Zeleninová pomazánka à la hummus [příspěvek v archivu]

Co se zbylou uvařenou kořenovou zeleninou a nechcete ji použít v polívce? Především je tu již ověřené skvělé bublání a pískání, ale zužitkovat se dá i ve studené kuchyni. Narazil jsem v mrazáku na krabičku s právě takovou vařenou zeleninou, kterou mi kdysi bylo líto vyhazovat, a napadlo mě zkusit pomazánku, takovou variaci na hummus.

Velkou cibuli jsem nakrájel nadrobno a osmažil pomaličku do zlatova na olivovém oleji. Když začala zlátnout, přidal jsem k ní trošku římského kmínu (cumin), ani ne půl lžičky. Krásně to zavonělo. Do mísy jsem dal plechovku cizrny a částečně rozmrzlou vařenou zeleninu (mrkev, petržel, celer). Obojího bylo tak asi stejně, možná zeleniny o trochu víc. Přidal jsem osmaženou cibulku s římským kmínem, asi lžičku koriandrových lístků (zelená petrželka by byla taky dobrá) a rozmixoval tyčovým mixérem do hladka. Dlouho, naplno, pořádně. Pak jsem to osolil, přilil olivový olej a pořádně promíchal.

Dobré k tomu je hodně křupavé pečivo – opečené toasty, knäckebrot, suchary, kukuřičné plátky apod. A namazat hodně tlustou vrstvou, případně nabírat sousta rovnou z mísy.

Štítky: , , ,

Petr Staníček, 15. 12. 2008 v 18.45 • Rubrika: Od plotny, VšeobecnéŽádné komentáře u textu s názvem Zeleninová pomazánka à la hummus

Váš komentář

Upozornění: Pokud vás téma tohoto příspěvku nezajímá, nebaví, dotýká se vás či vás dokonce uráží, tak prosím odejděte a pokud možno se nadále ve vlastním zájmu dalším podobným vyhýbejte. Hlavně se to prosím nesnažte autorovi sdělovat v komentářích, takové příspěvky nikoho nezajímají a budou nejspíš vymazány. Totéž platí pro vaše názory na osobu autora, na jiné přispěvatele, mluvení z cesty, ze spaní či pod vlivem omamných látek a další podobné výlevy nesouvisející s tématem článku. Jinými slovy, toto je prostor soukromého blogu určený pro komentování příspěvku publikovaného výše, nikoli k chatování a volné diskusi. Děkuji za pochopení.

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.