Záhada jménem ančovičky [příspěvek v archivu]

Když jsem se tuhle zmiňoval, že se mi nedaří sehnat ančovičky, z komentářů u článku vyplynulo, že to žádný velký problém být nemůže. Že se nemám dívat po ančovičkách, ale po očkách, dle matesoly se pak dokonce válejí na každém rohu. Není tomu tak. Důkladně jsem znovu prolezl kladenské Tesco a po ančovičkách nebo sardelích v jakékoli podobě ani stopy (ba ani po kdysi tak populární pastě). Jediné, co se tam nazývá „očka“, jsou kyselé minizavináče… Dnes jsem stejným způsobem prosondoval Delvitu. I ta se zdá být sardelíprostá. Jediný e-shop, který jsem našel, nabízí ančovičky pouze ve dvoukilovém balení

Tak teď vážně nevím – jsou na Kladně obchody tak špatně zásobené? Nebo jen špatně hledám? Nebo se skrývají pod nějakým zvláštním krycím názvem, pod nímž by mě ani nenapadlo je hledat? Kde proboha koupím ančovičky?!

Štítky:

Petr Staníček, 4. 7. 2007 v 20.54 • Rubrika: Od plotny29 komentářů u textu s názvem Záhada jménem ančovičky

29 komentářů k článku »Záhada jménem ančovičky«

[1] Vložil(a): lchovanec 4. 7. 2007 v 22.07

Máte v Kladně Hypernovu? V Opavě je mají…

[2] Vložil(a): Doug 5. 7. 2007 v 8.07

Přeji hezký den,

o ančovičkách v kladenském Tescu sice nic nevím, ale sardelovou pastu jsem tam před několika týdny kupoval – byla v horním regálu zhruba naproti pultu s uzeninami.

[3] Vložil(a): rybicka 5. 7. 2007 v 9.12

u nas (pha palmovka) je obcas mivaji v Albertu; ale stale je maji v takovem prtavem kramku s caji, korenim a kavou, a to v dokonce asi ctyrech variantach (obyc, s cesnekem, atp).
Nemate treba nahodou podobny obchudek i na Kladne?

[4] Vložil(a): Roj 5. 7. 2007 v 12.15

Reseni je jednoduche.
Ja si je vydloubavam z oliv.

[5] Vložil(a): Petr 5. 7. 2007 v 19.58

Ja je koupil minuly tyden tady:
http://www.bmcbrno.cz/index.php?…

Teda pokud vam nevadi kilove baleni…

[6] Vložil(a): Bali 6. 7. 2007 v 17.49

Bonjour, ančovičky mají skoro všude. Někdy jsou ale v regále s rybíma konzervama a jindy jsou v chlaďáku. Nejlepší jsou ty v malé skleničče než v plechu. Je jich tam víc,jsou větší a chutnější.
Bon appetit

[7] Vložil(a): pan c. 6. 7. 2007 v 19.45

v Delvitě (Praha) jsou v nabídce vždy v chladícím pultu, podobně jako zavináče, pečenáče, lososové pomazánky a jiné nesmysle. je to taková malá placatá plechovka v papíru, skoro vždy umaštěná. říkají tomu sardele s kapari, očka na jednohubky nebo podobně, za pár kaček, ale je to low grade kvalita.

doporučuji nakoupit filetky nakládané v oliváči v italských prodejnách. tak jestli budete mít cestu do PRG tak tady:
http://www.saporiitaliani.cz/ (Sapori u Perlovky
http://www.recky-obchod.cz/shop.php?… (řecká Olympia na Radhošťské)

v zahraničí na trhu se prodávají v takových soudcích, do kterých se pěkně pěchují s kořením a s olivovým olejem, je to mňamka!!!

tady jsem našel i možnost objednávky online:
http://www.italiedodomu.cz/detail.asp?…

hodně zdaru při lovu! ;) takový domácí ceasar's salad s vlastnoručně vyroenou majdou se vším všudy je nejlepší odměnou!!!

[8] Vložil(a): Lukas 6. 7. 2007 v 19.59

Pixy, řeším úplně stejný problém (Náchodsko). Ten odkaz na dvoukilové balení – mám tušení že je to 2,10 kg karton a vtom plechovky po 50g. To by myslím šlo. Ale nevidím je nikde vtom jejich e-shopu. Abych jich nakonec nemusel koupit celou paletu (300 ks).

[9] Vložil(a): Myk 7. 7. 2007 v 10.48

Pokud by chtěl někdo koupit ten dvoukilový kartón, možná bych šel napůl… kilo ančoviček nevypadá tak šíleně jako dvě kila… :)

[10] Vložil(a): pan c. 7. 7. 2007 v 21.09

Lukas + Myk:

viz můj koment, máte tam link na třicetidekové balení za 120,– Kč… ;)

[11] Vložil(a): Šárka / DolceVita 8. 7. 2007 v 12.10

V lednici je mám pořád a kupodivu je kupuji v sympatickém malém balení (nejčastěji v Makru – odd. čerstvých ryb). Raději než plechovky mám ty ve skle, malá sklenička (70g) od firmy Dittmann vyjde něco kolem 70,00 Kč. Faktem zůstává, že v Makru je vše ve velkém balení, ale právě ryby a rybí produkty disponují fakt širokou nabídkou různých specialitek a na sardelky (ančovičky) jsem taky ulítlá. Určitě jsem je viděla i jinde, ale Makro žádné lovce sardelí v dobrém olivovém oleji, popřípadě sardelových oček s kapary „nezklame“. Navíc je možnost koupit jen tu jednu malou skleničku! Pro přesnost hovořím o Českých Budějovicích, protože tam nakupuji nejčastěji. Jinak je mají např. i v Globusu. Tak lovu zdar všem, kdo dostal chuť na ančovičky :-)

[12] Vložil(a): Bali 10. 7. 2007 v 9.49

tak jako DolceVita, jsem i já psala o výborných ančovičkách ve skleničce, ale můj komentář se tu neobjevil. (možná recenze? ;-) Taky je mám radši. Jsou nejčastěji v Makru, ale občas i jinde. V té skleničce je jich víc, jsou lepší a větší. Když je neseženu kupuji v plechu. Ale jsou mezi nima sakra rozdíly! Některé jsou takové rozblamcané, chuťově nic moc a je jich tam někdy i jen 7!Měla jsem nějakou modrou krabičku.
Takové normální jsou třeba ty ve žluté krabičce. Někde mají ančovičky v regálech u rybiček a jinde zase v chlaďáku. Chce to hledat a určitě nekupovat nejlevnější!
Nejlepší ančovičky jsem zakoupila ve sklenicích přímo ve městečku Collioure na jihu Francie, které je tím vyhlášené.

[13] Vložil(a): Pixy 10. 7. 2007 v 12.21

Komentáře od Bali sežral spamový filtr, nějak se mu nelíbila. Omlouvám se, že jsem si toho nevšiml dřív. Snad už si to zapamatuje.

[14] Vložil(a): Pixy 10. 7. 2007 v 12.27

Šárko, Bali: díky za tipy, věřím vám, že ančovičky vidíte v každém obchodě, kam vkročíte, ale tady na Kladně jsem je v žádném supermarketu zatím opravdu nepotkal. A to jsem je opravdu intenzivně hledal. A v Makru nenakupuju, jednak mám nejbližší asi 40 km, jednak nemám živnostenský list, abych tam mohl nakupovat – Makro přece není žádný supermarket pro koncové spotřebitele, ale velkoobchod pro drobné prodejce. ;)

[15] Vložil(a): Bali 11. 7. 2007 v 12.30

Makro je sice velkoobchod, ale v podstatě tam může kdekdo. Stačí když vám majitel živnos.listu nechá udělat kartu. Ale každý zná určitě někoho kdo tam chodí nakupovat, tak není problém si o něco říct.Stačí si umět poradit.
Kdyby byla nabídka jako má Makro v každém supermarketu, to bych si libovala (a nejen já)!! Supr nabídla sýrů, ryb a potvor, masa, no prostě všeho!Tak jako na „Západě“v obyčejné sámošce ;-)
Nevím proč je v českých obchodech nabídka jak někde v rozvojové zemi.
Jestli se teď spam.filtru nebudu líbit a zase mi vyhodí, tak se jdu namalovat :-))

[16] Vložil(a): DolceVita 11. 7. 2007 v 14.04

Z lásky k ančovičkám si založit živnostenský list, aby byl volný průchod do Makra je asi blbost :-) Ovšem kdo ančovičky miluje, musí se zřejmě snažit, aby je do své lednice někde nalovil. Já většinou skočím do auta a musím zdolat 50 km do zdějšího velkoměsta. Nelituji, ančovičky miluji a když tuto výpravu podniknu, tak si jich vezmu pořádnou zásobu. Jak je to na Kladně nevím, ale dnes se dá s menšími či většími obtížemi sehnat „skoro“ vše. Tak jak říká Bali, v jiných státech běžný sortiment, u nás nedostatkové zboží. Ovšem stále platí, není poptávka / chybí nabídka. Byla jsem rozhýčkaná nabídkou zahraničních supermarketů, ale našla jsem si své kratší či „delší“ cesty za produkty, bez kterých nemohu žít :-) Ovšem pořád je seznam věcí, které si vozíme z cest, ale rok od roku je kratší.

[17] Vložil(a): Pixy 11. 7. 2007 v 14.32

Diky panu Cuketkovi uz ted mam aspon link na obchod (italiedodomu.cz), kde je muzu koupit po netu, krom toho tam maji i zajimavou nabidku bezlepkovych testovin, ktere urcite hodlam vyzkouset. Takze ancovicky objednam tam. A ve skle! :)

[18] Vložil(a): Pixy 11. 7. 2007 v 14.40

Bali, já mám k Makru trošku negativní vztah, odrazuje mě neustálá představa těch Homolkových tlačících si odtud ty svoje vrchovatý vozíky žrádla („Hele mámo, kuřata za třicet! Ber ji dvacet!“). Ale to je možná jen hloupý předsudek.

Ale především, věřte nebo ne, já opravdu nemám nikoho ve svém blízkém okolí, kdo by měl kartu do Makra, ba dokonce ani neznám nikoho, kdo by měl ŽL (já sám jsem ten svůj zrušil už před lety)… Takže to vaše „každý zná určitě někoho kdo tam chodí“ opravdu neplatí. Fakt nikoho takového neznám. ;-)

[19] Vložil(a): Bali 11. 7. 2007 v 14.54

další pokus o přeprání filtru: Ale ta rodinka Homolkojc nechodí jen do Makra. Takové vidíme i v jiných obchodech. Většina Čechů nehledí na kvalitu, ale jen na cenu. Určitě je spousta lidí, kteří mají nízké příjmy, ale znám i takové, kteří by si mohli pupky narvat kvalitníma dobrotama a obchází obchody, kde je to nejlevnější. Pro my Češi nechceme taky kvalitně a chutně jíst? Proč nechceme užít života a pochutnat si na kdejaké pochoutce? Proč se většině lidem obrací žaludek když před nima řeknu jak jsme si pochutnali na ústřicích, mušlích, šnecích, žabích stehýnkách …?
Proč každému stačí na talíři kus vařené flákoty, omáčka a knedlík a to i několikrát týdně?
Proč nechceme mít obchody plné lahodných potravin.Proč nemají Češi takový kladný vztah k lahůdkám a kvalitě jako třeba Francouzi?
Proč? Takových proč tu můžu napsat ještě stovky!

[20] Vložil(a): DolceVita 11. 7. 2007 v 15.08

BALI se zlobí, že je vyřazena z debaty v komentářích a tak přináším její odpověď :-) … KOMENTÁŘ od BALI :-)
další pokus o přeprání filtru: Ale ta rodinka Homolkojc nechodí jen do Makra. Takové vidíme i v jiných obchodech. Většina Čechů nehledí na kvalitu, ale jen na cenu. Určitě je spousta lidí, kteří mají nízké příjmy, ale znám i takové, kteří by si mohli pupky narvat kvalitníma dobrotama a obchází obchody, kde je to nejlevnější. Pro my Češi nechceme taky kvalitně a chutně jíst? Proč nechceme užít života a pochutnat si na kdejaké pochoutce? Proč se většině lidem obrací žaludek když před nima řeknu jak jsme si pochutnali na ústřicích, mušlích, šnecích, žabích stehýnkách …?
Proč každému stačí na talíři kus vařené flákoty, omáčka a knedlík a to i několikrát týdně?
Proč nechceme mít obchody plné lahodných potravin.Proč nemají Češi takový kladný vztah k lahůdkám a kvalitě jako třeba Francouzi?
Proč? Takových proč tu můžu napsat ještě stovky!

[21] Vložil(a): Pixy 11. 7. 2007 v 16.39

Bali se nesmí zlobit. Z nějakého důvodu si filtr (Akismet) myslí, že její komentáře jsou spam – ale nemaže je jednou provždy. Zůstávají v systému uloženy ke schválení – jenže já se tam nemůžu dívat každou chvíli, jsem rád, že si vzpomenu tam nahlédnout jednou denně. Je mi to líto, ale nedokážu s tím nic udělat. Třeba se mu nelíbí to URL (webgarden.cz by mohl být třeba na blacklistu) – třeba by pomohlo URL neuvádět, kdo ví?

Ad Homolkovi v supermarketu, svatá pravda, já z toho taky kvetu. Právě oni můžou za to, že prvořadým mottem všech obchodů jsou ceny, ceny a zase jen ceny. I kdysi slušné super-/hypermarkety se postupně změnily v diskonty a veškerou reklamu staví výhradně na „nejnižší ceně ve vesmíru“. Jo, Lídl je asi levný, ale byl jsem se tam podívat jen jednou v životě a po tom, co jsem tam viděl, už tam ani nevkročím (natož abych tam něco kupoval, brrr). Tesco totéž, tam už kupuju jen balené a trvanlivé věci. Billa i Delvita pořád lavírují na hraně: chvíli si hrají na bio hiclass kvalitku pro lidyšky a za půl roku tam třeba zase člověk potká shnilou zeleninu a poházené zboží na paletách… Delvita (aspoň ta kladenská) má momentálně světlejší období, překvapivě a nečekaně se zlepšil Plus – což je sice diskont par excellence, ale mají tam momentálně největší nabídku bio výrobků široko daleko (ovoce, zelenina, sýry, uzeniny atd.).

Je v tom prostě bordel, člověk už nepozná rozdíl mezi diskontem a kvalitním supermarketem (všechno je diskont), chybí nějaká střední třída obchodů zaměřená primárně na kvalitu a ne na cenu (a teď Pražáci mlčte, v Praze je a stále přibývá kvalitních obchodů nepřeberně, ale odstěhujte se pár desítek kilometrů dál a nebudete se stačit divit…)

Údajně se to zlepšuje a Češi prý čím dál víc slyší i na tu kvalitu, ale jde to děsivě pomalu.

[22] Vložil(a): Bali 11. 7. 2007 v 17.41

test bez URL
Ještě, že mám Německo za bukem ;-)

[23] Vložil(a): matesola 11. 7. 2007 v 18.01

pixy -
Nedalo mi to a zajel jsem k Vám na průzkum. Výsledky kladenského „anchovy researche“ dnes večer u mě :)))

[24] Vložil(a): Andrea 25. 7. 2007 v 9.20

Zdravím vás. Do dnešního dne jsem znala ančovičky jen podle názvu a netušila jsem, o co jde. Šla jsem si koupit zeleninu a ovoce do obchodu a chtěla jsem ještě olivy, ale měli jen s ančovičkama,ale i přesto jsem si je ze zvědavosti koupila, protože zbožňuju olivy. Ochutnala jsem a musím říct, že mně moc chutnají, mám ráda všelijaké ryby a ode dneška i ančovičky:-) Chci se jen připojit s názorem, že většina Čechů opravdu nepřemýšlí nad tím, co jí. Záleží jim jen na kvantitě a ne na kvalitě. Pojedu teď na rok do Francie a nemůžu se dočkat, těším se na jejich kuchyni a jídlo, které je zcela odlišné od toho našeho. A taky na to, jak si Francouzi jídlo dokáží vychutnat a pohrát si s jeho přípravou. Z české kuchyně si člověk musí opravdu pečlivě vybírat a spíše kombinovat s dalšímu kuchyněmi a z každé si vzít něco, co mu chutná a je zdraví prospěšné. Nejhorší je, že u nás budou za chvíli jen samé diskonty. Tesco skončilo, jako i Delvita a za chvíli i Hypernova, takže nám tady toho příliš nezbyde, proto nehleďme jen na cenu, ale taky na kvalitu. Mějte se a dobré kuchyni zdar:-)

[25] Vložil(a): Bali 5. 8. 2007 v 19.11

Andreo, Francii si prožij do morku kostí. Já mám doma Francouze, jsem ve Francii pečená-vařená, tak vím dobře co tě čeká. Tam si ryb užiješ! A nejen ryb!
Nekoukej na nic s předsudky, ochutnej všechno co můžeš!Ano, u nás většina lidí kouká na kvantitu a ne na kvalitu!Žijeme jen jednou, tak je lepší žít a užít, a ne jen přežívat ;-)
Jestli chceš tak mi písni, majl najdeš na http://www.olivovakucharka.webgarden.cz
Bon appetit

[26] Vložil(a): nobody 8. 8. 2007 v 14.31

[18] ZL mam, do Makra to mam kousek a zhruba tak jednou do mesice (jak kdy) jezdim kolem Kladna. Do Makra se dostanu urcite pred vikendem a v sobotu budu opet na ceste kolem Kladna. Takze pokud bys (byste?) mel o neco konkretniho zajem, tak mail jsem vyplnil.
PS: Lavazzu tam tusim maj' taky :-)

[27] Vložil(a): Anna 15. 8. 2007 v 14.00

Tak to je smutne, ja ziju v nemecku uz hodne let a sardeli tu mame dost a ostatnich rybich vyrobku taky, skoda ze se to v cechach tolik neji, ja zase nemuzu sehnat v nemecku ceske zavinace, nevi nekdo jestli se sem vyvazi?

[28] Vložil(a): Anna 15. 8. 2007 v 14.12

Tak jsem to tu cetla jak jsem jiz napsala ziji uz dlouho v nemecku, jezdim obcas dvakrat do roka do cech k rodicum, byla jsem take nakupovat, treba v edece, tak to je strasny, to je takovy rozdil od nas, ja to nemuzu pochopit, clovek si tam nemuze vybrat a nejak to ma porad ten cesky maly nater, ja vim ze pro spoustu lidi je to zmena, ale kdyz ja ziju tady a vidim jaky je to rozdil. Edeka tady patri k lepsim obchodum a ja tam chodim rada nakupovat u nas treba v lidlu nakupuji vetsinou chudsi lide a kdo se vyzna tak si tam koupi treba zelny salat protoze je opravdu dobry ja chodim u nas nakupovat k tenglmanovi a jinak si koupim v ruznych obchodech ruzne speciality. To s temi rybami je u vas strasne, opravdu kdyz prijedu do cech a chci si dat rybu i s pribuznymi tak si kazdy mysli budto ze se vytahuju a nebo jak to muze jist a proc protoze po rybe neni clovek tak naaaaaadherne nacpany a pak to neni tak ceske a pivo k ni taky nepasuje, ty knedliky jsou lepsi, ale to bude jeste dlouho trvat.

[29] Vložil(a): Bali 25. 8. 2007 v 13.12

Anno, moje řeč. Když se vrátím z Francie do Čech, a vidím, že si stále nemůžu v obchodech koupit to, co bych chtěla, ale jen to málo co tu v nabídce je, je mi smutno. U nás je to hlavně o ceně. Nejvíc lidí je právě v těch discontech, kde je asi levně, ale taky nabídka jen základní. A našim lidem to bohužel stačí :-(
Naštěstí bydlím u hranic a do Německa jezdím docela často. Lidé si myslí, že je tam draho, ale není to tak pravda. Nemálo věcí je tam levnějších než v Čechách, ale hlavně tam toho více seženete. V Edeka taky nakupuji, mají tam i ryby i mušle atd.A hodně světových specialit o kterých si zde můžeme nechat jen zdát.

Váš komentář

Upozornění: Pokud vás téma tohoto příspěvku nezajímá, nebaví, dotýká se vás či vás dokonce uráží, tak prosím odejděte a pokud možno se nadále ve vlastním zájmu dalším podobným vyhýbejte. Hlavně se to prosím nesnažte autorovi sdělovat v komentářích, takové příspěvky nikoho nezajímají a budou nejspíš vymazány. Totéž platí pro vaše názory na osobu autora, na jiné přispěvatele, mluvení z cesty, ze spaní či pod vlivem omamných látek a další podobné výlevy nesouvisející s tématem článku. Jinými slovy, toto je prostor soukromého blogu určený pro komentování příspěvku publikovaného výše, nikoli k chatování a volné diskusi. Děkuji za pochopení.

Abyste mohli komentovat, musíte se přihlásit.