkáme, on se brzo vrátí.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Neděle, 1. leden 2006

Jen tak
20.28

Vítej, Patricku!

Arthure, stav na kafe, hosti jdou! Dáme volenej, nebo radši liciťáček?

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Pátek, 14. říjen 2005

Jen tak
20.10

Vítej, Arthure!

Jaká byla cesta? Dáš si kafe? Polož ten kufr a sedni si, vybalíš později...

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (0)


Pondělí, 29. srpen 2005

Jen tak
15.46

Zavřeno

ZAVŘENO

P. S.: Web je uzavřen včetně přidávání dalších komentářů na celém webu. Nicméně děkuji všem za přízeň a stay tuned. ;)

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (1)


Webdesign
01.22

Bílým šátkem mává, kdo se loučí...

Vrátil jsem se domů, po týdnu naprostého oproštění se od všech elektronických a informačních vymožeností dneška, jen ve společnosti rodiny, lesů a ostatních krás Telčska. Ještě celý další den, co jsem byl doma, jsem se usilovně bránil zapnout stroje odpojené od všech sítí. Vážně se mi nechtělo. Teď už chtě nechtě musím — nahodil jsem stroje, stáhnul několik set netrpělivě přešlapujících mailů (spamy: 225), proletěl novinky v RSS za poslední týden (85), prošel poslední komentáře na těchto stránkách, smazal nové přírůstky do komentářových spamů (25) a přemýšlel, co bych sem vlastně napsal nového. A dospěl jsem k tomu, že nic (předchozí příspěvek nepočítám, tomu jsem se neubránil až dodatečně). Proč taky...

Určitě někteří zaregistrovali, že už dlouho jsou tyhle stránky jiné nežli to, co bývaly před rokem, dvěma. Úmyslně. Odborným tématům se už přes rok věnuju jen výjimečně, cíleně jsem zcela přestal psát o CSS, problémech webdesignu a dalších věcech, jimiž trávím beztak většinu dne při práci. Hromady problémů a řešení CSS a spol. jsem si zakázal publikovat, protože měly patřit především do knížky, kterou — už téměř před dvěma roky rozepsanou — nejsem s to dokončit... Spoustu příspěvků, které mě napadaly, jsem polknul a nikdy nezapsal, protože by to stejně nebylo užitečné k ničemu víc než k dalším hádanicím v komentářích. Píšu sem čím dál méně často. Jenomže web ani tak pořád ne a ne "vyhnít", jak jsem v skrytu duše doufal.

Je tedy nejvyšší čas přestat laškovat s pomalou sedimentací a vzít do ruky pořádnou sekeru. Tenhle web v této podobě prostě skončím. Myslím, že nic lepšího mě o dovolené napadnout nemohlo.

P. S.: Říkám tenhle web a v téhle podobě, ne že končím já a že končím definitivně. Protože s dokončením knížky o CSS se mi uvolili pomoci kolegové a skvělí odborníci (neskonalé díky pánům B. a P.), je docela možné, že bych po víc než roce zase mohl pokračovat v psaní o CSS a jiných oblastech webdesignu. Ale odborná témata nadále vyčlením na samostatné místo, kam ostatně patří už dávno. A budu-li dál psát nějaké další soukromé bláboly, se ještě ukáže — každopádně je pak ale budu psát jinam a jinak.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (47)


Jen tak
00.34

Jsme negramotní

Tak nám Ministerstvo s pomocí STEM/MARK vyzkoumalo, jak jsme počítačově negramotní. Četl jsem to už na dovolené v novinách a docela jsem z toho "průzkumu" rostl. Jestliže si banda postmoderních frikulínů se svatým MBA na monstrancích a s odznáčky "Excel je bůh a Powerpoint jeho prorok" usmyslí zjistit, jestli dokáží jejich méněcenní spoluobčané zbastlit ve Wordu fakt cool barevný ňůzletr s obrázky z Corbisu a patnácti fonty a namalovat k tomu graf v Excelu stejně dobře jako oni, a pak podle toho hodlají něco usuzovat o počítačové gramotnosti národa, tak teda nazdar hodiny...

Textový editor, který používám pro svou obživu cca 10 hodin denně, neumí pracovat ani s obrázky, ani s fonty, ani se sloupcovou sazbou. Windows neumím příliš ovládat a nějak konfigurovat už vůbec ne. Tabulkový procesor vlastně ani nemám a nevzpomenu si, před kolika lety jsem ho naposledy aspoň trochu potřeboval. Jsem tedy nejspíš počítačový analfabet.

Ale že půlka těch reklamních panáků, co umí namalovat osmibarevný 3D koláčový graf i ze spaní, hledá informace na webu tak, že do stránky portálu, který mají předinstalovaný v IE už od výrobce, opíše URL z vizitky do vyhledávacího pole a pak klikne na první vrácený odkaz, už se raději moc nemluví. Ono to vlastně není tak důležité, že. Hlavní je přece Velký Excel, hosana.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (36)


Pátek, 5. srpen 2005

Apple
18.03

Nový rychlý servis pro Apple

Přímo ostudná podpora a pomalý servis počítačů Apple u nás je pověstná. Zastoupení a podpora pro náš (z pohledu Applu) zapadákov je prachbídné, o firmě CDS raději ani nemluvě. Je proto příjemné zjistit, když se objeví někdo, kdo to dělá lépe.

Brněnská firma MacShop.cz ve spolupráci s rakouským servisním střediskem poskytuje kvalitní a rychlý záruční servis všech počítačů Apple. Termíny oprav se pohybují v řádu dní (což ve srovnání s až mnohatýdenními termíny u CDS zní jako rajská hudba) a zatimní zkušenosti jsou vesměs pozitivní.

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (55)


Jen tak
10.43

Hledám hlídače diskusí

Znáte to — projdete si svých deset dvacet oblíbených webů či blogů a tu a tam utrousíte nějaký komentář. A za den dva by vás zajímalo, jestli k němu někdo něco nepřipsal, jestli jste nenapsal kravinu a někdo vás neopravil, jak se vyvíjí zajímavá diskuse — kdo si ale má pamatovat, kde ten komentář byl a které reakce už četl a které ještě ne?

Mám s tím problém. Nejsem sice nějaký grafoman, ale kolem deseti komentářů za týden po mě někde zbude. A někdy jsou ty diskuse zajímavé, někdy i po týdnu, ale já po pár dnech už nevím, co to bylo, kde to bylo...

Moc by se mi líbila webová služba, která by to dokázala uhlídat. Třeba bookmarklet, na který bych na dané stránce kliknul, diskuse a její stav by se někam uložily, a měl bych tak nejen uschováno, které diskuse chci sledovat, ale i možnost zobrazit si změny od posledně... Nevíte někdo o něčem podobném? Anebo nechce se někomu takový "hlídač" napsat? Já bych věděl, jak to udělat (není to příliš složité), ale není čas ani chuť...

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (66)


Čtvrtek, 4. srpen 2005

Apple
10.53

Chcete se podrobně seznámit s Mac OS X?

Pokud ano, na Rootu dnes vyšel závěrečný díl dvanáctidílného seriálu "Mac OS X je taky Unix". Pokud se máte zájem dozvědět, jaká jsou střeva tohoto operačního systému, jak v něm co funguje a jak je to uděláno, neznám lepší a přehlednější zdroj. Děkuji Adamovi Šindelářovi za tenhle skvělý seriál, dozvěděl jsem se z něj všechno, co jsem si o OS X přál vědět, srozumitelně a uceleně. Redakce (jediného macovského ezinu u nás) MujMac.cz by se měla stydět, že takovéhle výtečně zpracované a souhrnné informace se nedají najít na jejím webu, ale na serveru linuxové komunity... :/

Vložil Petr Staníček - Trvalý odkaz - Komentáře (13)


Archiv tohoto zápisníku


 RSS 0.9x  Export  RDF  Export  RSS 0.9x  Komentáře  TXT  Komentáře  XHTML 1.0  Validate  W3C  CSS 2.1  Em-web  Resizable  W4D  90% dogmatic

Vygenerováno: 2007-11-15, 20:17 CET